Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Rozvrhy pro školní rok 2021/22 (aktualizace k 1. září 2021)

Vydáno:

 | 

Autorka: RNDr. Alena Pavlačková

V Bakalářích byly zveřejněny rozvrhy pro školní rok 2021/22. Studenti 1A, 1B, 1C, PA, PB ještě nemají do Bakalářů vytvořené přístupy, proto jsou jejich rozvrhy připojeny jako přílohy tohoto článku. V rozvrzích může ještě v prvním zářijovém týdnu docházet ke změnám učeben, časové rozmístění hodin se s velkou pravděpodobností už měnit nebude.

Spolek přátel Bigy Brno - nabídka členství

Vydáno:

 | 

Autorka: Jana Kozlíčková

Vážení rodiče, bývalí studenti a přátelé Bigy,

dovolujeme si Vám nabídnout členství ve Spolku přátel Bigy Brno, jehož účelem je duchovní, finanční a hmotná podpora školních a mimoškolních aktivit Biskupského gymnázia Brno a výpomoc sociálně znevýhodněným studentům. Rodiče žáků prim a prvních ročníků prosíme o vyplnění přihlášek, které dostali na informativní schůzce. Rodiče ostatních žáků, bývalí studenti a další zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím přihlášky umístěné na stránkách spolku (základní informace). Vyplněnou přihlášku lze odeslat na mailovou adresu hospodářky: jana.kozlickova@bigy.cz.

Členský příspěvek ve výši 200,- Kč můžete uhradit na účet č. 27-0482340277/0100 s variabilním symbolem 002.

Na spolupráci se těší a za projevenou přízeň předem děkuje

Jana Vrbacká, předsedkyně výboru

 

Zahájení školního roku 2021/2022

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Eva Daňková

Titulní obrázek článku

Školní rok zahájíme slavnostní mší svatou v katedrále na Petrově ve středu 1. 9. 2021 v 8:30 s otcem biskupem Pavlem Konzbulem.

Tato slavnostní akce je letos dobrovolná a podmínkou účasti je dodržení všech současně platných hygienických nařízení pro konání bohoslužby. Po mši se studenti přesunou do školy pod vedením svých třídních učitelů. 

Studenti, kteří se mše svaté nezúčastní, počkají na svoji třídu před školou,  vstoupí do budovy společně  a půjdou rovnou do svých tříd s třídním učitelem. Potom proběhne COVID testování těch studentů, kteří nesplňují žádnou z podmínek: 14 dní po druhé dávce očkování, ochranná lhůta po prodělání nemoci COVID nebo platný certifikát AG/PCR testu, doklady si přineste, prosím, s sebou.  Následuje třídnická hodina, výdej objednaných obědů bude 11:00-13:00 hod.

Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vás,

vedení školy

 

Knihovna přes prázdniny

Vydáno:

 | 

Autorka: Zdeňka Pospíšilová

30. 6. bude knihovna otevřena pouze do 10:00.

O prázdninách bude knihovna v provozu 12.-27. 7. a 23.-31. 8. pondělí-čtvrtek 8:00-14:00, pátek 8:00-12:00. V případě zájmu o vypůjčení nebo vrácení knih nebo jinou službu se ozvěte na e-mail zdenka.pospisilova@bigy.cz.