Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Nora Janečková
učitelka
Třídní učitelka 2.A. 
LISCJLLICScjnSCJL
 Po
 431

Nejnovější články

Mimořádný úspěch studentů Bigy v literární soutěži

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

3 fotografie

Studenti Bigy se opět zapojili do celorepublikového projektu Cemach, jeho smyslem je popularizovat Izrael. Soutěž vyhlašuje Ministerstvo zahraničních věcí státu Izrael. Do užšího výběru postoupilo 12 žáků z 2. B a hned pět jich společně obsadilo 1. místo. Tablet Alcatel tak v rezidenci velvyslankyně  Izraele v Praze Anny Azari převzali: Anna Bašová, Anna Kristýna Šamánková, Petr Šimon, Filip Kříž a Klára Kolaříková. Zadáním bylo napsat text, který bude zasazený do současného kontextu Izraele. Psaní práce předcházela přednáška Vojtěcha Sládka, ten projekt Cemach zaštiťuje.

Zařazeno v kategoriích:

Český jazyk a literatura
Soutěže
Učitelé
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Úspěch v recitační soutěži

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

Titulní obrázek článku

Karolína Košická z QB postoupila do celostátního kola recitační soutěže Wolkrův Prostějov. Text Pět krav a tele od Eve Ensler s Karolínou připravovala Jana Turčanová ze ZUŠ Veveří. Vyvrcholení soutěže se uskuteční v červnu v Prostějově.

Zařazeno v kategoriích:

Český jazyk a literatura
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Recitační soutěž

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

30 fotografií

 9. ročník recitační soutěže na Bigy pro vyšší gymnázium opět potvrdil, že o poezii je zájem. Na třetím místě se umístila Tereza Turečková, zvolila text Jaroslava Seiferta Rozhovor.  Její projev byl přirozený a profesionální. Druhé místo obsadil Matyáš Lesník, nejprve se představil vlastní ukázkou Kolize s Rimbaudem, potom přešel k veršům Jeana Arthura Rimbauda V zelené hospůdce. Jeho recitace byla upřímná, nepatetická, bylo evidentní, že textu rozumí a má z čeho vybírat, když volí básně do soutěže.

Recitační soutěž na Bigy 2018

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

50 fotografií

Osmého ročníku recitační soutěže na Bigy se zúčastnilo 15 studentů vyššího gymnázia.  Recitátoři byli rozděleni na dvě kategorie. V mladší sekci (do 17 let) získal čestné uznání Petr Zelenka ze SXA, vybral si netradiční text a to projev Václava Havla. 3. místo získala Sabina Dospělová z QB monologem z Manon Lescaut. 2. místo obsadil David Kettmann, uspěl i v loňském roce, letos opět sáhl po textu Jiřího Ortena. 1 místo bez jakýchkoliv neshod při hlasování poroty uhájila Bernadeta Osolsobě z 2. B, excelovala vyzrálým projevem Taťány z Evžena Oněgina, vybrala si pasáž, kdy Taťána zdůvodňuje své odmítnutí Oněginovi.

Matouš Coufal (SpA) vyhrál v literární soutěži a letěl do Izraele na poznávací zájezd

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

21 fotografií

Pravidelně každý rok mají studenti druhých ročníků a sext šanci zapojit se projektu Cemach. Pokud uspějí, mohou odletět na zcela hrazený pobyt do Izraele. V loňském školním roce vyhrál Matouš Coufal. Navštívil Nazareth, Haifu s Bahájskými zahradami, Jeruzalém se Zdí nářků, Chrámem Božího hrobu, křížovou cestou, viděl večerní noční show na Davidově věži, navštívil Yad Vashem s působivou průvodkyní, jejíž rodiče holokaust zažili a ona sama se stala štvancem politických tlaků a dnes žije v Izraeli. Koupal se v Mrtvém moři a poznal přírodní park Ein Gedi. Závěrečná Jaffa a Tel Aviv včetně Muzea moderního umění tento pobyt uzavřely.

Na kolech za literaturou

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

10 fotografií

2.C  vyrazila na kolech na literárněkulturní exkurzi do Památníku písemnictví na Moravě. V tomto benediktinském klášteře v Rajhradě měli studenti možnost nahlédnout do knihovny, ledárny i kostela. Součástí výletu byla prohlídka výstavy o bratrech Skácelových, ukázka, jak vznikaly prvotisky, nebo projekce, jak měla znít staroslověnská modlitba. Možná příjemná atmosféra výletu zapůsobila i na počasí, protože vydatná bouřka začala až po návratu domů.

Studenti Biskupského gymnázia opět perlili v literární soutěži

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Nora Janečková

6 fotografií

 

Třídy SXA a 2. C se zapojily do projektu CEMACH vyhlášeného Ministerstvem zahraničních věcí státu Izrael. Úkolem bylo napsat text zaměřený na tuto zemi. Naše škola byla nejúspěšnější ze zúčastněných, ocenění získali čtyři naši studenti. Ludmila Žídková (2. C), Anna Kunčáková (SXA) a Petr Zelenka (SXA) získali poukázku na 2.000,- Kč od řetězce Alza. Celou soutěž pak vyhrál Matouš Coufal (SXA)!  Matouš se může těšit na krásné prázdniny, protože jeho cenou je poznávací zájezd do Izraele.

Virtuální prohlídka