Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Úspěchy

FANTAZIE!!! Po třetí v řadě za sebou obhájen titul mistrů České republiky v branném závodu LEGIE aneb VÍTEJ, ZLATÝ HATTRICKU!!!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Tomáš Vaněk

11 fotografií

Reprezentační tým Bigy se ve čtvrtek 16. 5. 2024 probojoval do celostátního finále branné soutěže Legie, která probíhala v lanovém centru Proud v Olomouci. Ambice našeho týmu byla obhájit už po třetí zlaté medaile z minulých let. Kdo tuhle soutěž nezná, tak se zde snoubí fyzická zdatnost s historickými vědomostmi a neméně důležitá je sehranost a dokonalá kooperace v týmu.

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Jedeme na vítězné vlně! Stříbro a bronz patří BIGY!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

5 fotografií

Klára Hladká (KB) a Dorota Lennerová (SxB) zabojovaly v celostátním kole Olympiades de français a vezou si zaslouženou odměnu. V kategorii ZŠ II/VG II nepřekonala Klára pouze jediného soutěžícího, v kategorii SŠ I získala Dorota bronzovou příčku. Studentky v silné konkurenci musely prokázat rozsáhlou znalost slovní zásoby, rychlé reakce na rodilé mluvčí, správnost gramatiky a jazykovou obratnost. Odměnou jim kromě diplomu byly také slevové kupony, knihy, společenské hry a další. Dnešní den si společně s ostatními užily na Institut français, kde se nejen soutěžilo, ale také se představovaly různé programy s francouzštinou v zahraničí, film a sdílely se zkušenosti s ostatními soutěžícími z celé republiky. 

Věříme, že studentky tak mají další motivaci do francouzštiny, kterou mohou předávat i ostatním! Blahopřejeme!

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Francouzský jazyk
Úspěchy
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Krajské kolo biologické olympiády

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Alena Charvátová

Titulní obrázek článku

Ve čtvrtek 9.5. 2024 se konalo Krajské kolo biologické olympiády v kategorii D, do něhož postoupil Miroslav Trnka z kvarty A. V náročné soutěži a velké konkurenci se umístil na 10. místě. Blahopřejeme!

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Tercie A na Karlově Univerzitě – odborná exkurze

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

12 fotografií

V minulém týdnu se studenti TA měli možnost formou odborné exkurze podívat na vybraná pracoviště Přírodovědecké fakulty Karlovy Univerzity (Analytická chemie a Biochemie), dále pak absolvovat přednášku o Periodické tabulce prvků s ukázkami. Další částí programu připravený pro terciány byl soubor laboratorních úkolů z oblasti Forenzních technik (kriminalistické analýzy) formou badatelských úkolů. Studenti si pod vedením zkušených vyučujících z Př. f. UK vyzkoušeli analýzy vodivosti, vybarvování otisků prstů na listinných důkazech, analýzu barviv, slin (DNA) a určování krevních skupin. V odpolední části byl čas a prostor i na prohlídku Prahy. PK Chemie i studenti TA děkují Doc. Petru Šmejkalovi Ph.D. za uspořádání odborné exkurze, která významným způsobem rozšířila našim studentům pohled na možnosti využití chemie v praxi.

Debatní klub úspěšně zakončil sezonu posledním turnajem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Magdalena Hamingerová

12 fotografií

O víkendu 27.-29.4. se Debatní klub Biskupského gymnázia zúčastnil závěrečného turnaje sezóny. Tým ve složení  Lucie Skalková SpB, Veronika Drobná  SpB a Radislav Hošek 3.A vybojoval  tři vítězství . V pondělí jsme se jako diváci zúčastnili finálových debat české Debatní ligy i anglické Debate League, které se konaly v Poslanecké sněmovně. Na slavnostním zakončení získal Radislav Hošek ocenění v kategorii Nejlepší nováčci anglické Debate League. Děkuji všem členům našeho debatního klubu za vzornou reprezentaci školy v průběhu celého školního roku. 

GMO - geneticky modifikované organismy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

Titulní obrázek článku

Co přesně dle nové evropské legislativy spadá do skupiny látek zvaných GMO? A které úpravy genomu jsou nyní zahrnuty mezi genetické modifikace? O tom s námi přijde diskutovat proděkan pro vnější vztahy, strategii a rozvoj VF MU PharmDr. Jakub Treml, Ph.D., člen České komise pro nakládání s GMO a přednosta Ústavu molekulární farmacie Farmaceutické fakulty MU. Diskuse proběhne v rámci hodin MOB v pátek 17.5. od 14 hod v učebně 332, všichni zájemci jsou vítáni. 

Zařazeno v kategoriích:

Volitelné předměty a kroužky
Environmentální aktivity
Úspěchy
Úvahy, bilance, vzpomínky
Biologie
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Den otevřených dveří kroužku elektronové mikroskopie

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

12 fotografií

Asi jste zaregistrovali, že díky panu Miloši Winklerovi máme na škole nový elektronový mikroskop. V souvislosti s probíhající přestavbou je nová i místnost, kde se mikroskop nachází a kde se konají kroužky mikroskopování. Ve středu 24. 4. 2024 pan Winkler a členové kroužku uspořádali Den otevřených dveří.

Zařazeno v kategoriích:

Elektronový mikroskop
Vybavenost
Úspěchy
Fyzika
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Výsledky okresního kola Archimediády a krajského kola Astronomické olympiády 2023/24

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

Dne 15.4. proběhlo okresní kolo fyzikální olympiády kategorie G - Archimediády a byly zveřejněny výsledky krajských kol Astronomické olympiády.

Přílohy

 AO výsledkovka [185 kB] Archimediáda - výsledky okres [48 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Fyzika
Žáci
Celý článek...

Šimon Genčur sedmý v celostátním kole FO

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Titulní obrázek článku

Šimon Genčur z OkA postoupil jako vítěz krajského kola Fyzikální olympiády nejvyšší kategorie A do celostátního kola, kde obsadil s 40 body sedmé místo. Organizátoři považují všechny řešitele s počtem bodů vyšším nebo rovným 37 za vítěze. 

Virtuální prohlídka