Kontakt
Profilová fotografie
Ing. Soňa Šmerdová
sekretářka, správní zaměstnankyně
Nejnovější články
Den církevních škol

Vydáno: 12. září 2019, 20.00

 | 

Autorka: Soňa Šmerdová

Církevní školy a školská zařízení brněnské diecéze slaví již počtvrté svůj Den církevních škol. První dva ročníky proběhly formou přehlídky tanečních, dramatických a hudebních programů i ukázek z činnosti těchto škol v centru Brna na Moravském náměstí.

V loňském roce dostala tato společná akce nový háv. Žáci a pedagogové se rozhodli na svůj svátek vykonat něco navíc pro své město a pro jeho znevýhodněné obyvatele. Podobně i letos, v pondělí 16. září 2019, přímo na svátek své patronky sv. Ludmily, po zahajovací bohoslužbě v brněnské katedrále mladí lidé ze Střední církevní zdravotnické školy na Grohově ulici v Brně zamíří pomáhat klientům v domovech pro seniory a v Lize vozíčkářů, s krátkým programem zavítají i k dětem v mateřských školách. Pomohou také s údržbou veřejné zeleně v brněnských parcích a ZOO. Hudebníci BiGy scholy Biskupského gymnázia Brno vystoupí s připraveným pásmem v Domově pro seniory Okružní v Brně-Lesné. K akci „Brňáků“ se připojí opět Křesťanská mateřská škola Karolínka ve Slavkově u Brna, její děti potěší zvláště seniory v zařízeních pro dříve narozené občany v tomto městě.

Celý článek...
Úřední hodiny na sekretariátě

Vydáno: 20. srpna 2019, 20.00

 | 

Autorka: Soňa Šmerdová

pondělí 2. 9. 2019     10:00 – 12:00

Následující dny v září budou úřední hodiny každý den od 8:00 do 12:00. Oranžové průkazky dopravního podnniku je možné zakoupit na sekretariátě. Formuláře musí být předvyplněné – jméno a příjmení studenta, byliště, datum narození, ... Prázdné formuláře nepotvrzujeme.

Celý článek...

Jménem Biskupského gymnázia i jménem svým upřímně gratuluji studentům Jiřímu Balabánovi, Jakubu Urbanovi a Adamu Janíkovi, jakož i kolegovi Martinu Doleželovi k vynikajícímu úspěchu v Dějepisné soutěži gymnázií České i Slovenské republiky. Opětovné vítězství naší školy v této soutěži potvrzuje nejen vysokou úroveň výuky dějepisu, ale i silnou motivaci, s jakou naši studenti ke studiu historie přistupují. Tento fakt těší o to více, oč obecně v naší zemi zaostává historické povědomí, zejména o období normalizace, jež bylo tématem letošního ročníku.

Zařazeno v kategoriích:
Dějepis
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo