Vydáno:

|

Autor: Mgr. Tomáš Vaněk

Fotbalový turnaj O pohár sokolů

V sobotu dne 4. 10. 2014 se uskutečnil již 15. ročník fotbalového turnaje „O pohár sokolů“. Sešlo se celkem 23 týmů různých věkových kategorií kluků a holek, mužů a žen, pánů a dam.  Odehrálo se 35 zápasů po 15 minutách a bylo předvedeno nespočet fotbalových krás v podobě – vytříbených střel, přesných pasů, dokonalých kliček, nevídaných brankářských zákroků a v neposlední řadě fair play chování a hry.
Jelikož se jednalo o 15. ročník zavítala na náš turnaj i velká hvězda fotbalového nebe Katarský velkoklub. Majitelem tohoto vybroušeného diamantu na koruně světové kopané pod mistrovskou trenérskou taktovkou Mišana Mauza Dáňi není nikdo jiný než šejk Rašíd bin Švizdáni, který přijel při zahájení přímo na hřiště s celým svým týmem (OkB z Bigy) za zvuku Katarské hymny svým šejk-mobilem :).

Všem fotbalistům, fotbalistkám, trenérům a trenérkám, fanouškům a fanynkám, sponzorům, rozhodčím a pořadatelům děkujeme za krásný nejen fotbalový sobotní den a těšíme se na další ročník.

5 fotografií

Prohlédněte si přiložený dokument a fotografie.

10 fotografií

3.C se vydala na výlet v pošmourném podzimním počasí. Ale duch třídy byl veselý a čilý. Na faře v Dešné (okres Jindřichův Hradec) jsme strávili 4 a půl dne a oslavili svátek Ježíše Krista krále.

Kromě výletu po okolí se na faře hrály společenské hry a vařily se dobrůtky. Byl to příjemný čas, kdy jsme mohli být spolu.

Ultimate frisbee - výhra

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Titulní obrázek článku
 –

Dne 15.10. 2019 se za krásného slunečného počasí uskutečnil venkovní kvalifikační turnaj v ultimate frisbee. Naši studenti se umístili z 12 týmů na  krásném 1. a 3. místě.

4 fotografie

Zdravíme všechny účastníky, diváky, sponzory a příznivce akcí, kde se potkávají lidé a mají si, co říct!

V přílohách posíláme zprávy a výsledky z Fotbalového turnaje aneb setkání generací na Bigy konaného v sobotu 5. října 2013 a Turnaje ve streetbalu konaného v neděli 6. října 2013 v Komíně.
Kapitánky a kapitány týmů prosíme, aby to rozeslali svým spoluhráčům.
Děkujeme všem, kteří tyto akce podporují!

Expedice Albánie 2019

Vydáno:

|

–
6 fotografií

Druhý den tohoto školního roku se naše dvanáctičlenná skupina brzy ráno vydala na expedici do Albánie a Černé Hory. Pod vedením pana profesora Michala Kubíčka a dvou absolventů jsme poznávali krásy pohoří Prokletije a kulturní rozdíly Balkánu. Naše cesta vedla s několika přestupy téměř k hranicím Albánie. Využili jsme autobusy, vlak i černohorskou taxi službu a po vyřízení povolení k přechodu albánských hranic jsme se vydali do hor. V divoké přírodě jsme prožili sedm náročných dní, zejména díky překonávání výškových rozdílů naší trasy. Odměnu nám poskytly nádherné výhledy do krajiny a soužití s neporušenou přírodou. Úchvatný dojem skalnatých vrcholků znásobilo slunečné počasí a tak jsme k osvěžení využili horských jezer a říčních tůní. Celkem naše nožky našlapaly120 km s převýšením 7000 metrů.

Prima A na škole v přírodě

Vydáno:

|

–
20 fotografií

ŠVP prima A v Branné 2019

Poslední týden května 2019 jsme se vypravili na naši Školu v přírodě, která byla letos v jesenické vesnici jménem Branná. Ubytovaní jsme byli na faře. Takřka celý pobyt si organizovaly 4 týmy složené z žáků Primy A, a každá měla na starosti jeden den skládající se z odpoledního a večerního programu a dopoledního výletu.

Posílám report z dnešního turnaje ve frisbee na stránky. Ondřej Batůšek

Zatímco ve škole probíhalo poslední zvonění, vybraní šampióni jeli reprezentovat školu na středoškolský turnaj ve frisbee. Druhé kolo kvalifikace jsme pojali jako přípravu a hlavně zábavu. Protože jsme již, díky skvělým výsledkům z minulého kola, měli postup do republikového finále jistý. Snažili jsme se postavit dva vyrovnané týmy, což se potvrdilo, když za celý turnaj prohrál každý tým jen jednou. I přes zástup herních opor, které se nemohly dostavit, BiGy 'A' vybojovalo druhé místo a BiGy 'B' místo čtvrté. BiGy 'A' navíc získalo prestižní cenu Spirit of the game, která se uděluje za nejférovější a nejpozitivnější přístup.

Silový čtyřboj žáků a dorostenců ve školním roce 2018/2019

Vydáno:

|

–
3 fotografie

Soutěž Silový čtyřboj je již tradiční sportovní aktivita, ve které studenti BIGY testují své silové schopnosti na školní, okresní a krajské úrovni.

V žákovské kategorii se soutěží ve šplhu na laně bez přírazu, trojskoku z místa, sed-leh a ve shybech. Dorostenci soutěží ve shybech, benchpress, svis vznesmo a trojskoku z místa. Dorostenky soutěží ve šplhu na tyči, trojskoku z místa, hod medicimbálem vzad a sed-leh 1 min.