Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Filip Kirchner
učitel
Předseda předmětové komise Základy společenských věd
SvsnNVOVSVSHUCZSV
 Út
 233

Nejnovější články

XV. Akademické triduum

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

25. – 27. 2. 2013 se na Bigy uskuteční XV. Akademické triduum. Akce je určena pro druhé a třetí ročníky vyššího gymnázia (2. a 3. ročníky, sexty a septimy). Na jednotlivé přednášky je třeba se zaregistrovat v příslušných seznamech, které jsou k dispozici od 18.2. na nástěnce před aulou. Najdete zde také anotace (stručné obsahy jednotlivých přednášek) a další aktuální informace o AT. Informace o AT také můžete získat od vašich třídních učitelů nebo profesorů ZSV.

Přílohy

 XV. Akademické triduum – plakát [93 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Základy společenských věd
Celý článek...

Jak prezentovat svou školu?

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

10 fotografií

V hodinách občanské výchovy se studenti a studentky třídy tercie A zamysleli nad otázkou jak nejlépe prezentovat naši školu. Výsledkem jsou návrhy propagačních plakátů školy, jejichž výběr můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Beseda k mezinárodnímu dni lidských práv

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

U příležitost mezinárodního dne lidských práv pořádá kabinet ZSV přednášku a besedu panem Bohumilem Robešem, který byl padesátých a šedesátých letech v komunistickém Československu vězněn pro politické přesvědčení a odbojovou činnost. Akce so koná v pátek 13.12. 3. a 4. vyučovací hodinu a je určena studentům druhých a třetích ročníků, sext a septim.

Maraton psaní dopisů 2013 na Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku

Maraton psaní dopisů je mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí, kterou pořádá organizace Amnesty International. Koná se každý rok v prosinci při příležitosti Mezinárodního dne lidských práv (10. 12.), letos v termínu od 6. do 16.12. Cílem je poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí a skupin. Možnost připojit se k této akci na naší škole budeme mít v úterý 10. 12. o velké přestávce (a dalších přestávkách) u informačního stánku, kteří zřizují studenti a studentky Bigy (3. A) na druhém podlaží.

Projektový týden ZSV & NV 7. -10. 10. 2013

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

V rámci projektového týdne v příštím školním roce (2013/14) chystají předmětové komise ZSV a náboženství pro studenty sext a druhých ročníků poznávací zájezd do Polska. Hlavním bodem programu bude prohlídka koncetračního tábora v Osvětimi. V dalších dnech navštívíme řadu zajímavých polských míst jako Krakov, Wadowice a solné doly ve Veličce. V průběhu celého pobytu budou studenti sbírat informace a materiály a pořizovat fotodokumentaci. Z těchto zdrojů pak vytvoří prezentaci, se kterou při závěrečném zhodnocení projektového týdne vystoupíi před svými spolužáky v aule školy.

II. Bigy cyklojízda

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

2 fotografie

Milé kolegyně, kolegové, studentky a studenti,
zveme vás na II. BIGY CYKLOJÍZDU!

  • Vyrážet budeme od Bigy, terén bude příjemný, protože pojedeme podél našich brněnských řek, nejdříve Svratky a pak Svitavy.
  • Sraz ve 14: 00 ve čtvrtek 20. června před Bigy, pojedeme dolů Wilsoňákem ke Svratce, dále pak kolem řeky do Komárova a pak kolem Svitavy do Obřan. Téměř celou cestu mimo provoz. Odpojit se je možné kdykoliv, pojede se vyhlídkovým tempem s dostatečným množstvím občerstvovacích zastávek. Nezapomeňte na kolo v dobrém stavu a helmu.
  • Zájemci o účast, ať se přihlásí do středy 19. 6. v kabinetě ZSV.

Exkurze do Osvětimi: 7. – 10. 10. 2013

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
2 fotografie

V rámci projektového týdne v příštím školním roce (2013/14) chystají předmětové komise ZSV a náboženství pro studenty sextdruhých ročníků poznávací zájezd do Polska. Hlavním bodem programu bude prohlídka koncetračního tábora v Osvětimi. V dalších dnech navštívíme řadu zajímavých polských míst jako Krakov, Wadowice a solné doly ve Veličce. V průběhu celého pobytu budou studenti sbírat informace a materiály a pořizovat fotodokumentaci. Z těchto zdrojů pak vytvoří prezentaci, se kterou při závěrečném zhodnocení projektového týdne vystoupíi před svými spolužáky v aule školy.

Vzpomínky starého zbrojnoše II.

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

4 fotografie

V rámci projektu Príběhy bezpráví – měsíc filmu na školách – pořádá kabinet ZSV ve spolupráci s organizací Člověk v tísni již druhým rokem přednášku, projekci filmu a besedu s Břetislavem Rychlíkem. Akce, která nese název Vzpomínky starého zbrojnoše II., je zaměřena na reflexi událostí 17. listopadu 1989 a následné dekonstrukce komunistické totality v naší zemi a je určena pro studenty druhých a třetích ročníků, sext a septim Bigy.

Virtuální prohlídka