Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Filip Kirchner
učitel
Předseda předmětové komise Základy společenských věd
SvsnNVOVSVSHUCZSV
 Po
 233

Nejnovější články

Studentské volby 2016 – výsledky

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
3 fotografie
2 videa

Výsledky studentkých voleb na Biskupském gymnáziu najdete ZDE.


Studentské volby jsou součástí vzdělávacího programu Jeden svět na školách (projekt organizace Člověk v tísni), zaměřeného na podporu aktivní účasti mladých lidí v občanské společnosti. Volby se uskuteční na gymnáziích, středních odborných školách a středních odborných učilištích, keré se zapojili do projektu.

Poděkování za vzornou reprezentaci školy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

Biskupské gymnázium Brno dosahuje dalšího velkého úspěchu – tentokrát na sportovním poli – díky paní profesorce Hrochové. V sutěži Do práce na kole byla občanským družením Auto-mat oceněna za vzorné dojíždění do školy a získala první cenu – nové stylové jízdní kolo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme!

Materiální sbírka na pomoc uprchlíkům v Řecku

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

Diecézní charita Brno, s pověřením Charity ČR, vyhlásila sbírku na pomoc uprchlíkům v Řecku.  Ačkoliv je téma migrace velmi ožehavé a rozdělující, lidé v nouzi a na útěku, zejména rodiny s dětmi, naši pomoc skutečně potřebují. Díky uzavření státních hranic na tzv. balkánské trase, zůstává více jak 100 tisíc lidí v provizorních podmínkách sběrných táborů v Řecku. Všechny materiální dary budou použity na okamžitou pomoc v partnerských organizacích: Charita ŘeckoMetropolitní socialní klinice Helliniko v Aténách. Jedno sběrné místo jsme se rozhodli zorganizovat i na Bigy: 16. 6. – 17. 6. o velké přestávce ve 2. podlaží. 

Zařazeno v kategoriích:

Náboženství
Základy společenských věd
Celý článek...

XVIII. Akademické triduum

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

15. – 17. 2. 2016 se na Bigy uskuteční XVIII. Akademické triduum. Akce je určena pro druhé a třetí ročníky vyššího gymnázia (2. a 3. ročníky, sexty a septimy). Na jednotlivé přednášky je třeba se zaregistrovat v příslušných seznamech, které budou k dispozici  na nástěnce před aulou (od 3. 2. 2016). Najdete zde také anotace (stručné obsahy jednotlivých přednášek) a další aktuální informace o AT. Informace o AT také můžete získat od vašich třídních učitelů nebo profesorů ZSV.  O historii AT najdete více informací v sekci ze života školy.

Poradenství pro volbu VŠ a profese

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Školní poradenské pracoviště nabízí studentům septim a 3. ročníků testování struktury inteligence se zaměřením na profesní orientaci a volbu povolání.

Testování se uskuteční 

  • 16. 12. 2015 od 14.30h (8.+9. vyuč.hod.) v aule
  • 17. 12. 2015 ve 15.20h (9.+10. vyuč.hod.)  v aule

Maraton psaní dopisů 2014 na Bigy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

9 fotografií

Ve středu 17. 12.  uspořádáme na Bigy tradiční podpisovou akci – Maraton psaní dopisů.  O přestávkách na druhém podlaží bude zřízen info stánek, u kterého můžete podepsat dopisy určené na podporu nespravedlivě stíhaných politických vězňů v různých státech světa.

III. Bigy cyklojízda

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

6 fotografií

Milé kolegyně, kolegové, studentky a studenti,
zveme vás na III. BIGY CYKLOJÍZDU!

Vyrážet budeme od Bigy, terén bude příjemný, protože pojedeme podél našich brněnských řek, nejdříve Svratky a pak Svitavy.
Sraz ve 14: 00 ve čtvrtek 19.června před Bigy, pojedeme dolů Wilsoňákem ke Svratce, dále pak kolem řeky do Komárova a pak kolem Svitavy do Obřan. Téměř celou cestu mimo provoz. Odpojit se je možné kdykoliv, pojede se vyhlídkovým tempem s dostatečným množstvím občerstvovacích zastávek. Nezapomeňte na kolo v dobrém stavu a helmu.

Absolventi, partneři, děti, kamarádi, rodiče, přátelé a nepřátelé Bigy jsou vítáni.

Živá knihovna - Amnesty International na Biskupském gymnáziu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

11 fotografií

Amnesty International na Biskupském gymnáziu

Ve středu 22.1.2014 se studenti 3. A zúčastnili projektového dne, který měl několik částí, a nejzajímavější nám připadala tzv. Živá knihovna. Ze začátku se nám do toho moc nechtělo, v době uzavírání známek bychom spíše ocenili volný den, ale přemohli jsme se a do školy dorazili.

XVI. Akademické triduum

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku
 – 

10. – 12. 2. 2014 se na Bigy uskuteční XVI. Akademické triduum. Akce je určena pro druhé a třetí ročníky vyššího gymnázia (2. a 3. ročníky, sexty a septimy). Na jednotlivé přednášky je třeba se zaregistrovat v příslušných seznamech, které jsou k dispozici  na nástěnce před aulou. Najdete zde také anotace (stručné obsahy jednotlivých přednášek) a další aktuální informace o AT. Informace o AT také můžete získat od vašich třídních učitelů nebo profesorů ZSV.

Virtuální prohlídka