Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Školné 2022/2023

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Karel Mikula

Vážení rodiče, 

dovoluji si Vás informovat, že termín pro zaplacení školného je do konce září 2022. Pokud je školné rozděleno na dvě splátky, školné na druhé pololetí má splatnost do konce ledna 2023. Bližší informace naleznete v odkazu Škola/Školné.

 

Úspěch na VUT

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Karel Mikula

VUT již několik let finančně odměňuje ty nejlepší studenty na základě výsledků státní maturity (stipendium TOP 500). Dle tohoto žebříčku jsou vybrány střední školy, ze kterých se studenti nejčastěji umístili na horních příčkách a s nimi je navázána užší spolupráce. Bigy je tradičně v první desítce škol. (viz  https://www.vut.cz/spoluprace/skoly).

 

Fotbalový turnaj aneb setkání generací na Bigy (22. ročník) a Streetbal (21. ročník)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Pavel Vaněk

Titulní obrázek článku
 – 

Zdravíme všechny přátele amaterského sportu a setkání!


Rádi bychom vás pozvali na 22. ročník Fotbalového turnaje aneb setkání generací na Bigy, které se koná v sobotu 8. října 2022.


Dále bychom vás rádi pozvali na 21. ročník Turnaje ve streetbalu, který bude v neděli 9. října 2022 v Komíně.

ZÁPIS KE ZKOUŠKÁM DELF SCOLAIRE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Vážení studenti francouzštiny! Rádi bychom vás informovali, že od 19. září zahajujeme registrace na podzimní zkoušky DELF scolaire. Zkoušky proběhnou v termínu 22. - 25. 11. na Biskupském gymnázium v Brně. Deadline na zaslání přihlášek je do 25. října.

Bliší informace o zkouškách DELF (termíny jednotlivých zkoušek A1-B2, ceník, struktura zkoušky atd.) a přihláškový formulář najdete na našich webových stránkách. 

www.alliancefrancaise.cz/brno/zkousky

Mgr. Jiří Votava, MBA , ředitel / directeur de l´Alliance Française Brno, tel.: +420 608 341 794

V případě dotazů se můžete s důvěrou obrátit na vaše francouzštináře. 

OSLAVTE S NÁMI Evropský den jazyků_26. září

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

5 fotografií

Oslava Evropského dne jazyků se stává na naší škole již tradicí. Každý rok se snažíme zajímavým tématem připomenout rozmanitost cizích jazyků v Evropě, ale také možnost vzájemně si porozumět, pokud se budeme cizí jazyky učit. Pro letošní rok jsme vybrali téma: NÁRODNÍ STROMY. Přijďte se podívat na nástěnku vedle učebny francouzštiny, který strom je národním stromem např. Portugalska, Finska nebo Slovenska. Který strom je nejčastějším národním stromem? Mají všechny státy jen jeden národní strom?  Věděli byste jak se jednotlivé stromy řeknou anglicky, německy, francouzsky, španělsky nebo třeba latinsky? Napadá vás nějaké město pojmenované podle stromu? A co píseň, báseň nebo nějaká kniha? Pokud máte nějaký typ na píseň, knihu apod. napište do chatu MsTeams na adresu: martina.tinkova. Vaše nápady budeme sbírat po dobu jednoho týdne a poté je zveřejníme. 

Pokud máte chuť vyzkoušet si i jiné jazyky než ty, se kterými se setkáváte ve škole, zkuste se podívat na oficiální stránky Evropského dne jazyků: https://edl.ecml.at. Bavte se (s) cizími jazyky!

Zvou vás jazykáři. 

Jídlo a energie - projektový týden

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

2 fotografie

Zajímá tě, jak je to s množstvím energie ukrytého ve hmotě?

Položil sis někdy otázku, jak z pohledu energie funguje lidské tělo?

Zajímá tě měření produkce energie při sportovním výkonu a dietologické složení potravy?

 Pokud sis na některou z výše uvedených otázek odpověděl ANO, pak je tento projekt určen přesně pro tebe.

Projektový týden s latinou a dějepisem

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Josef Valenta

Titulní obrázek článku
 – 

Milí studenti sext a druhých ročníků, zveme vás, abyste s námi strávili projektový týden ve čtyřech italských městech — Ferraře, Boloni, Florencii a Ravenně. Navštívímě spolu slavná místa, půjdeme ve stopách osobností antiky, středověku a renesance a budeme poslouchat a pozorovat, jak k nám promlouvají dnes. Více informací naleznete na plakátu. Magistrī vestrī Valenta, Doležel, Mikulaque