Vydáno:

|

Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

29 fotografií

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 proběhlo na Bigy krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Soutěžilo se ve znalostech období let 1968-1977 v Československu (politika, hospodářství, kultura, sport, věda, technika, životní styl atd.). V konkurenci 25 družstev se dějepisnému týmu Bigy ve složení Pavel Šebek (SxA), Jiří Balabán (3.A) a Jakub Urban (SpA) podařilo obsadit příčku nejpřednější s počtem bodů 147 ze 164 možných. Na 2. místě skončilo strážnické gymnázium, na 3. místě pak gymnázium v Židlochovicích. Po celorepublikovém součtu výsledků krajských kol obsadilo družstvo Bigy skvělé 2. místo za Plzní. Na podzim jej čeká finále, které se tradičně uskuteční v Chebu. Gratulujeme!

Titulní obrázek článku

28. března 2018 se konala okresní soutěž Studentské odborné činnosti (SOČ), které se zúčastnili také naši studenti.

Martin Zavřel (3. C) se umístil na krásném 3. místě s prací Wnt3 signalizace v buňkách CLL (chronické lymfocytární leukémie). Martin postoupil do krajského kola, které se bude konat v květnu 2018.

2 x páté místo v  krajském kole zeměpisné olympiády

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Michal Kubíček

–

Dne 28.4. 2018 se uskutečnilo na Pedagogické  fakultě v Brně krajské kolo zeměpisné olympiády.

V silné konkurenci získal náš student Vojtěch Marek z TB krásné páté místo . A dále v kategorii D vybojoval také krásné  5. místo Škvrna Adam ze  SXB.

Blahopřejeme!!!

Úspěch našeho studenta v krajském kole Biologické olympiády kat. A

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

–

V pondělí 26. března 2018 se utkalo 36 nejlepších studentů biologie v krajském kole Biologické olympiády. Na čelních místech byli soupeři velmi vyrovnaní, o to více nás těší 3. místo Martina Zavřela z 3. C, kterému jen o fous uniklo místo 2. Martin by měl postoupit do celostátního kola, kde se bude snažit o postup do kola mezinárodního. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů nejen v Biologické olympiádě.

Konverzační soutěž v němčině – okresní kolo

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–

Také v letošním školním roce se naši studenti účastnili okresního kola konverzační soutěže v němčině. V kategorii II.B se na vynikajícím 3. místě umístila Markéta Kampánová z kvarty A. V kategorii III.A nás velice zdatně reprezentoval David Kettmann z 1.A, který obsadil 7. místo.

ELMI – BIGY slavilo o víkendu úspěch ve VIDA centru

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Miloš Winkler

10 fotografií

V sobotu 17.3. a v neděli 18.3. slavily naše studentky Gabriela, Markéta, Natálie a Veronika ve VIDA centru obrovský úspěch. Předváděly zde v rámci brněnské akce Dny elektronové mikroskopie elektronový mikroskop Phenom zapůjčený firmou Thermo-Fisher Scientific. Každá z nich věnovala jeden svůj volný den ve prospěch druhých lidí a také ve prospěch naší školy, kterou reprezentovaly na výbornou. Za tyto dva dny prošlo kolem mikroskopu přes dvě stě lidí. Zvlášť zájem těch nejmenších byl úžasný! Třeba z nich jednou budou mladí vědci a možná na tom budou mít trochu zásluhu i naše děvčata, že vykřesala první jiskřičku zájmu. Patří jim za to obrovský dík!!

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

V pátek 9. března se konalo v Centru dramatické výchovy Labybint v Brně - Bohunicích městské kolo v přehlídce recitace - Dětská scéna. Naše gymnázium reprezentovaly studentky nižšího gymnázia - Eliška Kučerová (kvarta A) a Karolína Telecká (prima A). Ve velké konkurenci (20 recitátorů v každé kategorii) získala Karolína ocenění poroty za zajímavé zpracování textu.

Chemická olympiáda pro kategorii D – úspěch kvarty B

Vydáno:

|

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

–

V uplynulém týdnu proběhlo na SPŠCh Brno městské kolo CHEMICKÉ OLYMPIÁDY (kategorie D) určené pro studenty kvart a 9. ročníků ZŠ.
Přírodovědně nadaní studenti z Brna a okolí změřili své síly v teoretických i praktických disciplínách s cílem najít mezi sebou toho nejlepšího v chemii. Pro BIGY byl velký úspěch, že se po mnoha letech podařilo se mezi "chemickou elitu" kvalifikovat. O to větší úspěch je úžasné 8. místo Vojtěcha Klapetka (KB), který nejenže se stal úspěšným řešitelem, ale dosáhl v historii BIGY v této věkové kategorii nejlepšího úmístění.

Medaile z MS v Kung-fu, Čína

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Michal Snopek

Dá se vrcholový svět bojových umění a sportů spojit se studiem na BIGY? Odpověď je jednoduchá. Alžběta Rouzková (na fotografii první zleva), studentka 4.C, je úspěšná reprezentantka ČR v čínském bojovém sportu zvaném Kung-fu. Na mistrovství světa v Číně vybojovala 3. místo.