Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Den brněnských knihoven

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

Titulní obrázek článku

Akce (nejen) pro středoškoláky

Zařazeno v kategoriích:

Knihovna a infocentrum
Český jazyk a literatura
Celý článek...

Nové digitální varhany ve škole

Vydáno:

 | 

Autor: Bronislav Berník

25 fotografií

Kaple Biskupského gymnázia se dočkala nových digitálních varhan typu Johannus Studio 260.

Den v laboratořích chemie Přírodovědecké fakulty MU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

15 fotografií

Dne 20.5.2024 jsme se studenty třídy  2.A strávili celý den v Kampusu Masarykovy Univerzity.  Studenti si mohli vyzkoušet různé metody oddělování složek směsí jako je destilace, filtrace aj. V první úloze, která trvala asi 4 hodiny, si vyrobili ester rumové vůně, který si mohli odnést domů. V druhé úloze, která už trvala “jen” 1,5 hodiny si připravili modré barvivo indigo, kterým si posléze obarvovali bílé ponožky. Z tohoto dne si studenti odnesli spoustu praktických dovedností i netradičních veselých zážitků. 

Rodinný turnaj v nohejbalu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

 – 

V sobotu 18. května 2024 se na Bigy konal již 19. ročník Rodinného turnaje v nohejbalu.

Přílohy

 Nohejbal výsledková listina 2024 [18 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Soutěže
Základy společenských věd
Celý článek...

ERASMUS+_týdenní pobyt v St.Nazaire

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

13 fotografií

Mezi Erasmus+ programy nepatří jen dlouhodobé mobility, stínování učitelů nebo pobyty zahraničních studentů u nás na škole, ale také týdenní výjezdy skupin. 10 studentů z 3.roč., septimy a sexty se v týdnu od 12.4. do 20.4. 2024 pokusilo nasát francouzskou kulturu všemi smysly - bydlením v hostitelské rodině, účastí v rozmanitých vyučovacích hodinách, objevováním vojenské historie v Saint Nazaire, prohlídkou míst jako je Nantes, St. Marc, Croisic a také Paříž. Studenti měli, kromě možnosti procvičit si francouzštinu, také nepřeberné množství příležitostí ochutnat francouzskou gastronomii, zažít si jiný vzdělávací systém, jiná náboženství, objevit klady i zápory života ve Francii. 

Své zážitky si studenti zpracovali do tzv. Journal de voyage, zapisovali si také novou slovní zásobu, připravili hry pro své francouzské korespondenty, které měli umožnit lépe poznat Českou republiku. Výstupem z tohoto pobytu byl mimo jiné ABÉCÉDAIRE (hesla na jednotlivá písmena abecedy, včetně umístění do věty a fotky) a prezentace pro ostatní (malou ochutnávku už viděla SxB). Některé materiály si můžete prohlédnout v příloze, na prohlídku ostatních vás zveme k nástěnce vedle učebny francouzštiny (č.168) a nebo přímo do učebny francouzštiny. 

Děkujeme všem, kteří podporují program Erasmus+ a starají se, abychom mohli každoročně na tyto programy vyjíždět! Děkuji kolegyni Darje Chocholáčové, která toto celé dobrodružství prožila s námi a byla mi velkou oporou a děkuji studentům, kteří si to jak se patří užili a dostali novou energii do dalšího studia francouzštiny! 

Za celý tým Expedice St. Nazaire Martina Tinková

 

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Úvahy, bilance, vzpomínky
Projekty
Výzva 2023
Další projekty
Celý článek...

Výsledky přijímacího řízení 2024

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Alena Pavlačková

Vážení rodiče,
výsledky přijímacího řízení 2024 najdete v přílohách tohoto článku.

Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí nebudou rozesílána. 
Začátkem června dostanou přijatí uchazeči prostřednictvím zaručené komunikace v DiPSy pozvánku na úvodní schůzku, která proběhne 13. června v odpoledních hodinách v budově gymnázia.

Pokud se uchazeč vzdá přijetí, sdělte, prosím, tuto skutečnost přes zaručenou komunikaci v DiPSy nejpozději do dvou pracovních dnů od zveřejnění výsledků (tedy do pátku 17. května).

Odvolání mohou zákonní zástupci uchazeče podat pouze v závažných případech, např. při zjištění chyby ve vyhodnocení výsledků. Odvolání lze podat ve lhůtě tří pracovních dnů od zveřejnění výsledků (tedy do pondělí 20. května) přímo řediteli školy, která výsledky zveřejnila. Odvolání nelze podávat prostřednictvím systému DiPSy.

Virtuální prohlídka