Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Další grant pro chemii na BIGY

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

Titulní obrázek článku

Na základě žádosti a splnění kvalifikačních požadavků (školení) se pro Biskupské gymnázium Brno podařilo získat tzv. „Plastíkův kufřík“ – soubor experimentů a praktických ukázek z oblasti plastů.

Zařazeno v kategoriích:

Vybavenost
Environmentální aktivity
Úspěchy
Chemie
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Zveřejnění výsledků přijímacího řízení

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Alena Pavlačková

Do přijímacího spisu uchazeče bude možné nahlédnout v úterý 2. 5. 2023 v době od 13:00 do 14:00 hodin v budově gymnázia, nebude však ještě přístupné pořadí uchazečů, ani informace o přijetí nebo nepřijetí.

Výsledné pořadí bude zveřejněno ve středu 3. 5. 2023 v 15:00 hodin na seznamech v budově gymnázia. Až do 18:00 hodin si zde bude možné vyzvednout rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí. Rozhodnutí se bude vydávat také ve čtvrtek. 4. 5. 2023 od 9:00 do 16:00 hodin na sekretariátu školy. 

Na školním webu bude výsledné pořadí zveřejněno ve středu 3. 5. 2023 po 19. hodině.

Fotoreportáž z projektového týdne kvart na téma „Klima jako příležitost“

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Denisa Hobžová

21 fotografií

Projektové týdny nabízí prostor aktivně se zapojit do řešení problémů. Studenti a studentky kvart přišli s novými nápady na adaptační a mitigační opatření pro školu a někteří využili možnost vtáhnout do svých záměrů další aktéry. Děkujeme vedení školy, projektové manažerce, zaměstnancům údržby, kuchyně a školky, že v tom byli s námi. 

Témata studentských projektů: fotovoltaika pro školu, vytvoření nové chill-out zóny a další ozelenění školy, úklid části lesa a označení „bigy stromů“, nová výsadba ve školní zahradě, nakládání s odpady v jídelně, workshop o třídění odpadů pro školku, biologická rozmanitost ve školním jezírku, příprava brigády na školním ovále a další. 

Zařazeno v kategoriích:

Projektové týdny
Environmentální aktivity
Základy společenských věd
Celý článek...

Elixír do škol

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

15 fotografií

Na Bigy probíhá pravidelné setkávání učitelů fyziky v rámci Regionálního centra Brno projektu Elixír do škol. Setkání jsou otevřená, kdokoliv se může přidat. Více informací najdete na webových stránkách projektu.

Nejbližší setkání proběhne 3.5. 2023 od 15:00 v učebně 338 na téma Jaderná fyzika.

Virtuální prohlídka