Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Kateřina Krumpholcová
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Biologie
BIOSebnVkbnVKBPCVTEVMobnSEB

Nejnovější články

ERASMUS projekt Gene Editing by CRISPR vyhlašuje výběrové řízení na setkání v Evreux - Francii

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

2 fotografie

Setkání proběhne v termínu 30. 1.  - 3. 2. 2023 v Evreux (+ 2 a 2 dny na cestu). Přihlásit se mohou studenti 2. a 3. ročníků, sext a septim. Výběrové řízení bude mít 3 části - prvním úkolem těch, kdo se chtějí do projektu zapojit, bude napsat motivační dopis v angličtině v rozsahu cca 150 slov a tento poslat na školní e-mailovou adresu K. Krumpholcové a A. Bílkové. Dokument pojmenujte svým jménem, do předmětu uveďte Evreux-motivační dopis. Dalším úkolem bude absolvovat přednášky na dané téma a napsat test a posledním pak bude ústní pohovor. 

 

Zařazeno v kategoriích:

Výzva 2021
Projekty
European Challenges in Gene Editing by CRISPR-Cas9
Celý článek...

IBIS korespondenční seminář - přihlašování na podzimní víkendovku jen do 30.10.2022!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Interaktivní biologický seminář (IBIS) je korespondenční kurz pro nadšené středoškoláky, které baví biologie a přírodní vědy obecně. Kurz navazuje na bohatou historii korespondenčních seminářů na Masarykově univerzitě a je organizován studenty a učiteli Přírodovědecké fakulty. Chystáš se maturovat z biologie? Chceš se hlásit na vysokou na přírodovědný obor nebo medicínu, farmacii či veterinu? Baví tě biologie a rád/-a objevuješ nové věci? Chceš se dozvědět více o světě kolem sebe? Pak je IBIS určený právě Tobě!

European Challenges in Gene Editing by CRISPR - Dánsko/Thisted - září 2022 - KA1

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Začal nový biotechnologický projekt, tentokrát s tématem CRISPR! Sledujte informace, hltejte zprávy, hlaste se na projektové výjezdy. 

European Challenges in Gene Editing by CRISPR - Dánsko/Thisted - září 2022 - KA1

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

16 fotografií

 Začal nový biotechnologický projekt, tentokrát na téma CRISPR! Sledujte informace, hltejte zprávy, hlaste se na projektové výjezdy. 

Pomoc s výzkumem želvušek - zapojíte se?

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku

Pracoviště na Univerzitě Palackého v Olomouci se zabývá studiem stresu a stárnutí. Mimo jiné studují mikroskopické želvušky, které jsou extrémně odolné - přežijí i vystavení podmínkám kosmu. Provádí teď mapování výskytu jednotlivých druhů ve vybraných oblastech ČR.

Kurz terénní biologie s odborníky z PřF MU - přihlašování jen do 10. 6. 2022

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

4 fotografie

Milí studenti,

baví vás botanika nebo zoologie? Chcete se naučit poznávat nové rostliny a živočichy? Chcete se dozvědět něco o metodách, které používají při své práci profesionální botanici a zoologové a některé z nich si vyzkoušet? Chcete blíže poznat unikátní přírodu Moravského krasu?

 

 

Erasmus + KA2 Modern Genetics and Epigenetics - setkání v Brně

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Ve dnech 5. - 9. 4. 2022 proběhlo na naší škole setkání v rámci projektu European Challenges in Modern Genetics and Epigenetics, kterého se zúčastnili studenti a učitelé z 5 evropských škol - Gymnasium Thisted - Thisted - Dánsko, Kollegium Kalksburg - Vídeň - Rakousko, Johanna-Wittum-Schule - Pforzheim - Německo a Lycée Sédar Senghor - Evreux - Francie a také vyučující a studenti naší školy. Setkání bylo nabité aktivitami a všichni si z něj odnesli maximum vědomostí, zážitků a také nová přátelství.  Zprávu o setkání sepsaly studentky QB, které se projektového setkání aktivně zúčastnili, v příloze najdete zpětné vazby od dalších studentů. 

Virtuální prohlídka