Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Biologická olympiáda - kategorie A a B (vyšší gymnázium)

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Biologická olympiáda pro vyšší gymnázium kategorie A a B  se koná 14. 2. 2024  od 6. vyučovací hodiny v učebně biologie č. 331. Téma pro letošní rok je  "Host do domu,  hůl do ruky”.

Více informací k textu naleznete na www.biologicka-olympiada.cz.

Zájemci, ať se přihlásí u prof. Reiterové v kabinetu biologie.

Studenti PCV se účastní povinně.

 

 

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Celý článek...

Výsledky překladatelské soutěže mile překvapily!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

V pátek 26.1.2024 se zástupci našich “překladatelů” zúčastnili slavnostního vyhlášení “Překladatelské soutěže” na Filozofické fakultě v Olomouci. Příjemné dopoledne nebylo jen o předávání ocenění těm nejlepším, ale hlavně o odborném rozboru překládaných textů, který připravili zástupci jednotlivých kateder (anglistika, romanistika, germanistika, rusistika). Z řad profesionálních překladatelů zazněl obdiv nad vysokou úrovní středoškolských studentů v jazykové obratnosti a vyjádřili přání,  aby se studenti nepřestávali dále rozvíjet v cizím, ale i mateřském jazyce. Fakultního kola se zúčastnilo téměř 300 studentů. Konkurence byla nejenom z jiných gymnázií, ale především z gymnázií bilingvních, ale i ty, naši studenti překonali. 

Mezi zúčastněnými studenty byli Tomáš Barteček (OkB), Adéla Kabelková (3.B), Magda Kapitánová (SpB), Míša Tománková (SpA),  Alžběta Poláčková (4.B), Ema Lauermanová (SpB), Ondra Soukup (OkB) a Martin Sochorec (OkB). 

A mezi oceněnými? 

2. místo za nj Alžběta Poláčková (4.B)  3.místo za frj Ema Lauermanová (SpB) a čestné uznání za frj Tomáš Barteček (OkB)

BLAHOPŘEJEME! a věříme, že v dalších letech se budou naši studenti i nadále umísťovat na předních místech. 

TA na bruslích

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Zavřelová

6 fotografií

TA na bruslích

Reportáž Českého rozhlasu o environmentálních aktivitách na BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

8 fotografií

Redaktorka Českého rozhlasu Martina Pouchlá natočila reportáž o aktivitách našeho E-týmu, složeného ze studentek a studentů sext, kvint a třetího ročníku, kteří se během posledních dvou let na škole zasloužili o celou řadu změn. Všechny aktivity spojuje myšlenka ochrany životního prostředí a udržitelnosti. Reportáž o jejich inspirativní práci si můžete poslechnout zde, cca od 16:05 minuty:

https://www.mujrozhlas.cz/vertikala/poslechnete-si-cely-magazin-vertikaly-o-novinkach-ze-sveta-nabozenstvi

Přehled aktivit E-týmu: 

Obnova paletového sezení a knihovna o klimatické změně

Obnova paletové sezení na chodbě ve druhém patře, vytvářející příjemnou relaxační zónu pro studenty doplněnou o knihovnu s literaturou o klimatické změně a udržitelnosti pro širší povědomí ostatním studentům. Projekt byl realizován ve spolupráci s organizací Lipka.  

Zelená stěna ve vestibulu školy

Vytvoření další relaxační zóny ve vestibulu školy s použitím pohovek z bývalé knihovny. Instalace první části zelené stěny, která nejen ozvláštnila prostor, ale také pomáhá čistit vzduch v místě. Prostor byl doplněn o informační postery s problematikou udržitelnosti. Projekt byl realizován ve spolupráci s firmou Likos.

Swap oblečení pro udržitelnou módu

Organizace prvního "Swapu oblečení na BIGY" podporujícího udržitelnou módou a recyklaci se zapojením profesorů a žáků z celé školy. 

Osvětová činnost

Realizace aktivit o udržitelné módě v rámci projektového týdne kvart. Tým zde dále hravou formou informoval mladší spolužáky o možnostech zapojení se do environmentálních projektů na BIGY. 

Zařazeno v kategoriích:

Projektové týdny
Environmentální aktivity
Úspěchy
Základy společenských věd
Žáci
Celý článek...

Zeměpisná olympiáda - výsledky

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Výsledky školního kola zeměpisné olympiády

Přílohy

 Vysledky_ZO 2024 - kat. D.pdf [100 kB] ZO_2024 kat. A,B,C.pdf [105 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Zeměpis
Celý článek...

Virtuální prohlídka