Nové příspěvky

 

Organizace výuky od 14. října 2020

Prezenční výuka studentů obou stupňů gymnázia bude zrušena a kompletně nahrazena distanční výukou podle rozvrhu.  Mateřská škola zůstává nadále v provozu. Rovněž provoz školní jídelny není přerušen, nadále je umožněn odběr obědů. Na   čtvrtek je možná objednávka do středy 14.10. do 12.00, na další dny pak standardně. Obědy se budou vydávat od 11.30 do 13.00. Studenti jsou povinni dodržovat platná hygienická opatření.

Ke komunikaci rodičů a studentů s učiteli budou jednotně používány tyto nástroje:
1) Bakaláři (pro rodiče a studenty) – systém zahrnuje školní administrativu. Studenti a rodiče zde najdou v modulu Třídní kniha probíraná témata, v modulu Klasifikace udělené známky, v modulu Suplování případné změny rozvrhu, …

2) MS Teams (pro studenty) – e-learningové prostředí, prostřednictvím kterého budou studentům zasílány studijní materiály , budou dostávat a odevzdávat domácí úkoly od jednotlivých vyučujících, mohou se účastnit elektronických konferencí, součástí prostředí jsou také testovací nástroje.

Celý článek...
Zápis ke zkouškám DELF SCOLAIRE

Vydáno: 20. října 2020 8.58

 | 

Autorka: Martina Tinková

Titulní obrázek článku
23. října 2020

Pro všechny studenty francouzštiny, kteří si chtějí složit Mezinárodní zkoušku DELF SCOLAIRE na naší škole:

Vážení a milí, 
rádi bychom vás informovali, že přijímáme registrace žáků škol (2. stupeň ZŠ + střední školy), kteří by si chtěli složit letos v listopadu mezinárodní zkoušku z francouzštiny DELF scolaire. Jsme si vědomi, že situace kolem koronaviru se vyvíjí každým dnem, nicméně na doporučení Francouzského institutu v Praze (= centrální komise DELF) nebudeme registrace rušit - v průběhu následujících týdnů se uvidí, zda bude možné zkoušku realizovat.

Registrace ke zkoušce probíhají do 23. 10.

Samotné zkoušky se konají v těchto termínech v měsíci listopadu: 

úterý 24. 11. - úroveň A1
středa 25. 11. - úroveň A2
čtvrtek 26. 11. - úroveň B1
pátek 27. 11. - úroveň B2

Na našich webových stránkách je ke stažení přihláškový formulář (v PDF) a další informace o zkoušce DELF scolaire:

https://www.alliancefrancaise.cz/brno/Terminy-2020-2021-a-zapisy-ke-zkouskam-392


Samotná registrace ke zkoušce je jednoduchá, stačí vytisknout registrační formulář, ten pak vyplnit, podepsat a naskenovaný dokument poslat e-mailem na adresu info@afbrno.cz. Až budeme vědět, že se zkouška bude moci reálně uskutečnit, teprve potom bychom uchazečům zaslali údaje k platbě.

Děkuji a zůstávám se srdečným pozdravem

Jiří Votava (ředitel Francouzské aliance v Brně)

Zařazeno v kategoriích:
Francouzský jazyk
Jazykové zkoušky
Celý článek...
Titulní obrázek článku

V pátek 16. 10. 2020 jsme společně s kolegy a kamarády z partnerských škol v Rakousku, Německu, Francii, Itálii , Dánsku a Turecku oslavili ErasmusDay. Sešli jsme se na on-line konferenci, kde jsme si promítli krátká videa na téma Useful Corona Time, vytvořená studenty jednotlivých škol. Můžete se na ně podívat i vy. Odkaz v článku.

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Projekty
Biologie
European Challenges in Modern Genetics and Epigenetics
Celý článek...
Jeden svět Brno

Vydáno: 1. října 2020 0.30

 | 

Autorka: Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
2. října 2020 – 9. října 2020

Nenechte si ujít na jaře covidem odložený festival dokumentárních filmů - čeká vás 30 dokumentárnchí filmů, ještě zajímavější hosté,  výstava, divadlo a doprovodný program!

Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno