Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

Prázdniny auf Deutsch

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Chcete navázat kontakty s vrstevníky z Rumunska, Polska, Slovenska, či Ukrajiny? Pojeďte na letní "Camp" – prostě tábor – organizovaný Goethe Institutem tentokrát v České republice, v Rapotíně. Více informací a přihlášku ke stažení najdete zde:

http://www.goethe.de/ins/cz/pra/ver/de13939054v.htm 

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

Terapie sněhem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
8 fotografií

Ti z vás, kteří si myslí, že sousloví aktivní odpočinek je oxymoron, ať "překliknou" na jiný příspěvek. Práce učitele/učitelky je práce navýsost kreativní, přínosná a tím pádem také vyčerpávající. Odpočinout si od ní lze i tak, že se vyčerpáte úplně jinak. Místo brýlí na nos a ovladače do ruky, připevníte sněžnice – raději až pod horou – a abyste se měli o co opřít, chopíte se nejlépe holí, nejlépe dlouhých. No a pak už jen důvěřujete ostřílenému horskému vůdci (prof. Michal Kubíček), a když se začne stmívat tak GPS v mobilu někoho, kdo tomu rozumí. Toto je pouze začátek terapie sněhem. Školní psycholog mi jistě potvrdí, že na podobných kurzech je třeba vytvořit nějakou mezní situaci, aby vyšlo najevo, jak je skupina schopna fungovat jako celek. To v zimě není problém, stmívá se totiž ve čtyři. No a pak už jen stačí aby hustě, mokře sněžilo, foukal ostrý vítr a vy v nohách (ve sněžnicích) měli už tři hodiny chůze. Skupina složená z absolventů/absolventek (prý to značí, že pro ně škola znamenala tolik, že se alespoň na podobné akce s radostí vrací, ale my všichni víme, že jezdí jen proto, aby prošlapávali...) a profesorů a profesorek se stává tak silnou, jak silný je její nejslabší článek. Děkuji tímto všem, že na mě pod kopcem čekali. Když vás pak v jemném světle petrolejek obalí teplo sálajícího krbu a do žaludku klouže horká kapustnica a udenina za udeninou, nemyslíte ani trochu na to, že by v neděli mělo být stejně hnusně. Nebude. V neděli není nikdy hnusně. Ani na Velké Fatře pod Borišovom nie.

Wien – Vídeň – Vienna

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
7 fotografií

Moderně i tradičně. Trochu předvánoční Vídně.

Přílohy

 INFORMACE!!! [31 kB] POTVRZENÍ RODIČŮ [11 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ V NĚMČINĚ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

V pondělí osmého se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v němčině. Všichni zúčastnění podali velmi dobré a někdy dokonce excelentní výkony. Na třetím místě se umístila Lucie Šlezingerová z 2A, na druhém místě Marie - Anna Sedlinská ze SPB a na prvním místě Markéta Pokorná, také ze SPB. Ta nás také bude reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 5. února 2015. 

VYHRAJ ČTYŘDENNÍ POBYT PRO DVA VE STUTTGARTU!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

JIŽ POTŘETÍ se nabízí studentům/studentkám němčiny Biskupského gymnázia bezplatný čtyřdenní pobyt v hlavním městě Bádenska-Württemberska, Stuttgartu.
Tuto akci organizuje Ackermann-Gemeinde se sídlem ve Stuttgartu. Jedná se o katolickou organizaci usilující o dobré německo-české sousedské vztahy.
Už v uplynulých dvou letech měli 2 studenti naší školy možnost využít tuto nabídku. Strávili krásné 4 dny s bohatým a zajímavým programem.
Členové společnosti se jim velmi věnovali. Ubytování bylo v luxusním hotelu v centru města. Dojem a zážitky našich žáků byly jednoznačně pozitivní.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

VÝMĚNNÝ POBYT BRNO – STUTTGART 2014 - VYÚČTOVÁNÍ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
6 fotografií

Prosím všechny zúčastněné, aby si přišli pro malý obnos, který zbyl zposkytnuté zálohy!!

 

Hosté z naší partnerské školy ve Stuttgartu jsou již několik dní, i navzdory nečekané stávce strojvůdců, zase doma, je na čase bilancovat. Za předmětovou komisi NJ mohu říci, že jsme rádi, že jsme po jednoleté pauze tuto tradici mohli obnovit a těšíme se, a doufám, že i všichni zúčastnění, na "Gegenbesuch" příští rok.

Vystoupení SPB na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
2 fotografie

Lilo jako z konve, zima byla, jako poslední dobou v květnu bývá, ale SPB si svůj výstup na Dni národnostních menšin Jihomoravského kraje vychutnala. Obzvláště jejich "Turecky med" se Lužánkami rozléhal velmi intenzivně. Děkuji jim tímto za reprezentaci jednak našeho gymnázia, ale také Německého kulturního centra! Na následujícím odkazu si je můžete poslechnout:

ÖSTERREICHISCHES SPRACHDIPLOM - ZMĚNA TERMÍNU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

!!!ZMĚNA TERMÍNU!!!

 

Termín zkoušek Rakouského jazykového diplomu, které se uskuteční na naší škole je PŘESUNUT na PODZIM 2015. Konkrétní termín bude upřesněn na konci školního roku.

Cena:

B1 – 85 EUR

B2 – 90 EUR

Vzorové testy možno vyzkoušet na www.osd.at – Modellsätze nebo lze zapůjčit zkušební materiály u prof. Hrochové v kabinetě č. 163.

Septima B iene Maja im Deutschen Kulturzentrum

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Naši kulturní spolupráci s Německým centrem sídlícím na Jana Uhra tento rok podpořila SPB jednou klasikou (Včelka Mája) a jednou třeskutě moderní písní (Wise guys). V rámci vystoupení se odehrála rovněž světová premiéra dvou krátkých filmů natočených pod vedením kolegy Koutného v německém jazyce. Předsedkyně Německého kulturního centra, a jistě nejen ona, byla unešena a dovoluji si zde citovat její reakci:

Německý jazyk – zahraniční spolupráce

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Mezinárodní studentské výměny

V průběhu studia mohou studenti uplatnit získané znalosti němčiny i v praxi v rámci mezinárodních studentských výměn. Již několikaletou tradici má partnerství s Albertus-Magnus-gymnáziem ve Stuttgartu. O organizaci těchto výměn se starají prof. Hana Hrochová a prof. T. Vaněk (Stuttgart) nebo prof. P. Kubíček a prof. P. Koutný.

Virtuální prohlídka