Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

David Kettmann získal 3. místo v Ortenově Kutné Hoře

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Zdeňka Růžičková

Titulní obrázek článku

Letos na jaře byl vyhlášen 28. ročník soutěže mladých básníků Ortenova Kutná Hora. Do soutěže jsme zaslali básně Davida Kettmanna ze 4. A (nyní již absolventa BiGy). 3. září 2021 se konalo v rámci festivalu Ortenova Kutná Hora slavnostní vyhlášení výsledků. David Kettmann obdržel 3. místo a některé jeho básně byly otištěny ve sborníku oceněných prací Názvuky. Blahopřejeme. Zdeňka Růžičková

Zařazeno v kategoriích:
Český jazyk a literatura
Soutěže
Úspěchy
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Filmový cyklus (nejen) pro středoškoláky 2021/2022

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

Přijměte pozvání na další ročník Filmového cyklu (nejen) pro středoškoláky, který proběhne opět v kině Lucerna na Minské 19, Brno-Žabovřesky. Cyklus se zde uskuteční ve třech představeních (úterý, středa nebo čtvrtek), takže si můžete vybrat, který den se vám hodí více. Vámi vybraný den  je pak třeba dodržovat. Začátky promítání jsou vždy v 18 hodin a permanentka celého cyklu stojí 580Kč. 

Přehled snímků spolu s termíny najdete na   http://www.kinolucerna.info/klient-1427/kino-319/stranka-17034

Permanentku na filmový cyklus je možné zakoupit v kabinetu HUV u I. Doleželové do 24. září.

 

PRIMA A zdraví z adaptačního pobytu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Zavřelová

10 fotografií

Dobrý den všem, trávíme společný čas na faře v Osové Bitýšce - máme tu úžasnou zahradu, hřiště, trampolíny, útulnou kapli, ovečky, výborné jídlo a krásné počasí. Začíná pro nás nová kapitola života, vstoupili jsme na gymnázium a máme hlavu plnou otázek - jací budou noví spolužáci? jaká bude nová třída? jaká bude nová třídní učitelka?... Seznamujeme se, stáváme se kamarády, těšíme se na vše nové a rozptylujeme obavy z neznámého. 8 let je dlouhá doba a dlouhá cesta, ale na začátek budeme rádi vzpomínat, ten se nám povedl. PA

Prázdniny v Opatově

Vydáno:

 | 

Autorka: Jana Kozlíčková

Titulní obrázek článku

Rudý gentleman

Říkají vám něco jména Vinnetou a Old Shatterhand? Hrdinové slavných filmů natočených v šedesátých letech podle románů Karla Maye mnohým dnešním dětem už nic neříkají. Myslím si, že to je škoda. Tito hrdinové byli vzorem pro mnohé generace. Diváci spolu s dobrodružstvím a napětím podvědomě přijímali také jejich ušlechtilost. A proto jsme letos motivovali táborovou hru právě těmito filmy.

Víte, kdo je to „greenhorn“? To je ten, co přijede na divoký západ a vše se teprve učí. A tak jsme se také učili. Třeba střílet lukem nebo „medvědobijkou“ (v našem případě vzduchovkou). A někteří (dokonce i z těch nejmenších) se projevili jako zkušení rudoši, když z pěti ran poslali šíp do terče čtyřikrát. Také jsme stopovali „bledé tváře“ a sami se před nimi skrývali. Nebo jsme šili indiánské oblečení či vyráběli různé ozdoby (které jsme pak tajně darovali někomu z kamarádů). Pokoušeli jsme se také zkrotit laso. Roztočit „talíř“ se podařilo většině. Nakonec všechny čekala pravá indiánská odměna – náramky vyrobené peruánskými indiány.

Největším pokladem ale bylo to, že jsme nalezli spoustu kamarádů a prožili s nimi celý týden. A nezabránila tomu ani covidová epidemie. Všichni jsme prošli testováním beze ztrát.

Seminář apologetiky na BiGy v roce 2021/2022

Vydáno:

 | 

Autor: R.D. Mgr. Ing. Jiří Janalík

Titulní obrázek článku

V roce 2021/2022 bude na BiGy probíhat apologetický seminář. V jeho rámci se studenti naučí, jak řešit nejrůznější námitky proti katolickému křesťanství

Témata zahrnují filosofii, biblistiku, církevní dějiny, morální a spirituální teologii, religionistiku a další. Řeší se námitky ateistů, skeptiků, protestantů i mylné názory v rámci Katolické církve. Přijít může kdokoli bez ohledu na světonázor.