Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Kateřina Krumpholcová
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Biologie
BIOSebnVkbnVKBPCVTEVMobnSEB

Nejnovější články

ERASMUS+ Gene Editing by CRISPR-Cas9 - projektové setkání v Evreux - Francii

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

14 fotografií

V sobotu 28. 1. 2023 jsme se vydali na dlouhou zelenou cestu na severozápad, a to do Evreux ve Francii, kde se účastníme mezinárodního setkání studentů středních škol financovaného z programu ERASMUS+. Na setkání máme jedinečnou možnost realizovat experiment s použitím metody CRISPR-Cas9 a poznat nové kolegy a kamarády ze 6 evropských zemí. 

Den otevřených dveří na MendelU - pozvánka

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Pěkné odpoledne,

rádi bychom pozvali Vaše studenty na celouniverzitní den otevřených dveří Mendelovy univerzity v Brně, který proběhne 3. února od 9 do 14 hodin. Studenti budou mít příležitost seznámit se s našimi studijními programy, chodem jednotlivých fakult i zeptat se na vše, co je bude zajímat. Více informací o průběhu a programu naleznete na našich webových stránkách https://mendelu.cz/akce/den-otevrenych-dveri-mendelu-3/

Aral Sea, a Human Tale - přednáška Ludovice Mayera z RECETOXU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Ve čtvrtek 19. 1. 2023 ve 14:30 proběhne v aule školy přednáška  Ludovice Mayera, doktoranda z RECETOXu na téma The Aral Sea, a human tale. Přednáška je primárně určena pro studenty volitelného předmětu VKB, ale jsou srdečně zváni všichni zájemci. Délka přednášky včetně diskuse cca 90 min.  

anotace: The Aral Sea, a Human Tale...

This lecture will highlight some of the chemical catastrophes that happened in the past and tell the story about the Aral Sea, by talking about the environmental aspects and consequences on human health.

Stockholm Junior Water Prize - mezinárodní projekt

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Stockholm Junior Water Prize - mezinárodní projekt, který spojuje středoškolské studenty s hlubokým zájmem o vodu a její udržitelnost. Každý rok tisíce studentů z více jak 30 zemí napříč celým světem soutěží o nejlepší práci, která přímo či nepřímo souvisí s vodou. Soutěž se skládá ze dvou částí – národní kolo, které bude hostit Mendelova univerzita v Brně a zúčastní se jej studenti z celé ČR. Práce v tomto kole budou odevzdány v českém jazyce a posuzovány porotou složené z pěti expertů z celé republiky. Následný vítěz postoupí do mezinárodního kola, které se uskuteční ve Stockholmu. Zde bude nutné odevzdat práci v anglickém jazyce.  Bližší info v textu článku.

 

 

DOD na lékařské fakultě MU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity vám přeje vše dobré do nového roku a srdečně vás zve na pravidelné Dny otevřených dveří. Po ročnících, kdy byli nuceni je omezit na virtuální prostředí, se letos opět můžete sejít tak, jak se z podstaty akce sluší a patří – osobně.

Studenti, kteří by rádi studovali medicínu na LF MU jsou srdečně zváni.  Budete provedeni po jednotlivých pracovištích , včetně nejmodernějšího simulačního centra ve střední Evropě či Anatomického muzea. Jednotlivé studijní programy uchazečům představí jejich garanti i sami studenti, připravení zodpovědět veškeré dotazy.

  • 14. ledna (so) v 9:00
  • 14. ledna (so) ve 12:00
  • 18. ledna (st) v 15:00

Registrovat se na Dny otevřených dveří lze na níže uvedeném odkazu, kde jsou k nalezení také další podrobnosti.

https://www.med.muni.cz/den-otevrenych-dveri/?utm_campaign=Dny%20otev%C5%99en%C3%BDch%20dve%C5%99%C3%AD%20L%C3%A9ka%C5%99sk%C3%A9%20fakulty%20Masarykovy%20univerzity&utm_source=Newsletter%20LF%20MU&utm_medium=email

Přijďte se přesvědčit, že Lékařská fakulta Masarykovy univerzity otevírá možnosti!

 

 

Mendelovy dny 2022 - přednáška Marka Orko Váchy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

V rámci Mendelových dnů tohoto roku probíhá spousta přednášek - viz program níže - mezi nimi dnes 2. 11. 2022 přednáška M. O. Váchy z Univerzity Karlovy s názvem Mezi Mendelem a CRISPERy: Genetika, její užití a zneužití v průběhu dějin . Všichni zájemci o účast v projektu ERASMUS s tématem CRISPR jsou srdečně zváni! Přednáška začíná v 18:15 hod v refektáři Mendelova muzea na Mendlově náměstí.

Týden Akademie věd

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Týden Akademie věd ČR je vědecký festival, který plynule navazuje na dřívější Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

Přednáška "Jak studovat v zahraničí s podporou The Kellner Family Foundation"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

2 fotografie

Všichni studenti, kteří přemýšlí o tom, že by chtěli v budoucnu studovat v zahraničí,  jsou srdečně zváni na přednášku, kterou pořádá Akademie ICRC Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), a to 4. 11. 2022 v prostorách FNUSA v Brně. Bližší info viz přiložený letáček

Virtuální prohlídka