Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Úspěchy

Finále soutěže Bohatství Země

Vydáno:

 | 

Autorka: Ing. Věra Helceletová

6 fotografií

25.3. a 26.3.2024 se na Kaprálově mlýně konalo finále celorepublikové geologické soutěže Bohatství Země a družstvo z BIGY získalo 2. místo!

Přílohy

 Báseň o surovinovém kufříku [15 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Biologie
Žáci
Celý článek...

Florbalisté z Bigy slaví zlato z Přeboru církevních středních škol v ČR

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Tomáš Vaněk

5 fotografií

V úterý 19. března jsme se opět zúčastnili 18. ročníku Přeboru církevních středních škol ČR v Ostravě. Náš mančaft ve složení Ivan Kolman (OkB), Václav Huzlík (4.C), Martin Kříž a David Spurný (oba SpB), Vojtěch Handlár a Tomáš Nechuta (oba 3.B), Šimon Koutný a Šimon Nechuta (oba 3.C), Ivan Drtil a Šimon Horák (oba 2.C) a Filip Marcinčák (QA), nedal konkurenci šanci a „sfókl je jak svícu“.

Stříbrné krajské kolo soutěže ve španělštině!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

V úterý 19. března proběhlo krajské kolo konverzační soutěže ve španělštině. Skvělé úspěchy si připsali studenti naší školy, v kategorii VGII (tercie-kvarty) se na 2. místě umístila Lenka Tycová (KB) a v kategorii SŠ (kvinty-septimy, 1. - 3. ročník) obsadil rovněž 2. místo Jan Gregor (septima B)!
Soutěžící v písemné části museli prokázat schopnost porozumět čtenému textu. V ústní části se nejprve představili, poté popsali fotografii a reagovali na otázky k tématu, a nakonec vedli rozhovor s porotou týkající se vybrané konverzační situace.

Lence i Honzovi moc gratulujeme ke skvělému výsledku a k předvedeným výkonům!

The Bigy Players present Professional Foul by Tom Stoppard

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Petra Hanušová

Titulní obrázek článku

We are delighted to announce the opening of our latest theatre production, "Professional Foul", written by acclaimed playwright Tom Stoppard. This performance, directed by our colleague Jarmila Sedláková, is proudly brought to you by the Bigy Players, a dedicated ensemble of Upper School students.
Details of the event:
- Date: 7th March
- Time: 18:00
- Venue: Barka Theatre
- Free Admission
Join us for a night of extraordinary theatre!

Zařazeno v kategoriích:

Anglický jazyk
Úspěchy
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Konverzační soutěž ve španělštině - školní kolo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

V pátek 1. 3. se uskutečnilo školní kolo soutěže ve španělštině. 

V 1. kategorii zvítězila Lenka Tycová, na 2. místě skončil Matyáš Sapák a na 3. místě Dan Rosenkranc (všichni kvarta B).

Ve 2. kategorii (kvinta-septima, 1.-3. ročník) zvítězil Jan Gregor, na 2. místě se umístil Adrian Camacho a 3. místo získal Jan Machourek (všichni septima B).

Vítězové postupují do krajského kola, které proběhne 19. března. Přejeme hodně štěstí, gratulujeme vítězům a všem studentům děkujeme za příjemné rozhovory :)

 

Vítězství v regionálním kole soutěže tříčlenných družstev v SUDOKU a postup do celostátního kola

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

2 fotografie

Naši studenti dnes úspěšně reprezentovali školu v regionálním kole soutěže v sudoku.

Tým ve složení Markéta Burdová, Natálie Morávková a Nina Staníková (SpA) zvítězil a postupuje do celostátního kola!

Další nominovaný tým ve složení Vojtěch Šícha, Jan Špalek, Václav Jasanský (SxB) se umístil na vynikajícím 4. místě. Tým nominovaný do kategorie nižší gymnázium ve složení Eliška Ester Láznická, Doubravka Plíšková, Jakub Kříž (KB) se rovněž umístil na předním místě.

Gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy v této matematické soutěži a držíme palce v celostátním kole!

English Theatre Festival

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Petra Hanušová

Titulní obrázek článku
 – 

We would like to invite you to the 7th Annual English Theatre Festival, which will be held once again at the Barka Theatre from 4 to 15 March.

This year's festival promises a variety of performances, from classical plays to sketches, from murder mysteries to comedies or musicals, there's something for everyone.

Don't miss this opportunity to support our students and enjoy the best of English theatre. We look forward to sharing this cultural event with you!

 

Tercie A – praktická hodina – Chemická reakce

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

10 fotografií

V uplynulém týdnu jsme ve výuce s TA dokončili téma „Chemická reakce“ a jak jinak ukončit kapitolu než praktickou ukázkou vybraných chemických dějů. Studenti BIGY se zde měli možnost seznámit jak s pomalejšími reakcemi (koroze) i když v netradičním provedení, tak také i s těmi rychlejšími reakcemi – hoření vodíku. Formou ukázky jim byla předvedena i jedna chemická zvláštnost – cyklická reakce. Studenti měli jako součást praktické hodiny i možnost pokusy zdokumentovat (foto, video) a výsledky jejich práce najdete v příloze nebo na níže uvedeném odkazu.

https://youtu.be/Bf0lq_Hw0k8

Virtuální prohlídka