Úspěchy ve výtvarné soutěži Ibérica creativa

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

V rámci každoročního flamenkového festivalu Ibérica se uskutečnila výtvarná soutěž Ibérica creativa. Studenti měli za úkol dle zadaných kritérií vytvořit dílko týkající se Amazonie. V kategorii studentů ve věku 13-15 let se na 1. místě umístila Anna Švejdová ze sekundy A. V téže kategorii získala čestné uznání Josefína Roubalová z kvarty A. V kategorii studentů ve věku 8-12 let pak bylo uděleno čestné uznání Lukáši Horkému ze sekundy B.

Děkujeme všem studentům za účast a oceněným gratulujeme!

ČESKÉ SEKCE VE FRANCII OČIMA ABSOLVENTA A BÝVALÉHO STUDENTA BIGY

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Tinková

2 fotografie

Program českých sekcí ve Francii funguje více než 100let. Čeští studenti po absolvování  výběrového řízení mohou své studium přenést z Brna do Dijonu nebo Nîmes, ve Francii odmaturovat a strávit tak střední školu ve francouzském vzdělávacím systému. Jak toto studium hodnotí první student z Bigy, Jakub Kisely, si můžete přečíst v následujícím článku:

24 fotografií

V pondělí 24. 6. 2024 se v sále B5 uskutečnil závěrečný koncert Scholy Bigy. Děkujeme za reprezentaci školy na Celostátní přehlídce zájmové umělecké činnosti v Odrách, za reprezentaci na partnerské škole v německém Wasseralfingenu a také za celoroční doprovázení mší svatých.

Soutěž „Očima termokamery“ – úspěch BIGY týmu

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

3 fotografie

V minulém týdnu byly uveřejněny výsledky celonárodní soutěže „Očima termokamery“ pořádané Západočeskou univerzitou v Plzni, kde tým studentů z BIGY získal v seniorské kategorii úžasné 2. místo. Výsledek je to zejména díky velké konkurenci prakticky z celé republiky opravdu mimořádný.

Studentkám 3.C (Anežka Kraisová, Dominika Feithová, Anna Gachová) se podařilo vymyslet, zpracovat i odprezentovat svůj projekt „Chemií ke kráse aneb krystalizace volným ochlazováním“ na takové úrovni, že i odborná porota zmiňovala preciznost provedení. V projektu šlo zejména o zapojení termovize do sledování průběhu chemického nebo fyzikálního experimentu.

V příloze se můžete podívat například na IR video filtrace roztoku ke krystalizaci za horka.

Gratulujeme všem členkám úspěšného týmu a děkujeme za vzornou reprezentaci BIGY.

Účast na EVVO fóru

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

7 fotografií

Několik let společné práce v desetiminutové prezentaci

Přijali jsme pozvání promluvit na EVVO fóru Jihomoravského kraje o našich environmentálních aktivitách. Studentky a studenti napříč ročníky představili projekty, na kterých se v posledních letech podíleli:

Budování školní jedlé zahrady s jezírkem na zádrž dešťové vody

Vytvoření E-koutku (knihovny s environmentální literaturou a posezením)

Organizace školních swapů a osvěta v oblasti fast fashion

Ozeleňování školního vestibulu, tvorba zelené stěny a péče o ni

Fórum se uskutečnilo ve Vida centru a jejím smyslem bylo sdílení příkladů dobré praxe, akce byla určena pro široký okruh poskytovatelů environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji.

Titulní obrázek článku

Student Jan Graffe ze sexty A se kvalifikoval do finále soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic. V rámci krajského kola se umístil na 3. místě.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole.

16 fotografií

V průběhu května a června absolvovali studenti navštěvující seminář MOB několik přednášek a exkurzí.
Přinášíme alespoň krátké shrnutí s fotkami, objevili jsme se i na stránkách Farmaceutické fakulty MU: https://www.pharm.muni.cz/aktuality/prodekan-treml-prezentoval-pro-molekularne-biologicky-seminar-na-gymnaziu-bigy

DALŠÍ FANTAZIE!!!! Naši studenti získali 2. a 5. místo v celorepublikovém finále soutěže v SUDOKU!

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

6 fotografií

V dnešním celorepublikovém finále soutěže v SUDOKU, které se konalo v brněnském VIDA science centru, naši studenti vybojovali 2.místo ( tým ve složení Jan Špalek, Vojtěch Šícha a Václav Jasanský SxB) a oceněné 5. místo (tým ve složení Markéta Burdová, Natálie Morávková a Nina Staníková) Ve finále bojoval i náš třetí tým za nižší gymnázium ( ve složení Doubravka Plíšková, Eliška Ester Laznická a Jakub Kříž KB), který dostal divokou kartu den před finále.

Děkujeme vám za vzornou reprezentaci naší školy a těšíme se na další soutěž v SUDOKU v příštím školním roce.