Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Níže naleznete seznam a stručnou charakteristiku partnerských škol, převážně na bázi programu Erasmus+.

Německo

Rakousko

Slovensko

Španělsko

  • IES Lucía de Medrano, Salamanca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
  • IES Alfonso VIII, Cuenca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
  • Ave María Casa Madre, Granada. Krátkodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni na internátu a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
  • IES Castillo de Luna, Rota (Cadiz). Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.

Francie

  • Lycée Albert Camus, Nîmes. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole třídu tzv. première se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.
  • Lycée Aristid Briand, St. Nazaire. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole třídu tzv. première se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.

Itálie

Polsko

USA

  • Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

  • Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
    Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
    Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.

Nejnovější články v kategorii Zahraniční spolupráce

ČESKÉ SEKCE VE FRANCII BUDOU MÍT DALŠÍHO BIGY STUDENTA!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

České sekce představují nejstarší projekt česko-francouzské spolupráce na poli vzdělávání. Tvoří je české studentky a studenti studující na francouzských lyceích Carnot v Dijonu a Alphonse Daudet v Nîmes. Ti ve Francii absolvují tři roky středoškolského studia a ukončují je francouzskou maturitní zkouškou. Po třech letech které v Dijonu strávil náš student Jakub Kisely, jehož medailonek si budete moci přečíst ve výroční zprávě z tohoto roku, byl vybrán na toto prestižní studium student KB, Frederik Pitrun. Frederikovi blahopřejeme, přejeme hodně sil do dalšího studia a věříme, že na Bigy získal dobrý základ, který uplatní při svém studiu ve Francii. 

Bon courage!

Více informací pro případné další zájemce najdete zde: https://dijon-nimes.eu/

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Úspěchy
Zahraniční spolupráce
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

KONCERT SETKÁNÍ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

3 fotografie

Schola a sbor Kopernikova gymnázia v Aalenu-Wasseralfingenu u sv. Augustina

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Úspěchy
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

Projektové setkání Erasmus+ Gene Editing by Crispr-Cas9 v Istanbulu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

16 fotografií

Na přelomu dubna a května jsme se v Istanbulu zúčastnili projektového setkání projektu Gene Editing by Crispr-Cas9, financovaného z programu ERASMUS+ KA1. Projekt měl za úkol odhalit geneticky modifikované suroviny ve volně prodejných produktech. Prodej a pěstování GM potravin je v EU přísně regulováno a experiment měl prověřit několik produktů prodávaných v Německu, Turecku a USA.

Přílohy

 zpětná vazba Anna Balíková [16 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2022
Biologie
Celý článek...

Výběrové řízení na výjezd do Vilniusu s ERASMUS projektem Gene Editing by CRISPR

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
2 fotografie

Zajímá tě biologie? Metody, které používá současná molekulární biologie? Historie objevů? Chceš si zkusit práci v mezinárodním týmu? Chceš se podívat do Litvy - Vilniusu a seznámit se se studenty z dalších evropských zemí? Umíš slušně anglicky? Jsi spolehlivý/ spolehlivá? 

Zařazeno v kategoriích:

Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2022
Biologie
Celý článek...

Návštěva ze Španělska

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Juana Monreal Férriz, PhD.

12 fotografií

V týdnu od 17. do  21. dubna jsme na naší škole v rámci programu Erasmus+ přivítali tři učitele ze střední školy Instituto Alfonso VIII ve španělské Cuence. Na tuto naši partnerskou školu jsme již vyslali dva studenty na tříměsíční studijní pobyt a tímto způsobem jsme jim jejich pohostinnost s radostí oplatili.

ERASMUS + _týden v Nîmes

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

13 fotografií

Víte, jaký je nejpříjemnější způsob, jak se rozmluvit v cizím jazyce? Vyjet do zahraničí a nejlépe přímo do rodin. Díky programu Erasmus + měla skupina 15 studentů naší školy tuto možnost ke konci března ve francouzském městě Nîmes. 

Studenti, kteří úspěšně zvládli projít výběrovým řízením, se mohli zúčastnit studijního pobytu na lycée Albert Camus v Nîmes. Cílem programu bylo poznat francouzský vzdělávací systém (účast na výuce – hodiny zeměpisu, ekonomie, francouzštiny, angličtiny apod.), francouzskou kulturu (návštěva kulturních památek města Nîmes, přírodního parku Camargue, Bambouserie, Aigues-Mortes, Beaux de Provence, Carrières des Lumières, a další), fungování francouzských rodin (6 nocí v hostitelských rodinách) a také umění být tolerantní a respektovat jinou kulturu, a to vše ve francouzštině. 

Domnívám se, že i přesto, že týden byl náročný, byl velmi užitečný. Věřím, že si každý odnesl zajímavé zkušenosti, které zúročí např. při pobytu francouzských studentů na naší škole, když budeme potřebovat hostitelské rodiny, pro další studium jazyka, při cestách do zahraničí nebo při dalším studiu. Pokud se chcete dozvědět o programu víc, přijďte se podívat na výstavu fotografií do učebny č. 168, kde bude k dispozici i portfolio k tomuto projektu. Jak se líbil týden studentům si můžete přečíst níže. 

Děkujeme vedení školy, že podporuje programy Erasmus. 

Martina Tinková

Návštěva Francie pro mě byla skvělým zážitkem. Díky tomu, že jsme bydleli každý samostatně přímo v rodinách francouzských studentů, jsem si mohla hodně procvičit mluvenou francouzštinu, a navíc se toho ještě hodně dozvědět o tom, jak probíhá všední život normální rodiny a porovnat rozdíly. Program byl rozmanitý, ale nechyběl nám ani dostatek volna na samostatné prozkoumávání Nîmes a dalších měst. Díky tomu, že jsme se mohli účastnit výuky, jsme měli možnost na vlastní kůži zjistit, jak funguje jejich školní systém. Samozřejmě nechyběla velká ochutnávka gastronomie, jak při večeřích s rodinami, tak při návštěvách různých měst. Moc jsem si projekt užila a jsem si jistá, že nám všem přinesl spoustu nových zkušeností i vědomostí. 

Michaela Mácová, SpB

Také já jsem měl díky programu Erasmus možnost strávit poslední březnový týden ve francouzském Nîmes. S odstupem dvou týdnů mohu říci toto: Pokud se stejná příležitost naskytne i vám, využijte ji! Procvičíte si francouzštinu, poznáte docela jiný vzdělávací systém a získáte nové přátele!

Richard Musil, SxB

Týden na Erasmu v Nîmes pro mě byl nejpřínosnější především po jazykové stránce. Před Erasmem jsem nebyla schopna spontánně říct pár vět ve francouzštině, natož vést rozhovor. Ve Francii jsem se hodě rozmluvila, pravděpodobně díky rodině, která se mnou celý týden nemluvila jinak než francouzsky a díky své francouzské sestřičce, se kterou jsme si každý večer dlouho povídaly. Jsem vděčná také za to, že jsem mohla vidět, jak funguje školství v jiné zemi, protože jsem dlouho uvažovala o dlouhodobějším studiu v zahraničí.    

Anna Havlíčková, 3.C

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Erasmus+
Zahraniční spolupráce
Akreditovaný projekt mobilit 2021-27
Výzva 2022
Celý článek...

Virtuální prohlídka