Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

Malé divadelní představení pro Německé kulturní centrum

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

8 fotografií

Na počátku byla touha zařídit to nějak, abych už nemusela slýchat otázku, která se opakuje prakticky v každé hodině: "Budeme dneska zpívat, paní profesorko?!!" Co udělat, aby už se chtěli zase jen učit? A tak jsme se s třídami SXB a QA pustili do zkoušení "skoromuzikálu" na motivy Romea a Julie. Hudbu jsme si vypůjčili od německých kapel Rammstein a Mutabor, napsali scénář příběhu, který se pak ještě zdokonaloval při samotných zkouškách a prozpívali se až do setkávacího střediska Německého kulturního centra, které sídlí v Brně na ulici Jana Uhra a se kterým už déle spolupracujeme. Hlavní role i vedlejší role obsadili studenti a studentka SXB (Julie - Milan Dobeš, Romeo - David Janků, Juliin otec - Michal Drápal t.č. s otřesem mozku, Juliina matka - Boris Mičánek, učitelka, oddávající a nosička Sochy svobody - Anička Severová). Hudební doprovod obstarali zástupci a zástupkyně z obou tříd (akustická kytara -  Petra Fráňová, elektrické kytary - Marek Pivoda, Jarda Štigler, basová kytara - Marek Tuček, housle - Vojta Švejnoha, bicí - Radek Vít, zobcová flétna - Bára Jeřábková, příčná flétna - Pavlína Baďurová). Zcela nepostradatelný byl početný sbor, který se rekrutoval rovněž z obou tříd. Otázky zda dnes budeme zpívat jsem se sice nezbavila, ale představení mělo u zástupců brněnské německé menšiny úspěch a dočká se tak snad i reprízy na Dni BIGY.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Výměnný pobyt – Stuttgart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
17 fotografií

Koncem října jsme opláceli návštěvu naší partnerské škole ve Stuttgartu. Týdenního výměnného pobytu se tentokráte zúčastnilo 16 studentů a studentek z třídy sexty B, profesora Milana Hamingera. Christof Seiler se svými svěřenci a svěřenkyněmi připravili opět zajímavý a zábavný program zahrnující již obligátní návštěvu Mercedes - Benz muzea a čokoládovny Rittersport, ve které jsme si mohli vyrobit vlastní "krychličku" čokolády, postarali se ale také o to, abychom nezmeškali nic z aktuálního dění na politické scéně Stuttgartu. Byli jsme svědky demonstrace proti plánované přestavbě nádraží (ne nadarmo jsou Brno a Stuttgart partnerská města) a stali se tak "součástí historie" při prohlídce města, jehož hranice jsme, právě vlakem překročili ve čtvrtek. Návštěvu malebného Tübingenu, univerzitního městečka, nám zkalil jen fakt, že při cca čtyřech stupních Celsia nebylo možné projet se na gondolách a nemuset vyčkat jarního tání.

Exkurze do Linze a Mauthausenu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Předmětová komise němčiny Vám letos umožní navštívit rovnou dvě místa v jednom dni. Bývalý koncentrační tábor Mauthausen a Linz - správní středisko Horních Rakous. Z temných dějin se přemístíme do města, kde se pokusíme nasát něco z jeho předvánoční atmosféry.

Přílohy

 pozvánka do Linze [652 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

Virtuální prohlídka