Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Úspěchy

STŘÍBRO Z PRAHY PRO FRANCOUZŠTINU!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

2 fotografie

10. května se v Praze uskutečnilo celostátní kolo OLYMPIADES DE FRANCAIS. Z Jihomoravského kraje postoupili tři naši studenti. Celostátní kolo se stejně jako krajské kolo konalo online. Studenti museli prokázat pohotovost, jazykovou připravenost, otevřenost a nadšení pro francouzštinu.  Všem studentům děkujeme za poctivou přípravu a věřím, že je tato zkušenost bude motivovat k dalšímu studiu.  V kategorii ZŠ/NG II. se student TB Frederik Pitrun umístil na 11. místě. V kategorii SŠ I. se studentka Lucie Janošková z 3.B umístila na nádherném 4. místě, kde bodový rozdíl činil pouze 0,5 bodů. Největší radost a blahopřání putuje do sexty B Tomáši Bartečkovi, který vybojoval úžasné 2. místo v kategorii SŠ II. 

Děkujeme vaše francouzštinářky

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Francouzský jazyk
Úspěchy
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

CONCOURS DE LA LECTURE A VOIX HAUTE_PRAHA

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

12 fotografií

Pondělní den se pro několik studentek z nižšího i vyššího gymnázia  a paní profesorku Ševčíkovou nesl v duchu francouzské noblesy a elegance. Celý den jsme totiž strávily nad básněmi Roberta Desnose ve francouzském Institutu v Praze.

Den započal uvítáním v 9 hodin ráno, kde jsme si ještě celé rozespalé vyslechly několik lehce zmatených informací, ze kterých jsme měly pochopit, co se s námi celý den bude dít. Záhy nám naštěstí došlo, co se po nás chce, takže jsme se rozdělily do skupin podle věku a umístění ve školních kolech a vydaly se každá svou cestou. Vítězky a vítězové školních kol si vylosovali každý jednu báseň, kterou se pak celý den učili přednést co nejlépe, aby pak ve vyvrcholení dne zaujali diváky i porotu a mohli se tak utkat o první místo. My ostatní jsme se zúčastnili dvou velice zajímavých seminářů, kde jsme se společně se studenty jiných středních škol za pomoci krátkých her a divadelních technik věnovali francouzské výslovnosti, výrazu při přednesu nebo vyjádření nějaké emoce. Oba semináře se těšily dobrému vedení, zábavnému zpracování a jako přidaná hodnota zde byla příležitost seznámit se s dalšími milovníky francouzštiny a francouzské kultury.

Odpoledne jsme měly možnost vyslechnout si spoustu krásných přednesů, podpořit naše spolužačky, které vyhrály úžasné první  (DOROTA LENNEROVÁ, KB) a druhé místo (EMA DRTILOVÁ) a pak se za hlasitého smíchu odebrat ke zpáteční cestě domů. C'était très intéressant !

Ivana Bakešová, SpB

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Francouzský jazyk
Úspěchy
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

ChemQuest - tým studentek 3.C BIGY se dostal mezi nejlepší

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

4 fotografie
video

Milí profesoři a studenti Bigy!
Již z předchozích příspěvků můžete vědět o naší účasti v ChemQuestu pořádaného VŠCHT Praha. Z přihlášených 32 skupin ze středních škol z celé České republiky a jejich videí, 10 z nás postoupilo do finálního kola konaného v Praze.

Úspěchy v matematických soutěžích

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Vojtěch Chalupa

Ve druhém pololetí se konalo hned několik matematických soutěží, kterých se účastnili i studentni našeho gymnázia.

Začátkem dubna proběhla školní kola online soutěže Pangea určené pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Do celostátního kola, které proběhne prezenční formou v červnu, se probojovali Přemysl Vala (TB) a Elen Turbová (KB). Elen dokonce vyřešila školní kolo nejlépe v republice (zvládla správně vyřešit všechny úlohy v nejkratším čase)!

Na konci dubna proběhlo odložené finále Logické olympiády, pořádané společností MENSA ČR, do kterého se kvalifikovali Vojtěch Marek (SPB) a Elen Turbová (KB). Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. 

Všem reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších aktivitách!

Dobrovolnická pomoc Ukrajině

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Ströbingerová

7 fotografií

Ve dnech přijímacích zkoušek, kdy probíhal program studentů mimo budovu školy, se někteří naši studenti zapojili do dobrovolnických aktivit v centrech pomoci Ukrajině. Studenti a studentky z 3. A, 2. B a sexty B ve dnech 12. a 13. 4. šli pomáhat do Vesny a na Tržnici Brno. Přijímali, třídili a vydávali humanitární materiál, případně přiložili ruku k dílu tam, kde bylo právě třeba. Vesna je jediné centrum pomoci Ukrajině v Brně, které zároveň přijímá i vydává humanitární pomoc. Tomu odpovídalo svižné pracovní tempo, jehož se naši studenti nejen nezalekli, ale kterému se neváhali přizpůsobit. Prokázali schopnost komunikace a rychlé orientace v problému, praktické zdatnosti i laskavost.

Milé studentky, milí studenti, děkujeme za vaši ochotu pomáhat, pracovní nasazení i za to, že utváříte při těchto aktivitách dobré jméno naší školy.

Zařazeno v kategoriích:

Učitelé
Úspěchy
Základy společenských věd
Žáci
Celý článek...

Úspěch v recitační soutěži

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

Titulní obrázek článku

Karolína Košická z QB postoupila do celostátního kola recitační soutěže Wolkrův Prostějov. Text Pět krav a tele od Eve Ensler s Karolínou připravovala Jana Turčanová ze ZUŠ Veveří. Vyvrcholení soutěže se uskuteční v červnu v Prostějově.

Zařazeno v kategoriích:

Český jazyk a literatura
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...