Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Níže naleznete seznam a stručnou charakteristiku partnerských škol, převážně na bázi programu Erasmus+.

Německo

Rakousko

Slovensko

Španělsko

  • IES Lucía de Medrano, Salamanca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
  • IES Alfonso VIII, Cuenca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
  • Ave María Casa Madre, Granada. Krátkodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni na internátu a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
  • IES Castillo de Luna, Rota (Cadiz). Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.

Francie

  • Lycée Albert Camus, Nîmes. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole třídu tzv. première se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.
  • Lycée Aristid Briand, St. Nazaire. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole třídu tzv. première se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.

Itálie

Polsko

USA

  • Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

  • Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.

Nejnovější články v kategorii Zahraniční spolupráce

VÝMĚNNÝ POBYT BRNO – STUTTGART 2014 - VYÚČTOVÁNÍ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
6 fotografií

Prosím všechny zúčastněné, aby si přišli pro malý obnos, který zbyl zposkytnuté zálohy!!

 

Hosté z naší partnerské školy ve Stuttgartu jsou již několik dní, i navzdory nečekané stávce strojvůdců, zase doma, je na čase bilancovat. Za předmětovou komisi NJ mohu říci, že jsme rádi, že jsme po jednoleté pauze tuto tradici mohli obnovit a těšíme se, a doufám, že i všichni zúčastnění, na "Gegenbesuch" příští rok.

Přílohy

 INFORMACE PRO HOSTITELSKÉ RODINY [31 kB] program – nový [16 kB] vyúčtování 2014 [11 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Comenius – European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences – pracovní setkání učitelů a studentů ve Vídni

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 
video

Ve dnech 22. – 27. 9. 2014 proběhla další pracovní schůzka učitelů a studentů z jedenácti škol deseti zemí Evropy v rámci projektu European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences, tentokrát ve Vídni. Naši školu reprezentovala skupina těchto studentek: Kateřina Popková, Martina Lásková (4. B), Kamila Predná (3. B), Sára Sládková, Petra Jeřábková (Sp. A), Jeanette Matoušková, Zuzana Plšková (OkA), Terezie  Zichová (SxA) pod vedením vyučujících K. Krumpholcové a V. Helceletové. V průběhu projektového setkání jsme se zabývali několika tématy – jak diagnostikovat napadení brambor bakterií Erwinia a jaký to má význam, co je to NCL (neuroidní ceroidní lipofuscinóza), jak se dědí a jak se diagnostikuje (a proč? jak nemocným pomoci?),  výzkum kmenových buněk, evropská legislativa a etické otázky spojené s výzkumem.... atd. vyslechli jsme si zajímavé přednášky, pracovali v laboratoři, diskutovali nad získanými výsledky, navštívili biotechnologické firmy a diagnostická pracoviště, bavili se při prezentacích jednotlivých zemí, podívali se po Vídni .... byl to náročný týden se členy Comenius family, do které už patříme od roku 2003!

Comenius – přípravná návštěva k projektu – Vilnius

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
17 fotografií

Ve dnech 17. – 20. října 2012 jsme se setkali s kolegy z devíti evropských škol na přípravné návštěvě k projektu Comenius Partnerství škol na Vilniuas Jezuitu Gimnazija v Litevském Vilniusu. Zástupci škol z Levoči (Slovensko), Miskolce (Maďarsko), Vídně (Rakousko), Evreux (Francie), Hamburgu, Pforzheimu (Německo), Granady (Španělsko), Brna a Vilniusu v následujících dnech společně pracovali na žádosti o grant pro další Comenius projekt.

Projekt Comenius European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences na Bigy Brno

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
32 fotografií

Ve dnech 16. – 19. 10. 2013 proběhla na naší škole zahajující schůzka zástupců jedenácti škol deseti zemí Evropy v rámci projektu European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences.

Koordinátorem tohoto projektu je Johanna-Wittum-Schule z Pforzheimu a dále je zapojena naše škola a další střední školy z Hamburku, Evreux (Francie), Vilnjusu (Litva), Vídně, Granady (Španělsko), Levoči (Slovensko), Miskolce (Maďarsko), Muttenz (Švýcarsko) a Koaceli (Turecko).

Comenius - "Game of Proteins"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

DESÍTKA je magické číslo. Evokuje mi krásné vzpomínky na DESET dnů v Německu prožitých se studenty z DESETI různých zemí EU. Jedná se o pokračování netradičního biologického projektu, který je zaměřený na prohloubení vědomostí v oblasti biotechnologií.

Tento projekt je financovaný NAEP (Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy) z programu LLP (Celoživotní učení) Comenius.

Comenius – Game of Proteins

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
2 fotografie

Od pondělka 26.9.20011 do soboty 1.10.2011 se vybraní studenti BIGY (pod vedením prof. Krumpholcové a Helceletové) zúčastnili další části projektu Comenius "Game of proteins". V laboratořích vědeckého centra v Hamburgu se konaly pokusy, které zkoumaly proteiny ryb. V dalších dnech jsme byli slavnostně přijati na radnici Harburgu (městská část Hamburgu) a měli jsme možnost prohlédnout si obrovský přístav slavného hanzovního města.

Koncert sboru NSG z Hamburku a Scholy na BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

 – 
10 fotografií

Byl pozdní máj, večerní máj ..., a to čtvrtek 29.5.2014, když k BIGY zavítal smíšený sbor z církevního gymnázia Niels Stensena z Hamburku. A hned v pátek 30.5.2014 proběhl na BIGY v sále B5 velký koncert tohoto sboru, BIGY Scholy, malé rockové kapely a jazzového souboru.

Vzpomínky na Belgii III

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Miroslava Ševčíková

 – 
5 fotografií

Třetí den jsme zamířili za belgické hranice do hlavního města sousedního Lucemburska – Lucemburku. Po zhruba dvouhodinové cestě byl naší první zastávkou Soudní dvůr Evropské Unie – nejvyšší evropská justiční instituce, která má poslední slovo ve věcech Právního řádu EU a za každý členský stát na něm působí jeden soudce, v současné době tedy celkem osmadvacet.
Nejprve jsme měli možnost se setkat s generálním sekretářem belgického generálního advokáta (těch je celkem 9, zasedají společně se soudci), který pocházel ze Slovenska. Ten nám poreferoval jak o obecných faktech o instituci, tak o svých vlastních zkušenostech z kariéry generálního sekretáře. Nedlouho na to jsme se setkali i se samotným generálním advokátem z Belgie, panem Melchiorem Watheletem, který v minulosti zastával mimo jiné funkci belgického ministra spravedlnosti. Ten nás provedl po budově soudu a rovněž přidal několik zajímavostí o práci u Evropského soudního dvora. Díky jeho přívětivému a energickému vystupování zanechal v mnohých velmi příjemné pocity. Nakonec se k nám připojil také zástupce České republiky při soudním dvoře, pan Jiří Malenovský. Následoval společný oběd v prostorách soudu a troufnu si říci, že pro většinu z nás byla tato část velikým zážitkem.
V důsledku dlouhému programu na soudním dvoře jsme se do historického centra města dostali pouze na hodinu, i tak jsme však měli příležitost vidět kupříkladu katedrálu Notre-Dame ze 17. století, pod kterou se nachází krypta českého krále Jana Lucemburského, či si projít třídu Grand Rue plnou obchodů. V odpoledních hodinách jsme pak zamířili opět za hranice Belgického království za svými hostitelskými rodinami.

Virtuální prohlídka