Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

BELGIE – VERVIERS – VÝMĚNNÝ POBYT – ZÁPIS!!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

 

Konec října je čas zralých jablek, vína a dýní, návštěvám je tedy co nabídnout. Svou pohostinnost budete moci prokázat od 29.10. do 2.11. 2012 47 studentům a studentkám z naší partnerské školy v belgickém Verviers.
Neváhejte a hlaste se u paní profesorky Ševčíkové v kabinetě č. 169. Zápis se koná 16.10. o velké přestávce. Výměny se mohou zúčastnit nejen francouzsky se učící, ti však budou bráni přednostně. K zápisu si, prosím, přineste zálohu 500 Kč.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

MELK – půlroční pobyt na gymnáziu v Rakousku – POHOVOR

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

POHOVOR SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 8. 10., TŘETÍ VYUČOVACÍ HODINU V KABINETĚ Č. 163

Něco zažít se v zahraničí dá o to více, o co déle v něm budete dlít. Od února do června mají 3 studenti/studentky možnost pobývat a aktivně se účastnit výuky na "Stiftsgymnasium" v rakouském Melku. Nemusí platit školné, jen dopravu a náklady spojené s pobytem. Tzn. stravu a podnájem, popřípadě pobyt v hostitelské rodině.

QB – konverzace

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 
2 videa

V rámci hodin konverzace v německém jazyce a tématu média si QB vyzkoušela natočit reklamu na libovolný produkt či službu. Nejprve měli za úkol zpracovat scénář a pak přistoupili k vlastnímu natáčení. Nyní u nové reklamy přibyly i české titulky, aby se mohli pokochat i neněmecky mluvící.

Předpověď počasí

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Nejžhavějším tématem každé nezávazné konverzace je bezesporu počasí. SpB pro Vás proto natočila několik univerzálních předpovědí v německém jazyce. Jedna z nich vždycky vyjde. Vyberte si.

Přehlídka národnostních menšin Jihomoravského kraje

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
3 fotografie

I přesto, že se většina z našich studentů a studentek, jakožto i vyučujících řadí k takzvané většinové společnosti, vystoupila část z nich (takže v rámci školy vlastně menšina) na přehlídce národnostních menšin Jihomoravského kraje, která se koná každý rok v Hodoníně. Tato příležitost se nám naskytla již loňským rokem, kdy třídy SXB a QA předvedly "muzikál" na motivy "Romea a Julie," a to díky spolupráci s Německým kulturním centrem, které sdružuje příslušníky německé menšiny v Brně a okolí.

MATURITA 2012

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

MATURITA 2012

Letos poprvé maturovali studenti a studentky "státně" i z německého jazyka. Z celkového počtu 15 jich bylo 12, kteří si zvolili základní úroveň státní maturity. V tuto chvíli ještě nejsou známy výsledky písemné části, ale ústní zkouška a didaktický test dopadl pro všechny velmi dobře.

Výměnný pobyt v Prümu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
47 fotografií

VÝMĚNNÝ POBYT – PRÜM – JAK TO VŠECHNO BYLO?

PRAVDIVÝ PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA ČTYŘ TŘÍD A DVOU VYUČUJÍCÍCH – VIZ FOTOGRAFIE

Dle aktuální informace jsme obdrželi grant z Jihomoravského kraje, čímž se předpokládané náklady odhadují na cca 1050 Kč. Konečný obnos bude ještě upřesněn po návratu. Tento grant jsme obdrželi především díky iniciativě Pavla Niedermayera ze septimy B, který vyplnil a doručil všechny nutné doklady na JMK. Tímto mu velmi děkuji.

Přílohy

 PROGRAMM [22 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Rakouský jazykový diplom

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Österreichisches Sprachdiplom (ÖSD) - 2012

Aktuální rozpis

Termín zkoušek pro školní rok 2011/2012 je 2. duben 2012. Dovolujeme si upozornit na aktualizaci cen certifikátu, kterou nám zaslala centrála ve Vídni. Obnos je nutno zaplatit nejpozději v pátek 30. 3. 2012 prof. Hrochové

Pernicky - hausgemacht im Deutschunterricht

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
48 fotografií

Vedeni touhou vnímat jazyk všemi smysly, staly se nám blížící se Vánoce výbornou příležitostí k vlastní tvorbě. Třída sexta A v rámci německé rodinné výchovy (francouzsky se učící část se zapojila pouze konzumací), která je zakomponována v ŠVP NJ upekla VPPDR (výborné perníčky podle domácího receptu). Jak celá procedura vypadala, se můžete přesvědčit v přiloženém fotokomiksu. Nutno také zmínit, že aktivního pečení se zúčastnili jak dívky, tak chlapci, čímž jsme zvlášť citlivě akcentovali mezipředmětové vztahy, a sice genderovou výchovu, která je zase součástí ŠVP ZSV. To vše se nám podařilo ve třech předvánočních hodinách. Konzumace se omezila na tři předvánoční minuty. Ochutnejte.

Vánoční Salzburg

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
15 fotografií

Provázeni dešťovými kapkami, které město nečinily zdaleka tak romantickým, jako závěje sněhu na téměř všech pohlednicích, vdechovali jsme vánočním punčem, skořicovými Kaiserschmarren a vanilkovou omáčkou vonící historii a současnost Salzburku. Na pouti za těmi úplně původními Mozartovými koulemi (v modrostříbrném alobalu!) jsme procházeli barokem (Rezidenční náměstí s Rezidencí a Dómem), vystoupali až do středověku (pevnost Hohensalzburg) a vrátili se prostorem zpět do současnosti (festivalové budovy - Hofstallgasse). Zlomek té  "vůně soli" můžete shlédnout na přiložených fotografiích.

Virtuální prohlídka