Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

La visite de l´AF et le LOGO de BPM

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

4 fotografie

Poslední červnový týden využila francouzština k návštěvě Francouzské aliance v Brně.  Během týdne se vystřídaly čtyři třídy, které si vyslechly krátkou prezentaci o aktivitách AF, o možnostech prezenční knihovny, ale také digitální knihovny, o nabízených kurzech, ale také o programech studia ve Francii, jak na střední, tak na vysoké škole. Na závěr byla pro studenty připravena křížovka, která měla prověřit, zda pozorně poslouchali. Z Francouzské aliance si mohli studenti kromě nově získaných poznatků, odnést také věrnostní kartu nebo francouzskou knihu na prázdniny. Děkujeme panu řediteli Jiřímu Votavovi a Adéle Polákové, kteří nám věnovali svůj čas. Nejen kniha je dobrou motivací na prázdniny, ale také náš E-twinningový projekt BPM, k němuž vítězné LOGO namalovala studentka Anna Hustáková z QB. Blahopřejeme!

Zařazeno v kategoriích:
Francouzský jazyk
Tvorba
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Studio Marta - Václav Havel VYROZUMĚNÍ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Eva Daňková

Titulní obrázek článku

Jménem Studia Marta bychom Vás chtěli srdečně pozvat na inscenaci Václava Havla Vyrozumění absolventského ročníku činoherního herectví JAMU.

 Nabízíme pro  pracovníky ve školství, jejich rodiče a žáky (cca 14+) zvýhodněné vstupné: lístek za 50 Kč + 1 lístek za stejnou cenu pro jejich libovolný doprovod, více letáček níže. 

Tyto lístky lze zakoupit přes GOOUT.NET https://goout.net/cs/vyrozumeni/szqdtir/ 

Hrajeme 29. 6., 30. 6. a 1. 7. v 18:30 hod. na letní scéně BuranTeatru, Kounicova (vedle Sokolského stadionu).

Dagmar Indrová,  Studio Marta


 

Podpis Memoranda o dlouhodobé spolupráci

Vydáno:

 | 

Autorka: Jitka Coufalová

2 fotografie

Ředitel školy, Mgr. Karel Mikula, podepsal jménem školy Memorandum o dlouhodobé spolupráci na závazku města Brna k adaptaci na klimatické změny. Vyjádřil tak ochotu školy spolupodílet se na naplnění závazku statutárního města Brna v oblasti snižování produkce emisí CO2.

Setkání projektu Erasmus+ Internet of Things for Future

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

5 fotografií

Při jednom z mála prezenčních setkání v tomto školním roce jsme pomocí připojení micro:bitů ke školní wi-fi odesílali data o teplotě a intenzitě světla snímané senzory na čipu do prostředí Thingspeak. To umožňuje vzdálené sledování vývoje veličin v čase.

Těšíme se na příští rok a na výjezdy za projektovými partnery do Barcelony a Dublinu.

Informace pro přijaté studenty - stravování

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Soňa Šmerdová

Studenti přicházející z CMCZŠ si ponechají svůj dosavadní čip. Ostatní si mohou koupit nový čip pro stravování a vstup do školy v kanceláři kuchyně. Je potřeba mít s sebou vyplněnou přihlášku ke stravování : https://www.bigy.cz/skolni-jidelna. Čipy se budou prodávat od 24. 6. 2021 do 16. 7. 2021 a od 23. 8. 2021 vždy od 8:00 do 12:00 hod.

Letní školy na VUT Brno

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně (FSI) pořádá pro středoškoláky/středoškolačky z 2. a 3. ročníků vyššího gymnázia letní školy.  Je možné, že účast na jedné z těchto letních škol Vám otevře cestu ke studiu techniky. Všechny letní školy jsou zdarma. Bližší informace a odkazy na registraci na letní školy jsou uvedeny na webu www.fme.vutbr.cz/letniskoly2021  a také v přiložených letácích.