Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Blanka Hrušková
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Výtvarná výchova
SVVVYVVV
 Čt
 153

Nejnovější články

Volitelný seminář výtvarné výchovy /SVV/

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Blanka Hrušková

Seminář je dvouletý, je určen pro studenty septim a třetích ročníků a pokračuje v oktávě a čtvrtém ročníku. Na základě vybraných památek a předmětů představí průřez dějinami umění od pravěku po současnost. Předmět je volitelný a je z něj možno maturovat./můžete však zvolit i předmět jako nepovinný/.

SEMINÁŘ VÝTVARNÉ VÝCHOVY – SVV

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Blanka Hrušková


tento seminář je určen pro ptudenty septimy a oktávy,pokračuje v oktávě a čtvrtém ročníku.

Tento seminář je volitelný,je možno navštěvovat jej i nepovinně. Seminář je určen všem zájemcům a zájem-

kyním o umění,kteří si chtějí rozšířit znalosti z teorie a dějin výtvarného umění /malby,sochařství,architektury/.

Vernisáž závěrečných prací studentů výtvarné výchovy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Blanka Hrušková

Titulní obrázek článku
 – 

Předmětová komise výtvarné výchovy a studenti výtvarné výchovy sext a druhých ročníků Vás srdečně zvou na vernisáž závěrečných prací studentů výtvarné výchovy. Výstava je umístěna v hlavním prostoru školy. Vernisáž proběhne v úterý 12.6.2018 v 15.00 hod. na podestě před aulou. Těšíme se na setkání.

Pozvánka na výstavu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Blanka Hrušková

Titulní obrázek článku

Zveme Vás na výstavu prací sedmého ročníku malířské soutěže Čarovné barvy země. Slavnostní zahájení výstavy 10. ledna v 10 hodin v  budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně na Žerotínově náměstí č.3 obohatí hudební vystoupení studentů naší školy. Sedmý ročník výtvarné soutěže ve dvou kategoriích vyhrály studentky naší školy a jejich práce budou vystaveny a zúčastní se také slavnostní vernisáže.

Dvojí vítězství ve výtvarné soutěži

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Blanka Hrušková

3 fotografie

Studenti naší školy se zúčastnili sedmého ročníku výtvarné soutěže  Čarovné barvy země, a to ve dvou kategoriích.

Naše škola zaslala celkem sedm kolektivních prací vytvořených technikou malby přírodními jíly s kaseinovým pojidlem.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 15.6. 2017 v Mikulčicích.

Mimořádný úspěch studentů výtvarného kroužku na soutěži Týdne výtvarné kultury

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Blanka Hrušková

2 fotografie

S radostí oznamujeme mimořádný úspěch našich studentů, kteří se v rámci výuky výtvarného kroužku, pod vedením Mgr. Kateřiny Hruškové, zúčastnili soutěže Týdne výtvarné kultury (www.tvk-brno.cz).

Letošní ročník pracoval s tématem „napiš obraz“ a studenti si vyzkoušeli propojit literární tvorbu a výtvarné umění. Do soutěže se přihlásilo 20 škol (včetně středních a vyšších odborných škol s uměleckou profilací) a o šest výherních míst soutěžilo několik stovek výtvarných děl.

výtvarná soutěž Čarovné barvy země

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Blanka Hrušková

10 fotografií

27 studentů naší školy se pod vedením Mgr. Blanky Hruškové zúčastnilo výtvarné soutěže Čarovné barvy země ,kterou spolupořádalo Slovanské hradiště v Mikulčicích. Studenti soutěžili v malých skupinkách a pro vytváření svých děl používali neobvyklou techniku malby  barevnými pigmenty a kaseinovým pojidlem. Touto technikou bylo vytvořeno 9 pláten. Do soutěže jsme mohli poslat maximálně 6 prací a to ve dvou kategoriích. Kategorie 12-15 let měla téma Půda jako kronika a své práce tvořili studenti PA,PB a SB. V kategorii 16-19 let svá díla tvořili studenti 1.A, 1.B a Q.B. Právě v této kategorii získala naše družstva skvělé 2. a 4. místo. Konkurence byla veliká, celkem se soutěže zúčastnilo 325 prací  a naši studenti byli mezi nejmladšími v obou kategoriích. Práce jste mohli shlédnout vystavené i v naší škole.