Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Den otevřených dveří pro zájemce o studium chemie FAKULTA CHEMICKÁ VUT Brno

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

Titulní obrázek článku
 – 

Pokud uvažujete o studiu chemie na této fakultě, tak máte možnost si ji zblízka prohlédnout dne 10.3.2016.

Připraveno je spoustu zajímavých pokusů, můžete se podívat do všech laboratoří a hlavně se zde dozvíte, co vše je možné na této fakultě studovat.

Termín pro podání přihlášek ke studiu končí 31. 3. 2016. 

Zařazeno v kategoriích:

Gymnázium
Chemie
Celý článek...

Chcete studovat na VŠ chemii ?

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

Titulní obrázek článku

Potom využijte jedinečné příležitosti zopakovat si potřebné učivo k přijímacím zkouškám na přípravném kurzu FAKULTY CHEMICKÉ BRNO

Podrobnější informace:

http://www.fch.vutbr.cz/cs/zajemce-o-studium/priprava-na-studium/kurz_prijimacky_2011.html

Poděkování a vyhlášení nové fotosoutěže „Svět (je) chemie“

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Eva Dobrovolná

Titulní obrázek článku

Poděkování a  vyhlášení nové fotosoutěže „Svět (je) chemie“

Děkujeme všem, kdo jste podpořili Anežku Doleželovou v chemické fotosoutěži pořádané VŠCHT Praha. Anežka získala skvělé druhé místo! A co víc, její fotka byla vybrána do kalendáře a také se objevila jako pozadí letáčků lákajících na nový ročník této soutěže. Takže pokud máte rádi chemii a navíc rádi fotíte, neváhejte se zúčastnit. Podrobnosti naleznete zde: http://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-zaky/fotosoutez#

PŘC – Přírodovědná cvičení – volitelný předmět na 2016 / 2017

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

Titulní obrázek článku

PŘC – Přírodovědná cvičení


Určeno pro:        2.B, Sexta A, B, 3.A, 3.B, Septima A, B

Časová dotace: 1 dvouhodinovka týdně, střídá se CHE, BIO, FYZ (vychází 1dvouhodinovka na cca 3 týdny)

Předmět je POVINNĚ VOLITELNÝ A DVOULETÝ

Přílohy

 PŘC - Přírodovědná cvičení - představení předmětu [56 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Gymnázium
Volitelné předměty a kroužky
Chemie
Celý článek...

Hvězda severu opět v Opatově

Vydáno:

 | 

Autorka: Jana Kozlíčková

Titulní obrázek článku

Hvězda severu opět v Opatově

Druhý únorový víkend podnikl náš oddíl výlet do Opatova, kde jsme strávili celkem tři dny.
Hrát hry jsme začali hned v pátek a hry a soutěže pokračovaly celý víkend. Z pátku na sobotu si Hřebík, Yotančika a Fajráč, tři kluci z vedení, složili poslední zkoušku z Ohniveckého kurzu a na sněmu tak mohli být slavnostně jmenováni. Tento kurz má zatím dále splněn z vedení pouze Condor. Doufáme, že se brzy přidají i další kluci.
Sobota byla zejména ve znamení soutěže o muže sněmu. Kluci se účastnili mnoha soutěží – kreslili příšery, za farou běhali po zahradě, plnili Questy a Mistrovství.
Večer pak přišlo to, na co již všichni čekali – v pět hodin začal slavnostní 52. sněm. Byli přijati další členové, mnoho z nich si splnilo mistrovství a postoupili v naší pyramidě hodností výše.
V neděli už jsme jen uklidili faru a odjeli zpátky do Brna, do civilizace.

Předávání diplomů DELF

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kristýna Švorcová

4 fotografie

V pátek 19. února 2016 ve studovně proběhlo předávání mezinárodních diplomů z francouzského jazyka DELF. Zkoušku DELF úspěšně vykonalo 32 studentů našeho gymnázia, a to na úrovni A1, A2, B1 a B2. Diplomy předala ředitelka Fracouzské aliance paní Aude Martin. Všem gratulujeme!

Zařazeno v kategoriích:

Gymnázium
Jazykové zkoušky
Francouzský jazyk
Celý článek...

Přechod Jeseníků na sněžnicích

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

 – 
4 fotografie


K datu 13.-14.2 2016 se konal přechod Jeseníku na sněžnicích vedený panem profesorem Kubíčkem. Skupina sedmi studentů (Tomáš Průša, Honza Panovský zvaný "Krvavá Pata", Jakub Jiřikovský, Ondřej Suchomel, Sebastian Janda, Anna Homolová a Dan Obdržálek) se vydala na sněžnicích z Ramzové k Šeráku, kde jsme měli oběd a končili jsme v chatičce na Červenohorském sedle. I přes drobné komplikace s ubytováním se p.profesorovi podařilo vše vyřešit a přečkali jsme zde klidnou noc. Ráno jsme ještě za tmy vyrazili časně s čelovkami. Náš cíl byl Praděd kam jsme se kvůli zdravotním problémům nedostali a náš pochod jsme zakončili na Ovčárně, odkud jsme přejeli autobusem do Karlovy Studánky a odtamtud přímým spojem do Brna. Akci jsme si ze strany účastníků neskutečně užili.

Virtuální prohlídka