Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Soutěž HAXAGON Skirmish Czech Republic

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Andrea Buchtová

Titulní obrázek článku
 – 

soutěž v IT a kybernetické bezpečnosti pro žáky středních škol

V Jihomoravském kraji převzali nad soutěží záštitu hejtman Jihomoravského kraje pan Mgr. Jan Grolich a člen rady Jihomoravského kraje pan Karel Jurka.

V pátek 24. 5. 2024 v 16:00 (termín byl zvolen záměrně na začátek víkendu) mohou žáci (i učitelé) začít plnit soutěžní úlohy, které se jim tam v tu dobu zpřístupní. Budou na to mít celý týden (celých 168 hodin) až do 16:00 v pátek 31. 5. 2024, kdy krajské kolo bude ukončeno.

Po celou dobu soutěže budou plnit úlohy v jedinečném soutěžním společném prostoru a budou mít zároveň možnost vidět výsledky kolegů ze své školy, ze svého kraje a z celé ČR. 

První dva jednotlivci v pořadí z každého kraje budou tento kraj osobně reprezentovat na republikovém finále 19. 6. 2024 v Praze v prostorách Next Zone za přítomnosti mnoha významných hostů.

Během června proběhne v součinnosti s vedením kraje slavnostní vyhlášení vítězů ve všech třech kategoriích: jednotlivci, nejaktivnější škola, nejúspěšnější škola.

Přílohy

 Strucne_instrukce HAXAGON.pdf [448 kB] Biskupske_gymnazium Brno-pozvanka.pdf [1 MB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Informatika a výpočetní technika
Celý článek...

Tercie A na Karlově Univerzitě – odborná exkurze

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

12 fotografií

V minulém týdnu se studenti TA měli možnost formou odborné exkurze podívat na vybraná pracoviště Přírodovědecké fakulty Karlovy Univerzity (Analytická chemie a Biochemie), dále pak absolvovat přednášku o Periodické tabulce prvků s ukázkami. Další částí programu připravený pro terciány byl soubor laboratorních úkolů z oblasti Forenzních technik (kriminalistické analýzy) formou badatelských úkolů. Studenti si pod vedením zkušených vyučujících z Př. f. UK vyzkoušeli analýzy vodivosti, vybarvování otisků prstů na listinných důkazech, analýzu barviv, slin (DNA) a určování krevních skupin. V odpolední části byl čas a prostor i na prohlídku Prahy. PK Chemie i studenti TA děkují Doc. Petru Šmejkalovi Ph.D. za uspořádání odborné exkurze, která významným způsobem rozšířila našim studentům pohled na možnosti využití chemie v praxi.

Debatní klub úspěšně zakončil sezonu posledním turnajem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

12 fotografií

O víkendu 27.-29.4. se Debatní klub Biskupského gymnázia zúčastnil závěrečného turnaje sezóny. Tým ve složení  Lucie Skalková SpB, Veronika Drobná  SpB a Radislav Hošek 3.A vybojoval  tři vítězství . V pondělí jsme se jako diváci zúčastnili finálových debat české Debatní ligy i anglické Debate League, které se konaly v Poslanecké sněmovně. Na slavnostním zakončení získal Radislav Hošek ocenění v kategorii Nejlepší nováčci anglické Debate League. Děkuji všem členům našeho debatního klubu za vzornou reprezentaci školy v průběhu celého školního roku. 

GMO - geneticky modifikované organismy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

Titulní obrázek článku

Co přesně dle nové evropské legislativy spadá do skupiny látek zvaných GMO? A které úpravy genomu jsou nyní zahrnuty mezi genetické modifikace? O tom s námi přijde diskutovat proděkan pro vnější vztahy, strategii a rozvoj VF MU PharmDr. Jakub Treml, Ph.D., člen České komise pro nakládání s GMO a přednosta Ústavu molekulární farmacie Farmaceutické fakulty MU. Diskuse proběhne v rámci hodin MOB v pátek 17.5. od 14 hod v učebně 332, všichni zájemci jsou vítáni. 

Zařazeno v kategoriích:

Volitelné předměty a kroužky
Environmentální aktivity
Úspěchy
Úvahy, bilance, vzpomínky
Biologie
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Čtení legend ve školce

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

20 fotografií

Po představení moravských legend a povídání s obyvateli v přijímacím středisku pro uprchlíky v Zastávce u Brna v lednu tohoto roku se několik účastníků projektu Erasmus+ Legends vypravilo do mateřské školy na Bigy.

Den otevřených dveří kroužku elektronové mikroskopie

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

12 fotografií

Asi jste zaregistrovali, že díky panu Miloši Winklerovi máme na škole nový elektronový mikroskop. V souvislosti s probíhající přestavbou je nová i místnost, kde se mikroskop nachází a kde se konají kroužky mikroskopování. Ve středu 24. 4. 2024 pan Winkler a členové kroužku uspořádali Den otevřených dveří.

Zařazeno v kategoriích:

Elektronový mikroskop
Vybavenost
Úspěchy
Fyzika
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Virtuální prohlídka