Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Filip Kirchner
učitel
Předseda předmětové komise Základy společenských věd
SvsnNVOVSVSHUCZSV
 Út
 233

Nejnovější články

Volby 2012 – Co Ty na to?!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku

Pokud ve vás letošní výsledky voleb do krajů vyvolávají reakci, máte k dispozici nástěnku na chodbě vedle učebny ZSV. Jsou věci, které by nás neměly nechat lhostejné.


PK ZSV děkuje za vaše názory

Zařazeno v kategoriích:

Základy společenských věd
Úvahy, bilance, vzpomínky
Celý článek...

Návštěva lanového centra 1. B

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

25 fotografií

I. Bigy cyklojízda

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

15 fotografií

V pátek 8. června 2012 se uskutečnila první Bigy cyklojízda, která byla mimo jiné završením projektu „Do práce na kole“. Celkem devět profesorů z naší školy dojíždělo během měsíce května do práce na kole.
Po pátečním vyučování se skupinka odvážlivců shromáždila před školou. Účast byla hojná a pestrá. Nechyběli profesoři, studenti, rodiče, absolventi či přátelé Bigy. Jízda nebyla jenom na kolech, ale i na elektrokoloběžce a jednokolce. Trasa výletu vedla po cyklostezce přes Antropos k restauraci U lampy (v Komárově u řeky s lodí), kde jsme se občerstvili a pokračovali podél řeky Svitavy až do Obřan. Cílem našeho výletu byla hospůdka „Na konečné“ (na konečné šaliny č. 4), kde jsme se rozloučili a každý jel svým směrem domů. Musím zmínit také setkání s městskou policí, která podrobila naše jízdní kola důkladné prohlídce. Kontrola proběhla bez obtíží.

Exkurze do Osvětimi

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
2 fotografie

V rámci projektového týdne v příštím školním roce chystají předmětové komise ZSV a náboženství pro studenty sext a druhých ročníků poznávací zájezd do Polska. Hlavním bodem programu bude prohlídka koncetračního tábora v Osvětimi. V dalších dnech navštívíme řadu zajímavých polských míst jako Krakov, Wadowice a solné doly ve Veličce. V průběhu celého pobytu budou studenti sbírat informace a materiály a pořizovat fotodokumentaci. Z těchto zdrojů pak vytvoří prezentaci, se kterou při závěrečném zhodnocení projektového týdne vystoupíi před svými spolužáky v aule školy.

Přílohy

 Propozice [431 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Náboženství
Základy společenských věd
Celý článek...

Bigy cyklojízda

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

2 fotografie

Milé kolegyně, kolegové, studentky a studenti,
zveme vás na první BIGY CYKLOJÍZDU!

 • Vyrážet budeme od Bigy, terén bude příjemný, protože pojedeme podél našich brněnských řek, nejdříve Svratky a pak Svitavy.
 • Sraz ve 13:45 v pátek 8. června před Bigy, pojedeme dolů Wilsoňákem ke Svratce, dále pak kolem řeky do Komárova a pak kolem Svitavy do Obřan. Téměř celou cestu mimo provoz. Odpojit se je možné kdykoliv, pojede se vyhlídkovým tempem s dostatečným množstvím občerstvovacích zastávek. Nezapomeňte na kolo v dobrém stavu a helmu.

Expedice Karakoram

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

45 fotografií

Horolezci a horolezkyně z Bigy zdolali K2

 

   Ti nejodvážnější studenti z Bigy se rozhodli překonat 2. největší horu světa – K2. Samozřejmě jsme absolvovali i povinnou přípravu a aklimatizaci a pak jsme se mohli vydat na náročnou cestu vzhůru. Vše jsme úspěšně zvládli za 4 hodiny! Jsme prostě borci a borkyně. A příští rok se chystáme na Mount Blanc.. Vyrazíte s námi?
   A teď vážně. Lezli jsme „jen jako“ na K2. Vše se odehrálo v lanovém centru v Brně na Lesné dne 19. 4. 2012 za velmi slunečného počasí. Naštěstí se nikdo nezranil, všichni se úspěšně naučili jistit své kamarády a každý zapojil své veškeré síly. Družstva byla vyrovnaná, dokonce se tu našlo i družstvo složené ze samých holek (odvážných), bohužel však prohrálo...     I přes to, že studenti z Bigy vytvořili 3 týmy (celkem bylo 6 týmů), ani jeden se neumístil na stupni vítězů, tudíž si ani jeden tým neodnesl odměnu. Myslím si však, že nás to ani nemusí mrzet, protože za ten zážitek to stálo. A sama za sebe můžu říct, že se těším na příští rok a na další zážitky!

Exkurze do Zlína 26. 4. 2012

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

Titulní obrázek článku

Ve čtvrtek 26. 4. 2012 se koná exkurze do Zlína. Sraz přihlášených účastníků bude v 7:30 u Janáčkova  divadla (obvyklé místo odjezdu zájezdových autobusů na ulici Roosveltova, poblíž tramvajové zastávky Janáčkovo divadlo). Předpokládaný návrat je v 16:00 na totéž místo.

Setkání bez hranic 2011 – plavecká show pro děti z dětských domovů, handicapované o zdravé děti a dospělé

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

10 fotografií
 • 22. září 2011 se v Aquaparku v Kohoutovicích v Brně konal 5. ročník tradičního sportovního a společenského setkání velké rodiny 200 dětí z dětských domovů, handicapovaných dětí a 100 dospělých z řad vrcholových sportovců, politiků, policistů, hasičů, záchranářů, partnerů atd.
 • Akce se zúčastnily společně děti z dětského domova Tišnov, Strážnice, Dagmar, Jemnice, Znojmo, Hrotovice, Hodonín, Předklášteří, Vranov, Uherské Hradiště, Mikulov, Boskovice, Rovečné, Telč a jejich postižení kamarádi z Kociánky Brno a SŠ F.D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně. Děti z dětských domovů a postižené děti se také díky projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC moc dobře znají, společně pracují a pomáhají druhým a hlavně se fandí a věří si.
 • Této akce se zúčastnili studenti Biskupského gymnázia jako dobrovolníci a pomohli s její organizací.  Během dne se za námi přišel podívat i pan ředitel, Mgr. Karel Mikula, a povzbudil všechny zúčastněné dobrou náladou. Akci doprovázel pan profesor Mgr. Pavel Vaněk. Tímto jim děkujeme za možnost účastnit se na těchto dobročinných akcích. Jedná se o dlouholetý projekt, který u nás na Bigy zaštiťuje PK TEV a PK ZSV.
 • Speciální soutěž, u které se nejvíce dali dohromady děti s dospělými, byla beze sporu hra zvaná Tajenka. Podstata hry spočívala ve vylovení míčků různé barvy z vody, které měli na starosti dva členové týmu. Všichni ostatní, tedy děti a dospělí, čekali na břehu a po odevzdání vyloveného míčku mohli otevřít otázky příslušné barvy a vrhnout se do luštění tajenky. Bouřlivou atmosféru střídalo usilovné přemýšlení. Bylo zajímavé sledovat, jakou taktiku děti a dospělí společně zvolili. V této hře nakonec zvítězil dětský domov Předklášteří, který jako první vyluštil motto akce.
 • „Chceš – li být milován, miluj“
 • Autor příspěvku: Miriam Bajgarová (3. B)
 • více na www.vutvbrne-festival.rajce.net
   

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Základy společenských věd
Celý článek...

„Děvčata z pokoje 28“ - výstava o přátelství dětí v koncentračním táboře v Terezíně

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
2 fotografie

Dne 9.1. 2012 byla u nás ve škole zahájena výstava „Děvčata z pokoje 28“ -
výstava o přátelství dětí v koncentračním táboře v Terezíně
. Výstavu jsme
zahájili setkáním a besedou s paní Hanusovou, která je jednou z těchto
dětí. Téma výstavy je zpracováno mj. v knize stejného názvu, kterou napsala
německá novinářka Hannelore Brenner-Wonschick. Výstava zůstala ve škole do
konce ledna.

Další vzdělávání pedagogů ZSV

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Filip Kirchner

 – 
22 fotografií

V rámci projektu "Orientační dny - rozvoj hodnotové orientace žáků pro trvale udržitelný rozvoj" jsme se zúčastnili exkurze do Abktionszentrum v Benedikteuern.

Účastníci: Mgr. Pavel Vaněk, PhDr. Zdenek Papoušek

Virtuální prohlídka