Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Sebeobrana Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Snopek

2 fotografie
2 videa

Podívej se na 5 divokých koček!

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Závěrečný koncert Scholy Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

24 fotografií

V pondělí 24. 6. 2024 se v sále B5 uskutečnil závěrečný koncert Scholy Bigy. Děkujeme za reprezentaci školy na Celostátní přehlídce zájmové umělecké činnosti v Odrách, za reprezentaci na partnerské škole v německém Wasseralfingenu a také za celoroční doprovázení mší svatých. 

STŘÍPKY Z ERASMU_TENTOKRÁT Z NIMES

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

19 fotografií

Jak jistě víte, toto pololetí vycestovalo do Francie na 80 denní ERASMUS pobyt 5 studentů. Od Magdy a Terky jsme se už dozvěděli, jak jejich pobyt v St. Nazaire probíhal, ale jak se měli Ema, Jakub a Leona, to si můžete přečíst na řádcích níže. Věříme, že jejich příběhy budou inspirací pro další studenty kteří přemýšlí, zda do zahraniční zkušenosti skočit rovnýma nohama či nikoli. 

 

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2023
Celý článek...

ÚSPĚCH V SOUTĚŽI HAXAGON Skirmish Czech Republic

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

3 fotografie

Jan Graffe - sexta A

Této soutěže o IT a kybernetické bezpečnosti se zúčastnilo 8 200 studentů z celé republiky. Honza skončil v JM kraji na třetím místě a postoupil do celostátního finále, kde v silné konkurenci a náročných podmínkách obsadil krásné 15. místo.

Gratulujeme!!!

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

S FRANCOUZEM V KUCHYNI

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

16 fotografií

17. 6. se studenti Bigy poprvé  zúčastnili  setkání se šéfkuchařem Françoisem Bouilletem. Ve venkovní kuchyni Otevřené zahrady Brno si za dopoledne uvařili oběd podle francouzských receptů. Vařili z bio surovin, z nichž některé si nasbírali přímo z místního záhonu. 

 Studenti se naučili nejenom připravovat tradiční francouzské pochoutky, ale i rozpoznávat jedlé byliny, často považované za okrasné či za plevel. Osvojili si také slovíčka z francouzských kuchařek a popovídali si s rodilým mluvčím. 

Na závěr si všichni pochutnali na vynikajícím a oku lahodícím obědě s vlastnoručně vyrobenou křupavou bagetkou. 

Za velmi spokojené studenty Jan Indra, SxA. 

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Tvorba
Projekty
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Další projekty
Žáci
Celý článek...

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ ROČNÍHO PROJEKTU_UNI PAR LES LANGUES, UNIDOS PAR LES LANGUAS

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

5 fotografií

Tři gymnázia, 12 pracovních skupin, 12 filmů a scénářů, cca 60 studentů, 6 učitelů a spousty hodin práce nad scénáři, titulky, natáčením a stříháním. To je zhruba bilance ročního projektu, který si kladl za cíl propojit studenty brněnských gymnázií (Bigy, GyBy a Slovaňáku), kteří si vybrali jako druhý cizí jazyk francouzštinu nebo španělštinu. Cílem bylo co nejvíce v cizím jazyce komunikovat, vytvořit dobré pracovní kolektivy a zajímavá videa na jakékoliv téma.  Práce to nebyla snadná. Sladit nejen časové možnosti, ale i nápady, různé povahy a také rozdílné jazykové úrovně, vyžadovalo cit pro diplomacii a komunikaci. Vše se nakonec podařilo a v pondělí 17.6. jsme shlédli 12 skvělých videí v cílovém jazyce, s cizojazyčnými i českými titulky. Objevily se detektivní příběhy, klasická literární díla, soutěž ve vaření, televizní noviny, ale také psychologická analýza studenta francouzštiny nebo reklama na Frankofonii. 

Odborná porota vybrala v každém jazyce vítězné video a studenti mezi sebou vybrali to, které získalo cenu diváka. Kromě diplomů a odznáčků na památku (vyrobila Ema Lauermannová, SpB) získaly vítězné  týmy poukázky na jazykové kurzy nebo jazykové certifikáty u jazykové školy Hispanica a Alliance Française. Věřím, že i přes nemalé problémy v průběhu školního roku si studenti odnesli cenné zkušenosti z týmové práce, novou slovní zásobu a motivaci do dalšího studia. V příštím roce bychom rádi v projektu UNI PAR LES LANGUES/UNIDOS PAR LES LANGUAS pokračovali. 

Udělejte si čas, dobrou náladu a na výsledná videa se podívejte. Mezi vítěznými týmy byli naši studenti Veronika Drobná, Jonáš Jírů (SpB) tým Vařiče _cena poroty a tým Rolandové_ Anna Oukropcová a Ríša Musil (SpB).

https://www.youtube.com/watch?v=bKfIdrujEpY   La belle en bois dormant 

https://youtu.be/9vPSd5puzV8?si=6ZZqW50OzMPKz9Va  5 types d'élèves qui étudient la langue française

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Tvorba
Projekty
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Další projekty
Žáci
Celý článek...

Virtuální prohlídka