Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

6 fotografií

Tento závod, na kterém každoročně závodí atletky a atleti středních škol, se konal i letos 18.9. na stadionu Pod Palackého vrchem a naši školu na něm reprezentovalo jak družstvo dívek tak i chlapců. Družstvo děvčat ve složení:

4 fotografie

Ve čtvrtek 27. září 2018 odjelo družstvo kin-ballu na mezinárodní turnaj v Hradci Králové Inter G Cup.  Turnaje se v kategorii secondary účastnilo 13 družstev z České republiky a Slovenska. Rozhodčí byli z Kanady, České republiky a Slovenska. Naše družstvo v této nejsilnější kategorii obsadilo   9. místo. Kin-ball se u nás postupně rozvíjí a v posledních letech se dostává na velmi vysokou úroveň. Proto každé místo v mezinárodní soutěži je úspěchem.

Ocenění eTwinningového projektu Young Sherlock Holmes

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v České republice oznámilo výsledky hodnocení letošních certifikátů Quality Label.

Hodnocení probíhá na základě kritérií stanovených Centrálním podpůrným střediskem pro eTwinning v Bruselu. Každá přihláška je hodnocena třemi nezávislými hodnotiteli. Na základě jejich hodnocení byl certifikát udělen také projektu letošní tercie A´ Young Sherlock Holmes´.

–

Dne 14. 6. 2018 se naše tříčlenná skupina složená z Daniely Bártkové, Sáry Koumalové a Václava Škardy, vydala do německého města Stuttgart, kde na nás čekalo nejen skvělé ubytování a strava, ale také i skvělý program. Nejprve jsme tedy v pátek vyrazili na předávání diplomů a cen, následně zašli do restaurace na oběd a později jsme si šli prohlédnout krásy města nejprve z Fernsehturm a následně turistickým autobusem. Další dva dny jsme měli volné, a tak jsme se rozhodli, že navštívíme místní Mercedes museum, Planetárium a Zoo. Bohužel čas plynul dosti rychle, a tak už byl nejvyšší čas na odjezd na vlakové nádraží a zpět domů. Nikomu z nás se ze Stuttgartu nechtělo, ale neměli jsme na výběr. Moc jsme si to tam všichni užili a doufáme, že si to příští rok zopakujeme.

3 fotografie

Také letos jsme poslali výtvarné práce našich studentů do soutěže Ibérica Creativa, který organizuje Festival Ibérica ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity. Letos byla tématem soutěže, v níž studenti mohou předvést svůj kreativní potenciál a vztah k hispánské a iberoamerické kultuře, slunná andaluská Sevilla. Ve svých kategoriích zvítězili Otakar Mikulka (kvarta B) a Veronika Grossová (kvinta B). Čestné uznání získala Anežka Hlaváčová (kvinta B). Všem zúčastněným studentům děkujeme za krásná díla a vítězům blahopřejeme!

BIGY prezentuje výsledky odborného projektu na konferenci Plasty a Formy 2018

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

–
20 fotografií

Tým mladých výzkumníků složený ze studentů 3.C (K. Bradáčová, P. Nováčková, J. Blake a D. Němec) za podpory vyučujících (J. Taraba, M. Henc) se v rámci tohoto pololetí věnoval zajímavé spolupráci s brněnskou firmou JAN SVOBODA s.r.o.

Úkolem týmu bylo hledat a navrhovat možnosti zlepšování v procesu chlazení při výrobě plastů. Vlastní projekt se zaměřil nejen na odběr vzorků přímo v provozu tří firem, ale i na laboratorní analýzy, návrhy řešení ke zlepšení stávajícího stavu chlazení forem i  na způsoby prezentace výsledků široké veřejnosti.

Skvělé výsledky našich studentů ve fyzikální a astronomické olympiádě ve školním roce 2017/18

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Titulní obrázek článku
 –

V letošním roce velice úspěšně reprezentovali naši školu v  Astronomické olympiádě  studenti:

Matěj Zamazal (sekunda A), 1. místo v krajském kole kategorie GH , 10. místo v celorepublikovém finále,

Šimon Genčur (sekunda A), 3. místo v krajském kole kategorie GH, 20. místo v celorepublikovém finále,

Gefällt mir!!!

Vydáno:

|

–

Horst byl v IKEA, kvinta A, alespoň její část na pódiu. Das gefällt mir! Vám také? Jestli ano, dejte pod článek svůj lajk. Komu se to podaří, už nemusí do školy, protože hacknul stránky a pravděpodobně se bude živit něčím úplně jiným.

I o tom byla píseň, kterou jsme nacvičili a předvedli na Dni menšin Jihomoravského kraje v Lužánkách. vše ve spolupráci s Německým kulturním centrem v Brně!