Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Kateřina Krumpholcová
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Biologie
BIOSebnVkbnVKBPCVTEVMobnSEB
 St
 274

Nejnovější články

Volitelné předměty – biologie – školní rok 2015/2016

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Pro školní rok 2015/2016 nabízí komise biologie tyto volitelné předměty:

- pro 2. ročníky a sexty, pro 3. ročníky a septimy – přírodovědná cvičení – společně s fyzikou a chemií

- pro 4. ročníky a oktávy – seminář z biologie 

- pro 2., 3. a 4. ročníky, sexty až oktávy – molekulární biologii

Přílohy

 PCV sexty a 2. ročníky [25 kB] PCV septimy a 3. ročníky [26 kB] Maturitní seminář z biologie [24 kB] Molekulární biologie [25 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Biologie
Celý článek...

Školní kolo biologické olympiády

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 

Školní kolo biologické olympiády se bude konat v úterý 17. 2. 2015, a to v učebně 331. Přihlášení studenti / studentky se sejdou v 7:50 hod v učebně 331, kde proběhne teoretický test a poznávačka. S sebou psací potřeby. Praktická část proběhne odpoledne tj. od 7. vyučovací hodiny tamtéž, s sebou: všichni psací potřeby a navíc kategorie A - kalkulačku, kategorie B - 0,5 l PET lahev.

CTY Online – jedinečná možnost studia i pro vás!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 

Nadané studentky, nadaní studenti – jedinečná příležitost – možnost intenzivního studia různých oborů v angličtině se nyní nabízí i vám – 19. listopadu 2014 v Brně, v Zemské knihovně, od 14 – 16 hod máte možnost se s tímto programem seznámit!!!!!

Kurzy CTYOnline jsou určeny pro nadané středoškoláky ve věku 12 – 19 let. Do programu je zapojeno 60  středních škol v České a Slovenské republice a program již absolvovalo více než 600 studentů s vynikajícími výsledky. V podzimním semestru 2014/2015 studuje 200 nových studentů.
Kurzy CTYOnline nabízejí nadaným studentům intenzivní studium matematiky, fyziky, chemie, biologie, programováni, a vice než 100 dalších kurzů v průběhu školního roku.
Výuka probíhá v angličtině on-line.  Každý student spolupracuje se CTY instruktorem , který jej provádí celým programem, poskytuje zpětnou vazbu, podporu a hodnocení. V kurzech CTYOnline měří studenti své schopnosti a znalosti se svými vrstevníky z celého světa.
V rámci kurzů CTYOnline studenti absolvují intenzivní výuku zvoleného předmětu, roční AP (Advanced Placement) kurzy představují studium a zkoušku z odborných předmětů v rozsahu 3 – 4 let klasického českého gymnázia.

Kdo máte zájem o účast na setkání 19. listopadu, kde bude možné získat bližší informace, hlaste se prosím do pátku 14.11. 2014 v kabinetě geologie a TEV u prof. Krumpholcové. 

Pozor! Začíná letošní Korespondenční ekologický seminář KEKS

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Chceš zkusit s týmem kamarádů najít odpovědi na otázky, co trápí svět? Proniknout do tajů spletitých vztahů v přírodě a učit se jim rozumět? Rád(a) experimentuješ? Právě pro tebe je určený Korespondenční EKologický Seminář (KEKS). Tak pojď do toho! Na stránkách KEKSu si přečti podrobnější informace.

Comenius – European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences – pracovní setkání učitelů a studentů ve Vídni

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 
video

Ve dnech 22. – 27. 9. 2014 proběhla další pracovní schůzka učitelů a studentů z jedenácti škol deseti zemí Evropy v rámci projektu European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences, tentokrát ve Vídni. Naši školu reprezentovala skupina těchto studentek: Kateřina Popková, Martina Lásková (4. B), Kamila Predná (3. B), Sára Sládková, Petra Jeřábková (Sp. A), Jeanette Matoušková, Zuzana Plšková (OkA), Terezie  Zichová (SxA) pod vedením vyučujících K. Krumpholcové a V. Helceletové. V průběhu projektového setkání jsme se zabývali několika tématy – jak diagnostikovat napadení brambor bakterií Erwinia a jaký to má význam, co je to NCL (neuroidní ceroidní lipofuscinóza), jak se dědí a jak se diagnostikuje (a proč? jak nemocným pomoci?),  výzkum kmenových buněk, evropská legislativa a etické otázky spojené s výzkumem.... atd. vyslechli jsme si zajímavé přednášky, pracovali v laboratoři, diskutovali nad získanými výsledky, navštívili biotechnologické firmy a diagnostická pracoviště, bavili se při prezentacích jednotlivých zemí, podívali se po Vídni .... byl to náročný týden se členy Comenius family, do které už patříme od roku 2003!

Comenius – přípravná návštěva k projektu – Vilnius

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
17 fotografií

Ve dnech 17. – 20. října 2012 jsme se setkali s kolegy z devíti evropských škol na přípravné návštěvě k projektu Comenius Partnerství škol na Vilniuas Jezuitu Gimnazija v Litevském Vilniusu. Zástupci škol z Levoči (Slovensko), Miskolce (Maďarsko), Vídně (Rakousko), Evreux (Francie), Hamburgu, Pforzheimu (Německo), Granady (Španělsko), Brna a Vilniusu v následujících dnech společně pracovali na žádosti o grant pro další Comenius projekt.

Projekt Comenius European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences na Bigy Brno

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
32 fotografií

Ve dnech 16. – 19. 10. 2013 proběhla na naší škole zahajující schůzka zástupců jedenácti škol deseti zemí Evropy v rámci projektu European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences.

Koordinátorem tohoto projektu je Johanna-Wittum-Schule z Pforzheimu a dále je zapojena naše škola a další střední školy z Hamburku, Evreux (Francie), Vilnjusu (Litva), Vídně, Granady (Španělsko), Levoči (Slovensko), Miskolce (Maďarsko), Muttenz (Švýcarsko) a Koaceli (Turecko).

Comenius - "Game of Proteins"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

DESÍTKA je magické číslo. Evokuje mi krásné vzpomínky na DESET dnů v Německu prožitých se studenty z DESETI různých zemí EU. Jedná se o pokračování netradičního biologického projektu, který je zaměřený na prohloubení vědomostí v oblasti biotechnologií.

Tento projekt je financovaný NAEP (Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy) z programu LLP (Celoživotní učení) Comenius.

POZOR!! Uzávěrka přihlášek do soutěže Bohatství země už v pondělí 15. 9. 2014

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Soutěž Bohatství země je určena studentům středních škol, kteří se chtějí naučit a vyzkoušet si, jak zacházet se surovinami Země. Úkolem pětičlenných soutěžních týmů bude navrhnout nejvhodnější způsob těžby nerostných surovin, obchodování s nimi z pohledu technologie i ekonomické výhodnosti a současně se zohledněním sociálních a environmentálních aspektů těžby.

Virtuální prohlídka