Kontakt
Nové příspěvky

Nutnou podmínkou pro jakékoli další kroky je obdržení rozhodnutí o přijímacím řízení. Toto rozhodnutí je možné předat pouze zákonnému zástupci uchazeče nebo zletilé osobě, kterou zákonný zástupce zplnomocní. Rozhodnutí, která nebudou vyzvednuta do 24. května, budou zákonným zástupcům nepřijatých studentů zaslána poštou.

Zákonný zástupce uchazeče, který je přijat a chce studovat na naší škole, odevzdá do kanceláře školy zápisový lístek, a to ve lhůtě 10 pracovních dnů od zveřejnění výsledků přijímacího řízení, tedy do 4. června 2021. 
Pozor!!! Na zápisovém lístku musí být podpis uchazeče i zákonného zástupce.

Zákonný zástupce uchazeče, který je přijat, ale rozhodl se pro studium na jiné střední škole, informuje o tomto rozhodnutí co nejdříve sekretariát naší školy, aby mohl být na uvolněné místo přijat uchazeč, který se umístil další v pořadí.

Zákonný zástupce uchazeče, který není na naši školu přijat, ale přeje si zde studovat, může podat odvolání, a to ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí. Prosíme o podání odvolání na našem formuláři, který najdete v příloze tohoto článku. Odvolání nemá smysl podávat, pokud se uchazeč dostal níže, než 35 míst pod čáru, která odděluje přijaté studenty od nepřijatých. 
Pozor!!! Na žádosti o odvolání musí být podpis zákonného zástupce.

Zákonný zástupce uchazeče, který není na naši školu přijat a rozhodne se studovat na jiné střední škole, odevzdá zápisový lístek zvolené střední škole. Naši školu o svém rozhodnutí informovat nemusí.

Vyplněné zápisové lístky a odvolání je možné osobně předávat: 21. května v době od 15.00 do 18.00 v sále B5 v přízemí gymnázia. V další dny na sekretariátu naší školy v době od 8.00 do 15.00 hodin.

Celý článek...
Studijní pobyt v Melku

Vydáno: 14. května 2021, 7.52

 | 

Autor: Petr Koutný

V rámci spolupráce s partnerskou školou v rakouském Melku vyjedou v příštím školním roce na studijní pobyt (v termínu září-prosinec) tito studenti: 

Karolína Podivínská (3.C)

Ondřej Krejčí (SPA)

Filip Dvořáček (SPA)

Náhradnicí je Veronika Fialová (2.B).

Studenti byli vybráni na základě pohovoru, na který se letos přihlásilo celkem 18 studentů, za což jsme velmi rádi. Věříme, že to byla pro všechny přínosná zkušenost. Vybraným studentům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast!

Předmětová komise němčiny

Zařazeno v kategoriích:
Zahraniční spolupráce
Německý jazyk
Celý článek...

Vážení uchazeči o studium na naší škole,
upozorňujeme na důležité termíny v souvislosti s výsledky přijímacích zkoušek. Termíny platí současně pro čtyřleté i osmileté studium.
20. května (ČT), 13.00 - 14.00 hodin - nahlížení do spisů uchazečů v sále B5
21. května (PÁ), 15.00 - 18.00 hodin - vydávání rozhodnutí v sále B5
21. května (PÁ), po 19. hodině - zveřejnění pořadí uchazečů na webových stránkách školy
24. května (PO), 9.00 - 16.00 hodin - vydávání rozhodnutí v kanceláři školy

Rozhodnutí bude vydáno pouze zákonnému zástupci uchazeče nebo osobě, které zákonný zástupce poskytne plnou moc. Je zapotřebí si s sebou přinést občanský průkaz.
Po dobu přítomnosti v  budově školy je nutné mít nasazený respirátor.

 

Celý článek...
Letní škola IT pro středoškolačky

Vydáno: 12. května 2021, 13.40

 | 

Autorka: Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku

Nezisková organizace Czechitas letos opět pořádá Letní školu IT pro středoškolačky. Jedná se o týden nabitý informacemi z IT, kde výuka probíhá jinak než ve škole, je hodně prakticky zaměřená a holky tak mohou poznat i univerzitní prostředí a také jak to chodí ve firmách. Jedná se o skvělou příležitost, jak si vyzkoušet zda by je vůbec zajímal obor informačních technologií. Důležité je, že vůbec nevadí, jestli studentky mají nějaké zkušenosti s počítačem - stačí ho v podstatě jen umět zapnout a vypnout :) 

Zařazeno v kategoriích:
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...
Přednášky na biologická témata

Vydáno: 5. května 2021, 18.21

 | 

Autorka: Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Máte zájem o aktuální témata z  oblasti biologie? Pak právě pro vás je tato nabídka. 

V současné době jsou víkendová biologická soustředění Fluorescenční noci pro středoškoláky nahrazena Pandemickou Fluorescenční nocí, tedy online přednáškami na různorodá biologická témata. Přednášky probíhají přes google meet v současnosti přibližně jednou za 5 dní obvykle od 19.00.

K odběru emailů s aktuálními informacemi a odkazy na jednotlivé přednášky se lze přihlásit přes tento formulář: https://forms.gle/L9BpY86TCpRMVmhm9
Průběžně aktualizovaný program naleznete na: http://fluorescencninoc.arach.cz/aktuality

Sledovat můžete též Facebook nebo Youtube, na kterém naleznete i nahrávky z některých proběhlých přednášek:
https://www.facebook.com/fluonoc/
https://www.youtube.com/c/fluorescencninoc


 

Zařazeno v kategoriích:
Biologie
Celý článek...
Online hodina s rodilým mluvčím z Peru

Vydáno: 5. května 2021, 10.12

 | 

Autor: Petr Koutný

6 fotografií

V pátek 30. dubna jsme měli možnost v rámci hodiny s maturanty, k nimž se přidala početná skupina španělštinářů z různých ročníků, besedovat s Peruáncem Axelem. Bylo velice zajímavé slyšet tzv. "z první ruky" o Machu Picchu, Cuzku, lamách, plovoucích ostrovech na jezeře Titicaca, domorodých kulturách, peruánské gastronomii a morčatech. Na závěr  jsme si také zasoutěžili a řešili kvíz přes aplikaci kahoot, který shrnoval hlavní informace z našeho povídání :)

Zařazeno v kategoriích:
Španělský jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...
Změna provozu knihovny

Vydáno: 5. května 2021, 8.11

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

Informujeme studenty o provozu knihovny v nejbližších týdnech:

V týdnu od 10. 5. bude knihovna otevřena pouze po - čt 13:00 - 15:00 a pá 8:00 - 12:00.
V týdnu od 17. 5. bude knihovna otevřena dle běžné otevírací doby po 8:30 - 13:00, út 9:30 - 15:00, st 9:30 - 15:00, čt 8:30 - 13:00 a pá 8:00 - 12:00.

Prosíme o vrácení dlouho vypůjčených knih. Studenty maturitních tříd žádáme o vrácení všech výpůjček do konce května. Pro vracení je možno využít bibliobox, který je umístěn v prostoru u vrátnice. 

Studenti s prezenční výukou si mohou půjčovat knihy v otevírací době knihovny, ostatní studenti, kteří by měli zájem o vypůjčení knih, se mohou ozvat na e-mail zdenka.pospisilova@bigy.cz a domluvíme se. Upozorňujeme však, že před vypůjčením knih by bylo vhodné nejprve vrátit ty, které máte dlouho doma.

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Celý článek...

Vážení studenti nižšího gymnázia, vážení rodiče,

informujeme vás, že od pondělí 10. května bude probíhat rotační prezenční výuka prim a sekund, od 17.5 pak výuka tercií a kvart. Žáci budou pravidelně testováni vždy v pondělí a ve čtvrtek v týdnu prezenční výuky, a to v 8.00 v sále v přízemí. Nadále platí všechna zavedená protiepidemická opatření (respirátor či roušky, hygiena, desinfekce). Obědy lze objednat již na pondělí 10.5.

Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo