Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

promítání během matiné - AULA

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Velice zveme na promítání krátkého (cca 15 minut) snímku natočeného kvartou A, jehož tématem byl pád berlínské zdi a sametová revoluce u nás. Projekt získal 4. cenu v soutěži pro učitele němčiny. Promítat se bude v aule ve stejnou dobu, kdy v sále B5 bude probíhat matiné, ve čtvrtek, 25. 6. Film je v původním znění bez titulků!

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

Den menšin Jihomoravského kraje - Applaus, Applaus ...

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
3 fotografie

... sklidila část SPB, která vystoupila u příležitosti Dne menšin Jihomoravského kraje, na němž již pátým rokem reprezentujeme německou menšinu v Brně. V parku Lužánky zazpívali a zahráli dvě písně dle svého vlastního výběru, za něž sklidili výše zmiňovaný aplaus. Děkujeme
 jménem Německého kulturního spolku, že prezentovali němčinu jako libozvučný a zpěvný jazyk!

Schola singt in Hamburg – První zahraniční vystoupení!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
35 fotografií

První koncert Scholy v zahraničí nadchl i dojal. Zejména německá píseň způsobila, že přítomným hostům, spřátelenému sboru Niels Stensen Gymnázia i některým jeho studentům/studentkám vlhly oči. Ale zpěváci, zpěvačky i kapela byli milosrdní a rozveselili své posluchače a posluchačky několika dalšími písněmi v různých jazycích a v rozličném aranžmá. To už ovšem hovoříme o vlatním koncertu, který se konal v sobotu od sedmi večer v budově gymnázia. Na něm vystoupila Schola jako host místního sboru, ještě spolu s třídou 6C. Koncert vyvrcholil společnou písní "Až já pojedu přes ten les" a "While we sing", a také společným jamováním a jedinečným pohoštěním, ne němž se podíleli členové a členky sboru Niels-Stensen gymnázia. 

Návštěva velvyslance SRN

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
2 fotografie

Již léta spolupracuje předmětová komise němčiny s Německým kulturním spolkem sdružujícím německou menšinu v Brně. Navštěvujeme je pravidelně v jejich setkávacím centru na ulici Jana Uhra vždy s menším kulturním programem, reprezentujeme je na Dni menšin Jihomoravského kraje, před 5 lety jsme se účastnili soutěže, kterou centrum spoluorganizovalo a dva naše týmy se umístili na prvních místech.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Úspěchy
Tvorba
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Prázdniny auf Deutsch

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Chcete navázat kontakty s vrstevníky z Rumunska, Polska, Slovenska, či Ukrajiny? Pojeďte na letní "Camp" – prostě tábor – organizovaný Goethe Institutem tentokrát v České republice, v Rapotíně. Více informací a přihlášku ke stažení najdete zde:

http://www.goethe.de/ins/cz/pra/ver/de13939054v.htm 

Terapie sněhem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
8 fotografií

Ti z vás, kteří si myslí, že sousloví aktivní odpočinek je oxymoron, ať "překliknou" na jiný příspěvek. Práce učitele/učitelky je práce navýsost kreativní, přínosná a tím pádem také vyčerpávající. Odpočinout si od ní lze i tak, že se vyčerpáte úplně jinak. Místo brýlí na nos a ovladače do ruky, připevníte sněžnice – raději až pod horou – a abyste se měli o co opřít, chopíte se nejlépe holí, nejlépe dlouhých. No a pak už jen důvěřujete ostřílenému horskému vůdci (prof. Michal Kubíček), a když se začne stmívat tak GPS v mobilu někoho, kdo tomu rozumí. Toto je pouze začátek terapie sněhem. Školní psycholog mi jistě potvrdí, že na podobných kurzech je třeba vytvořit nějakou mezní situaci, aby vyšlo najevo, jak je skupina schopna fungovat jako celek. To v zimě není problém, stmívá se totiž ve čtyři. No a pak už jen stačí aby hustě, mokře sněžilo, foukal ostrý vítr a vy v nohách (ve sněžnicích) měli už tři hodiny chůze. Skupina složená z absolventů/absolventek (prý to značí, že pro ně škola znamenala tolik, že se alespoň na podobné akce s radostí vrací, ale my všichni víme, že jezdí jen proto, aby prošlapávali...) a profesorů a profesorek se stává tak silnou, jak silný je její nejslabší článek. Děkuji tímto všem, že na mě pod kopcem čekali. Když vás pak v jemném světle petrolejek obalí teplo sálajícího krbu a do žaludku klouže horká kapustnica a udenina za udeninou, nemyslíte ani trochu na to, že by v neděli mělo být stejně hnusně. Nebude. V neděli není nikdy hnusně. Ani na Velké Fatře pod Borišovom nie.

Wien – Vídeň – Vienna

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
7 fotografií

Moderně i tradičně. Trochu předvánoční Vídně.

Přílohy

 INFORMACE!!! [31 kB] POTVRZENÍ RODIČŮ [11 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ V NĚMČINĚ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

V pondělí osmého se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v němčině. Všichni zúčastnění podali velmi dobré a někdy dokonce excelentní výkony. Na třetím místě se umístila Lucie Šlezingerová z 2A, na druhém místě Marie - Anna Sedlinská ze SPB a na prvním místě Markéta Pokorná, také ze SPB. Ta nás také bude reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 5. února 2015. 

VYHRAJ ČTYŘDENNÍ POBYT PRO DVA VE STUTTGARTU!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

JIŽ POTŘETÍ se nabízí studentům/studentkám němčiny Biskupského gymnázia bezplatný čtyřdenní pobyt v hlavním městě Bádenska-Württemberska, Stuttgartu.
Tuto akci organizuje Ackermann-Gemeinde se sídlem ve Stuttgartu. Jedná se o katolickou organizaci usilující o dobré německo-české sousedské vztahy.
Už v uplynulých dvou letech měli 2 studenti naší školy možnost využít tuto nabídku. Strávili krásné 4 dny s bohatým a zajímavým programem.
Členové společnosti se jim velmi věnovali. Ubytování bylo v luxusním hotelu v centru města. Dojem a zážitky našich žáků byly jednoznačně pozitivní.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

VÝMĚNNÝ POBYT BRNO – STUTTGART 2014 - VYÚČTOVÁNÍ

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
6 fotografií

Prosím všechny zúčastněné, aby si přišli pro malý obnos, který zbyl zposkytnuté zálohy!!

 

Hosté z naší partnerské školy ve Stuttgartu jsou již několik dní, i navzdory nečekané stávce strojvůdců, zase doma, je na čase bilancovat. Za předmětovou komisi NJ mohu říci, že jsme rádi, že jsme po jednoleté pauze tuto tradici mohli obnovit a těšíme se, a doufám, že i všichni zúčastnění, na "Gegenbesuch" příští rok.

Virtuální prohlídka