Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Partnerské školy a zahraniční spolupráce

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Jiří Vondra

Níže naleznete seznam a stručnou charakteristiku partnerských škol, převážně na bázi programu Erasmus+.

Německo

Rakousko

Slovensko

Španělsko

 • IES Lucía de Medrano, Salamanca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • IES Alfonso VIII, Cuenca. Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • Ave María Casa Madre, Granada. Krátkodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni na internátu a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách
 • IES Castillo de Luna, Rota (Cadiz). Dlouhodobé pobyty v rámci programu Erasmus +. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročníky se zaměřením na humanitní nebo přírodní vědy. O škole více na jejích webových stránkách.

Francie

 •  

Itálie

Polsko

USA

 • Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach.

Partnerské školy v ČR

 • Masarykova univerzita. Studenti mají možnost účastnit se různých projektů a akcí na jednotlivých fakultách, které jsou určeny speciálně pro ně. Mohou být zapojeni v tzv. SOČ (středoškolské odborné činnosti), jsou možné přednášky v rámci jednotlivých fakult a kateder (např. v lednu 2010 nám  přednášela doc. Relichová o genetice člověka).
  Garantkou partnerství a kontaktní osobou je PhDr. Yveta Reiterová.
  Více na webových stránkách Masarykovy univerzity.

Nejnovější články v kategorii Zahraniční spolupráce

MELK – Pohovor

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Prosím všechny přihlášené, aby vzali na vědomí termín pohovoru, na základě kterého bude rozhodnuto, kteří tři vyrazí nasávat německý jazyk rakouský do Melku.

5. listopadu 7. vyučovací hodinu začínáme. Předpokládaný konec je po osmé, během deváté vyučovací hodiny.

Nejdůležitějším kritériem je jazyková vybavenost, prospěch a motivace. V rámci pohovoru se budeme ptát na základní informace o vás, co děláte rádi, co vás baví ve škole, a proč byste chtěli do Melku. Případné další doplňující otázky. 

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Záložka do knihy spojuje školy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Markéta Pavlasová

3 fotografie

Studenti primy B a sekundy B se letos za naši školu poprvé zúčastnili česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy (s podtitulem Moudrost ukrytá v knihách). Studenti vyrobili (ať kresbou, malbou či formou koláže) záložky do knihy s oblíbeným literárním hrdinou.

Tyto záložky poté odeslali partnerské škole na Slovensko -  Gymnáziu Vavřince Benedikta Nedožerského v Prievidzi. A nyní se již těší na záložky, které vytvořili jejich slovenští spolužáci.

Zařazeno v kategoriích:

Knihovna a infocentrum
Český jazyk a literatura
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

3leté studium na francouzském lyceu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

3 fotografie

V úterý 20.10. 2015 byla pro studenty kvarty a kvinty připravena přednáška o možnostech studia ve 3letém cyklu na francouzských lyceích v Dijonu nebo v Nimes. Přednášejícím byl bývalý absolvent česko-francouzské sekce Vavřinec Havlíček, který studentům pustil krátký dokument o ČESKO-FRANCOUZSKÝCH SEKCÍCH. Studenti měli možnost se dozvědět jaké jsou podmínky studia, co je potřeba k tomu, aby na studijní pobyt odjeli, jaké jsou výhody a nevýhody studia na střední škole ve Francii. Program je finančně přijatelný, roční poplatek za studium, studijní materiály, pobyt na internátě, o víkendu v hostitelských rodinách, stravné a 2x jízdenka, stojí 1000Eur. V případě jakých koliv dotazů se prosím obracejte na Mgr. Martinu Tinkovou, kabinet francouzštiny č. 168. Níže si můžete prohlédnout studenty shlédnutý dokument a najdete zde i další odkazy spojené s česko-francouzskými sekcemi.

Přílohy

 Prezentace studia ve Francii [7 MB]

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Zahraniční spolupráce
Celý článek...

Comenius – European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences – pracovní setkání učitelů a studentů ve francouzském Evreux

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
18 fotografií

Ve dnech 13.-18. 4. 2015 proběhla další pracovní schůzka učitelů a studentů z jedenácti škol deseti zemí Evropy v rámci projektu European Challenges in Innovative Research Diagnostic Methods in Life Sciences, tentokrát ve francouzském Evreux. Naši školu reprezentovala skupina ve složení Sára Sládková, Petra Jeřábková (Sp. A), Terezie  Zichová (SxA), Tereza Sovová, Michaela Bohušová (SxB), Barbora Lösslová (2.C) a Lukáš Mareček (3.C) pod vedením vyučujících K. Krumpholcové a V. Helceletové. V průběhu projektového setkání jsme se zabývali několika tématy – co jsou nosokomiální infekce a čím mohou být způsobeny, jaký mají zdravotnický i ekonomický význam, jak zjistit původ infekce, jak zjistit která bakterie je původcem bakteriálního onemocnění a na jaká antibiotika je tato bakterie citlivá. Vyslechli jsme si zajímavou přednášku na toto téma od odbornice z výzkumného ústavu, přednášky studentů – mentorů, pracovali v laboratoř a společně diskutovali nad získanými výsledky. Celá praktická část byla řízena studenty – mentory.

Hledáme zájemce o účast v novém biotechnologickém projektu "European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

"European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology" je název nového projektu podporovaného dotací z EU, realizovaného deseti partnerskými školami z 9 evropských zemí... Slyšeli jste už o projektu Comenius? Víte, že naše škola je zapojená už do 5. projektu tohoto typu? Dotační program Comenius byl přejmenován na Erasmus +, klíčová aktivita KA2 – partnerství škol – nicméně princip zůstává víceméně stejný. Zástupci zapojených škol (max. 10) se po dobu dvou let potkávají a spolupracují na konkrétním projektu. Naše téma vidíte v názvu článku. První setkání se bude konat v říjnu 2015 ve Vilnjusu. A právě teď hledáme studenty / studentky 2. – 3. ročníků či odpovídajících ročníků vyššího gymnázia, kteří by se chtěli do projektu zapojit. 

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
European Challenges in Sustainability by Biotechnology
Biologie
Celý článek...

Víkend pro vítěze

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
4 fotografie


Wochenende in Stuttgart

Ve dnech 18. – 22. června měli opět 4 studenti Bigy možnost strávit prodloužený víkend ve Suttgartu. Tento pobyt získali jako cenu za svůj projekt "Wie ich Brünn erlebe" Markéta Pokorná a Martin Eichler ze septimy B. Další dva studenti – Veronika Brabcová a Tomáš Lorenc, také ze septimy B byli vybráni jako doprovod. Tato akce se uskutečnila už potřetí a vděčíme za ni německé společnosti Ackermann-Gemeinde, která se tímto způsobem snaží o zlepšení německo-českých vztahů. Naši studenti navštívili během pobytu např. muzea Porsche a Mercedes-Benz, Státní galerii a Umělecké muzeum. Prohlédli si město a především byli přijati na stuttgartské radnici, kde převzali cenu za své vítězství v soutěži.Svůj zážitek zhodnotili jednoznačně pozitivně i z toho důvodu, že mohli vyzkoušet své znalosti němčiny v praxi. Za Biskupské gymnázium zajišťovala akci prof. Polusová.
 

ROK VE FRANCII/ STUDIUM V ČESKO-FRANCOUZSKÝCH SEKCÍCH

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Pozor, blíží se uzávěrka přihlášek pro výběrové řízení do programu "ROK VE FRANCII" a "STUDIUM V ČESKO-FRANCOUZSKÝCH SEKCICH". Komu je program určen: studentům 1.a 2.ročníku, kvint a sext, se znalostí francouzského jazyka na úrovni A2, s chutí strávit rok na francouzské střední škole. Přijďte se poradit,vyplnit přihlášku a "lettre de motivation" u svých učitelů francouzštiny.

SALON DE L´ETUDIANT- STUDIUM VE FRANCII

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku

Dne 9.1. 2015 se studenti SextyB a SeptimyA zúčastnili akce SALON DE l´ETUDIANT na Francouzské alianci.

Studenti měli možnost získat podrobné informace o studiu francouzštiny na vysokých školách v Brně, o studiu na univerzitách ve Francii. Součástí přednáškového dopoledne byla i prezentace možností DOBROVOLNICKÝCH SLUŽEB ve Francii a ostatních zemích světa : (www.inexsda.cz, evropská dobrovolná služba, Monastere de Chalais) . Propagační materiály jsou k dispozici v učebně francouzského jazyka č. 168. Budete-li potřebovat další informace obraťte se prosím na kabinet francouzštiny č. 168 (martina.tinkova@bigy.cz).

VYHRAJ ČTYŘDENNÍ POBYT PRO DVA VE STUTTGARTU!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

JIŽ POTŘETÍ se nabízí studentům/studentkám němčiny Biskupského gymnázia bezplatný čtyřdenní pobyt v hlavním městě Bádenska-Württemberska, Stuttgartu.
Tuto akci organizuje Ackermann-Gemeinde se sídlem ve Stuttgartu. Jedná se o katolickou organizaci usilující o dobré německo-české sousedské vztahy.
Už v uplynulých dvou letech měli 2 studenti naší školy možnost využít tuto nabídku. Strávili krásné 4 dny s bohatým a zajímavým programem.
Členové společnosti se jim velmi věnovali. Ubytování bylo v luxusním hotelu v centru města. Dojem a zážitky našich žáků byly jednoznačně pozitivní.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

CTY Online – jedinečná možnost studia i pro vás!!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 

Nadané studentky, nadaní studenti – jedinečná příležitost – možnost intenzivního studia různých oborů v angličtině se nyní nabízí i vám – 19. listopadu 2014 v Brně, v Zemské knihovně, od 14 – 16 hod máte možnost se s tímto programem seznámit!!!!!

Kurzy CTYOnline jsou určeny pro nadané středoškoláky ve věku 12 – 19 let. Do programu je zapojeno 60  středních škol v České a Slovenské republice a program již absolvovalo více než 600 studentů s vynikajícími výsledky. V podzimním semestru 2014/2015 studuje 200 nových studentů.
Kurzy CTYOnline nabízejí nadaným studentům intenzivní studium matematiky, fyziky, chemie, biologie, programováni, a vice než 100 dalších kurzů v průběhu školního roku.
Výuka probíhá v angličtině on-line.  Každý student spolupracuje se CTY instruktorem , který jej provádí celým programem, poskytuje zpětnou vazbu, podporu a hodnocení. V kurzech CTYOnline měří studenti své schopnosti a znalosti se svými vrstevníky z celého světa.
V rámci kurzů CTYOnline studenti absolvují intenzivní výuku zvoleného předmětu, roční AP (Advanced Placement) kurzy představují studium a zkoušku z odborných předmětů v rozsahu 3 – 4 let klasického českého gymnázia.

Kdo máte zájem o účast na setkání 19. listopadu, kde bude možné získat bližší informace, hlaste se prosím do pátku 14.11. 2014 v kabinetě geologie a TEV u prof. Krumpholcové. 

Virtuální prohlídka