Kontakt
Nové příspěvky
Mimořádná změna provozu knihovny

Vydáno: 27. května 2021, 5.25

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

Informujeme studenty a učitele, 

že příští týden dojde ke drobné změně v provozu knihovny, bude otevřena v pondělí 31. 5. 8:00 - 12:00 a v pátek 4. 6. 8:30 - 12:30. Ostatní dny v týdnu bude otevřeno beze změny. 

Knihy, které máte vypůjčené už dlouho, můžete nadále vracet v době provozu přímo v knihovně, případně do biblioboxu u vrátnice. Děkujeme za pochopení.

Zařazeno v kategoriích:
Knihovna a infocentrum
Celý článek...
Poradenství pro volbu VŠ a profese

Vydáno: 25. května 2021, 6.41

 | 

Autor: Filip Kirchner

31. května 2021, 22.00 – 1. června 2021, 21.59

Školní poradenské pracoviště nabízí studentům septim a 3. ročníků testování struktury intelektu se zaměřením na profesní orientaci a volbu povolání.

Zařazeno v kategoriích:
Základy společenských věd
Celý článek...
2 fotografie

 

Dnes vyšlo v Kvartě B už 50. číslo novin, které píše pro svou třídu skupina tří redaktorů: Richard Musil, Jan Privarčák a Jakub Račanský.

Od primy, kdy v lednu 2018 vzniklo první vydání, se četba Třídních novin pro studenty stala oblíbenou součástí pondělků.

Po dobu distanční výuky se bohužel uskutečnila delší pauza, dnes jsme však rádi, že noviny mohou pokračovat. 

Richard Musil, KB za redakci 

Zařazeno v kategoriích:
Anglický jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...
Obnovení prezenční výuky pro všechny bez rotace

Vydáno: 21. května 2021, 9.42

 | 

Autorka: Eva Daňková

Od pondělí 24.5. 2021 se obnovuje prezenční výuka pro všechny třídy bez rotace.

Antigenní testování proběhne v pondělí v 1. vyuč. hodině (8:00-8:45) v rámci třídnických hodin s třídními učiteli v kmenových učebnách.

Od 8:00 zároveň začínají písemné maturitní DT  ve 4. podlaží - PROSÍME VŠECHNY O KLID. (Náhradní učebny za kmenové ve 4.patře sdělí třídní učitelé. ) Od 2. vyučovací hodiny bude výuka dle rozvrhu/suplování.

V úterý 25.5. 2021 začíná veškerá výuka 3. vyučovací hodinou - tedy v 10:00 hod. dle rozvrhu/suplování (z důvodu maturitního DT z ČJL).

Celý článek...

Vážené studentky, vážení studenti,

v přiloženém dokumentu najdete plán alternace PCV pro následující část II. pololetí 2020 / 2021.

Tento plán je platný do doby uveřejnění novější verze (případné změny z důvodu pořádání předem neočekávaných akcí).

Rozdělení studentů do jednotlivých seminárních skupin (pokud není po celých třídách) bude zveřejněno na nástěnce u suplování, kabinetu chemie (239) a chemické laboratoře (334).

Zařazeno v kategoriích:
Volitelné předměty a kroužky
Chemie
Celý článek...
Skupinové programy pro žáky - PPP Brno Sládkova

Vydáno: 19. května 2021, 12.29

 | 

Autorka: Eva Dobrovolná

PPP Brno - pracoviště Poradenské centrum, Sládkova 45, otevírá již nyní žákům a stedentům možnost přihlásit se do skupinnových aktivit pro školní rok 2021/2022.  Podrobné informace naleznete v přiložených souborech.

Zařazeno v kategoriích:
Poradenské služby
Celý článek...
Titulní obrázek článku

Ahoj! 

Váš tým z 2.B se ozývá znovu s výzvou. Jak si možná pamatujete ze zprávy poslané přes Komens, jsme skupinka studentů zapojených do projektu "Pomáháme spolu mimo školu". Naše projekty se ale za poslední dva měsíce musely více nebo méně pozměnit. Z nejdříve tří jsme také nakonec od úřadů dosáhli na zelenou jenom u dvou nápadů a to u:

1) pomalování fasády zastávky Barvičova a vytvoření pozemní květinové výsadby 

2) vytvoření lavičkového posezení (a případné letní učebny) na okraji Wilsoňáku

Nyní je na vás, který z nich si nakonec získá vaše srdce a bude realizován!

Hlasujte zde:    https://www.survio.com/survey/d/E3X1B3W4T1G4S1Q7A

Zapojte do hlasování i své blízké a kamarády, ať se o této iniciativě dozví co nejvíce lidí. Pojďme využít možnosti zvelebit okolí naší školy! Hlasování bude uzavřeno v neděli 23. 5. 2021, proto s odpověďmi neváhejte.

Projekt "Pomáháme spolu mimo školu" podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Zařazeno v kategoriích:
Projekty
Pomáháme spolu mimo školu
Biologie
Celý článek...
Titulní obrázek článku

Milí přátelé, 

v letošním roce se Petr Záviška a Martin Piňos (TA) zúčastnili mezinárodního projektu Moon Camp Challenge ve věkové kategorii Explorers (https://mooncampchallenge.org/). Soutěž pořádá Evropská vesmírná agentura (ESA) a Airbus Foundation v kooperaci se společností Autodesk. V tomto projektu mají studenti navrhnout a vymodelovat s využitím softwaru Tinkercad nebo Fusion 360 základnu na Měsíci, která udrží na živu minimálně 2 astronauty.

Petr a Martin se v tomto projektu umístili na fantastickém 2. místě, a vybojovali si tak účast na webináři s astronautem Andreasem Mogensenem. Klukům moc gratulujeme k obrovskému úspěchu! Je povzbuzující vidět, že navzdory distanční výuce studenti nacházejí inspiraci a dělají dobré jméno škole u nás i ve světě.

Zařazeno v kategoriích:
Úspěchy
Fyzika
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo