Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

SLAM POETRY WORKSHOP – AUF DEUTSCH!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Máš Traum o tom, že budeš hrát?

A nebo se ti ani nesní,

že tvůj Reim je jako Švýcar přesný?

Že auf der Bühne můžeš stát

a světly lamp svůj Gesicht hřát?

Pak tě zveme k účasti na WORKSHOPU SLAM POETRY, který se uskuteční pod vedením známého německého SLAM POETY Tima Brunke přímo na našem gymnáziu. Vyzkoušíš si napsat svou vlastní Slam – báseň a tu také předvést.  Přihlásit se můžeš v kabinetě němčiny u profesorky Hrochové.

Přílohy

 program workshopu [397 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

SETKÁNÍ S POSLANCI NĚMECKÉHO PARLAMENTU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Již asi sedm let spolupracuje předmětová komise německého jazyka s Německým kulturním centrem, sdružujícím německou menšinu v Brně. Centrum pro nás již zorganizovalo mezinárodní soutěž nebo nás pozvalo k diskuzi s německou menšinou v rámci projektového týdne. My je zase na oplátku zastupujeme například na Dni menšin jihomoravského kraje nebo třeba jako v úterý 19. dubna při návštěvě poslanců německého parlamentu. Třída kvinta A si připravila jednu píseň "a capela" a jednu s doprovodem violoncella, příčné flétny a kytary. Setkaly se s velmi vřelým přijetím. Za Pk německého jazyka moc děkuji za spolupráci. 

Letní jazykový tábor v Rumunsku

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Již potřetí organizuje Goethe institut ve spolupráci s regionálními mládežnickými organizacemi "Sommercamp", jehož komunikačním jazykem je němčina. Jsi-li ve věku 14-17 let, máš možnost se podívat do Rumunska a seznámit se s lidmi z šesti dalších zemí. Z Ruska, Srbska, Rumunska, Ukrajiny, Polska, Maďarska. Náklady činí 100 EUR, tak neváhej a do 25. března vyplň formulář a přihlas se!

němčina – volitelné předměty 2016/17 DROBNÁ ZMĚNA

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

V následujícím školním roce nabízíme konverzaci buď pro maturitní ročníky, a nebo pro budoucí třetí ročníky a septimy viz přiložený soubor. Otevřena bude velmi pravděpodobně pouze jedna dvouhodinovka, proto se, prosím hlaste a dle zájmu rozhodneme, pro jaký ročník se otevře.

Soutěž - Mein besonderer Mensch

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Upozorňuji všechny soutěživé na vyhlášení soutěže "Mein besonderer Mensch - Unsere Geschichte". Všechny podrobnosti naleznete na následující adrese. Zvláště zajímavý je pak odstavec s cenami. 

http://www.ahoj.info/article/8-erasmus-wettbewerb-mein-besonderer-mensch-unsere-geschichte 

SOUTĚŽ O ČTYŘDENNÍ POBYT VE STUTTGARTU!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Letos vypisujeme už  4. kolo soutěže o pobyt ve Stuttgartu. Tuto možnost nabízí společnost Ackermann-Gemeinde ze Stuttgartu – katolická organizace usilující o dobré německo-české sousedské vztahy.

Hledáme zájemce ze třetích ročníků a septimy A – němčináře s výborným prospěchem (jedna z podmínek účasti). Další podmínkou je vypracování projektu, tentokrát s námětem

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

MELK – Pohovor

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Prosím všechny přihlášené, aby vzali na vědomí termín pohovoru, na základě kterého bude rozhodnuto, kteří tři vyrazí nasávat německý jazyk rakouský do Melku.

5. listopadu 7. vyučovací hodinu začínáme. Předpokládaný konec je po osmé, během deváté vyučovací hodiny.

Nejdůležitějším kritériem je jazyková vybavenost, prospěch a motivace. V rámci pohovoru se budeme ptát na základní informace o vás, co děláte rádi, co vás baví ve škole, a proč byste chtěli do Melku. Případné další doplňující otázky. 

Die Wende – 25 Jahre danach – oceněný projekt Quinty A

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
2 fotografie
video

Konečně máte příležitost zhlédnout projekt loňské kvarty A, vytvořený ku příležitosti 25 letého výročí pádu železné opony. Krátký film, zachycující "graffiti", které studenti / studentky vytvořili a sestavili z něj svou vlastní zeď doplňují dramaticky ztvárněné fotky z nejdůležitějších okamžiků Sametové revoluce. Projekt získal čtvrté místo v soutěži pro učitele němčiny, vypisované každoročně Goethe Institutem v Praze.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Úspěchy
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...

STUTTGART – pozor změna času návratu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

MILÍ ÚČASTNÍCI A ÚČASTNICE ZÁJEZDU. Termín letošního výměnného pobytu ve Stuttgartu je následující: 18. – 24. říjen. Přesné odjezdy a příjezdy budou brzy specifikovány.

A zde jsou slíbené přesné údaje.

SRAZ (odjezd): v neděli 18.10. v 9:15h na Hlavním nádraží (ve vestibulu na pravo od hlavního vchodu). Předpokládaný příjezd do Stuttgartu je 21:18h.

Víkend pro vítěze

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
4 fotografie


Wochenende in Stuttgart

Ve dnech 18. – 22. června měli opět 4 studenti Bigy možnost strávit prodloužený víkend ve Suttgartu. Tento pobyt získali jako cenu za svůj projekt "Wie ich Brünn erlebe" Markéta Pokorná a Martin Eichler ze septimy B. Další dva studenti – Veronika Brabcová a Tomáš Lorenc, také ze septimy B byli vybráni jako doprovod. Tato akce se uskutečnila už potřetí a vděčíme za ni německé společnosti Ackermann-Gemeinde, která se tímto způsobem snaží o zlepšení německo-českých vztahů. Naši studenti navštívili během pobytu např. muzea Porsche a Mercedes-Benz, Státní galerii a Umělecké muzeum. Prohlédli si město a především byli přijati na stuttgartské radnici, kde převzali cenu za své vítězství v soutěži.Svůj zážitek zhodnotili jednoznačně pozitivně i z toho důvodu, že mohli vyzkoušet své znalosti němčiny v praxi. Za Biskupské gymnázium zajišťovala akci prof. Polusová.
 

Virtuální prohlídka