Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nejnovější články v kategorii Úspěchy

naše týmy v Matematické Soutěži MaSo

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

2 fotografie

Dne 10.5. se na několika místech v ČR konala týmová matematická soutěž MaSo.  Naši školu reprezentovaly 2 týmy, jeden z tercie B a jeden z tercie A.

Přílohy

 diplom [172 kB] Výsledková listina GML [148 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Matematika
Žáci
Celý článek...

Nanovlákna jako novinka na BIGY

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

6 fotografií
video

V závěru dubna se J. Taraba zúčastnil pravidelného školení vedoucích center výuky pořádaného VŠCHT Praha. Na tomto setkání učitelů z celé republiky se mimo jiné řešily možnosti zařazení luminiscenčních chemických reakcí (světélkující reakce) a přípravy polymerních materiálů a nanovláken do výuky.

Další grant pro chemii na BIGY

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

Titulní obrázek článku

Na základě žádosti a splnění kvalifikačních požadavků (školení) se pro Biskupské gymnázium Brno podařilo získat tzv. „Plastíkův kufřík“ – soubor experimentů a praktických ukázek z oblasti plastů.

Zařazeno v kategoriích:

Vybavenost
Environmentální aktivity
Úspěchy
Chemie
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Soutěž 8.planeta Malého prince

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

4 fotografie

Festival Bonjour Brno zahájen a v jeho rámci také výstava 8.planeta Malého prince. Výstava soutěžních prací se koná v prostorách francouzské Aliance na Moravském náměstí 15 a naše studentky zde mají čestné místo. Ze 140 prací zaslaných z celého Jihomoravského kraje, zvítězila v kategorii 16-19let Anna Egerlová z 2.A. a čestné uznání získala Barča Münzová z KB. Mezinárodní porota hodnotila originalitu a hloubku příběhu, který mohl být psán jak česky, tak francouzsky, také nápaditou ilustraci. Diplomy a čestná uznání přijala děvčata z rukou ředitele AF pana Jiřího Votavy, konzulárního rady, předsedkyně francouzské aliance a dalších významných hostů. 

Cílem soutěže bylo, připomenout si 80.výročí prvního vydání Malého prince, Antoina St. Exupéryho, který byl přeložen do více než 360 jazyků a dialektů. 

Už máte svého Malého prince? Ještě ne? Ale chcete poznat příběhy, které vymysleli naši studenti? Zveme vás k nástěnce vedle učebny francouzštiny č. 168., kde můžete obdivovat nejen příběhy, ale také krásné ilustrace. 

Za komisi francouzštiny Martina Tinková

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Francouzský jazyk
Úspěchy
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Stříbrné místo z Lecture à Voix haute

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

6 fotografií

V silné celostátní konkurenci získala Katy Janíková ze SpB druhé místo v soutěži Lecture à Voix haute. Báseň Guitare et accordéon se v jejím podání proměnila v opravdovou potěchu pro uši. 

Barča Münzová, která soutěžila s básní L'étonnant, potěšila všechny přítomné svým procítěným přednesem.

Dnešní den s Lecture à Voix haute, který se konal na Institut français umožnil všem zúčastněným okusit kousek Francie, užít si přítomnosti divadelních profesionálů a získat motivaci do své další práce. 

Děkuji všem studentům za spolupráci Martina Tinková

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Francouzský jazyk
Úspěchy
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

1. a 8. místo v celostátním kole soutěže ve španělštině!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Ve středu 12. dubna se konalo celostátní kolo španělské konverzační soutěže. V I. kategorii (max. tři roky výuky španělštiny) se v konkurenci vítězů krajských kol umístila na 1. místě Kateřina Soukupová z kvinty B!  Ve II. kategorii (více než tři roky výuky španělštiny) získala krásné 8. místo Anežka Vojtová z oktávy B.

Stejně jako loni zvolili pořadatelé online formu, proto museli soutěžící prokázat zejména pohotovost a důvtip při popisu obrázku, reakcích na otázky, situačním rozhovoru a volném proslovu na zadané téma.

Srdečně blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy :)

Předmětová komise španělštiny

Virtuální prohlídka