Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Bakaláři - návod na zřízení přístupu pro rodiče

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Alena Pavlačková

Vážení rodiče studentů prim a prvních ročníků,
byla odstraněna závada, která způsobila problémy při získávání Vašich přístupových údajů ke školnímu informačnímu systému Bakaláři.
Podle návodu, který najdete v příloze tohoto článku, je možnost zřízení přístupu k Bakalářům pro oba zákonné zástupce studenta. Podmínkou je uložení jejich mailových adres v systému Bakaláři.

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy (23. ročník) a Streetball (22. ročník)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Titulní obrázek článku
 – 

Zdravíme všechny přátele amaterského sportu a setkání!


Rádi bychom vás pozvali na 23. ročník Fotbalového turnaje aneb setkání generací na Bigy, které se koná v sobotu 7. října 2023.


Dále bychom vás rádi pozvali na 22. ročník Turnaje ve streetballu, který bude v neděli 8. října 2023 v Komíně.

IT Fitness Test 2023 - největší mezinárodní test digitálních kompetencí

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku

Největší bezplatný online test digitálních dovedností.

Tento test si můžete vyzkoušet v klidu z domova a vyhrát zajímavé ceny. Obsahuje nejen žákovskou a studentskou verzi, ale i učitelskou.

Zaměřuje se na základní dovednosti, jako je práce s počítačem, internetové vyhledávání, základy programování, kybernetická bezpečnost a další.

Každý, kdo test absolvuje, dostane elektronický certifikát potvrzující dané znalosti a účast. Ten, kdo přinese  certifikát o vyplnění testu na 75 % a výše, bude odměněn.

Pokud bude mít o test zájem celá třída, přihlaste se u vyučujícího informatiky. Jako třída můžete vyhrát zajímavé ceny.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Akademie ICRC

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Tým Akademie ICRC nabízí našim studentům zajímavé akce (viz příloha), které pořádá Akademie ICRC Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (ICRC) ve spolupráci s CZECRIN.

Připraveno je

  • 5 zajímavých online Science Talks a Lab Tour s jejich výzkumníky na různá vědecká témata související s klinickým výzkumem a také
  • víkendový seminář zaměřený na práci studijních koordinátorů v oblasti klinických studií.

Všechny akce jsou zdarma, jen je potřeba se na ně přihlásit přes jejich webové stránky https://akademie.fnusa.cz/.

Účastníci mohou po akci obdržet osvědčení o jejím absolvování, což se jim může v budoucnu hodit pro další aktivity.

Bližší informace v přiložených letácích a na  Facebooku Akademie

 

Zoologie se záchrannou stanicí Ikaros

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

5 fotografií

Dne 20. září nás navštívila záchranná stanice IKAROS. Ukázala nám spoustu zachráněných zvířat: sýčka obecného, chameleony pardálí, sklípkana, korálovku, fretku, činčilu atd. Bylo to velice zajímavé a poučné. Viděli jsme velké množství místních i exotických zvířat a dostali spoustu rad ohledně chovu a výživy těchto domácích mazlíčků🐕.

Děkujeme za návštěvu, Evka Hebronová, TB

PŘIHLAŠOVÁNÍ K PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽI_III. ročník na BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Milí studenti vyššího gymnázia, otvírá se vám opět příležitost ukázat jak dobře umíte mateřský a cizí jazyk. Filozofická fakulta F. Palackého v Olomouci vyhlašuje další ročník překladatelské soutěže. Překládají se 2 texty (odborný a publicistický), čistý čas na překlad je 120 min a můžete použít papírové či elektronické slovníky. Překladače a umělá inteligence jsou zakázány!
Pokud se chcete soutěže zúčastnit, přihlašujte se u svých profesorů jazyků do 15.10. Školní kolo proběhne pro angličtinu ve středu 1.11. a pro ostatní jazyky (francouzština, němčina, španělština) ve čtvrtek 2.11.  v učebnách informatiky. Počet účastníků je omezen, proto s přihlášením neváhejte!
Dva nejlepší překladatelé z každého jazyka postupují do celostátního kola, které se bude konat na začátku ledna v Olomouci. Podrobnější informace k soutěž a překlady z minulých let najdete na: Překladatelská soutěž Filozofické fakulty UP | 2021 (upol.cz).

Upozorňuji i na zajímavý článek z předávání cen, jehož součástí je i výsledková listina z loňského roku. Na 2. místě se ve španělštině umístil ONDRA SOUKUP (OkB): https://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/prekladatelska-soutez-filozoficke-fakulty-up-ma-sve-vitezky-a-viteze/

Těšíme se na vaše překlady! 

Debatní klub se školil na Open Gate

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

6 fotografií

Debatní klub zahájil svou činnost úvodním setkáním a o uplynulém víkendu také školením nováčků a učitelů.

Tři dny plné debatování jsme prožili v edukativním prostředí školy Open Gate v Babicích u Prahy. Měli jsme tak příležitost se nejen seznámit s pravidly debatování, ale také se setkat s milými, otevřenými lidmi - organizátory z Asociace debatních klubů, učiteli i studenty z debatních klubů z celé České republiky. 

https://debatovani.cz/

Virtuální prohlídka