Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Hana Hrochová
učitelka
NEJKNJKnjn
 Út
 163

Nejnovější články

Projektový týden ZSV + němčina

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Zde prosím program našeho společného týdne na ZSV a němčině a možná trochu i na tělesné výchově, ačkoliv technika jízdy na kole nebude předmětem. 

Na cyklistický výlet po stopách mnohonárodnostního soužití na Jižní Moravě se vydáte v doprovodu prof. Hrochové, Kirchnera a Pavla Kubíčka. Přenocujeme v bývalé zemědělské usedlosti v Pravicích.

Přílohy

 program projektového týdne [193 kB] cykloputování 4. – 5. 10. [2 MB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Celý článek...

POUŤ SMÍŘENÍ - výsledek workshopu!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
6 fotografií

Ke smíření a odpuštění někdy vede dlouhá cesta. Ta brněnská trvala sedmdesát let a třicetdva kilometrů.

Již po desáté jsme si mohli připomenout tragické události druhé světové války v jejichž důsledku bylo z Brna násilně vysídleno na dvacet tisíc občanů německé národnosti. Teprve v loňském roce brněnská radnice vyjádřila oficiálně lítost nad těmito událostmi v Deklaraci smíření a společné budoucnosti. Letos se u této příležitosti konal festival Meeting Brno s podtitulem Ztracené / nalezené domovy, který spojil vzpomínku s událostmi velmi aktuálními. Jeho součástí byl i žurnalistický workshop, jehož se zúčastnily i tři naše studentky. Markéta Korgerová z 1.C, Tereza Vesselá a Eliška Nemčoková z 2.A, které v průběhu Pouti vedly rozhovory s účastníky a účastnicemi a také jednou z posledních pamětnic pochodu. Výsledkem jejich velmi intenzivní víkendové práce jsou česko – německé noviny, které přikládáme.

Let´s KOCH!!! Kochshow Kvarty A

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku

Od února do června se plynule s běžnou výukou v jedné ze skupin KA vařilo, peklo, ale také seznamovalo se a více, či méně komunikovalo! Studentky a studenti se zapojili do projektu, v němž využili portálu E-twinning pro spolupráci s polskou školou. Projekt byl oceněn 4. místem v soutěži pro nejlepší/ho učitele/učitelku němčiny 2016. Podívejte se, jak to všechno probíhalo a dopadlo! 

Soutěž pro žáky "Deutsch lernen attraktiv"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 


Je to už několikaletá tradice, že každý rok v červnu jedou 2 až 4 studenti našeho gymnázia na čtyřdenní, bezplatný pobyt do Suttgartu. Tato akce vznikla ze spolupráce se společností Ackermann - Gemeinde, což je katolická organizace usilující o dobré německo-české sousedské vztahy a o popularizaci němčiny u nás. Zájezd je odměna našim studentům za jejich výborné výsledky v německém jazyce a za vypracování projektu na dané téma. V tomto šk. roce ji získali Michael Beneš ze Sx A a Jiří Gardoň ze 3. C. Projekt M. Beneše byl německou stranou ohodnocen tak vysoce, že byl Michal vyzván, aby přečetl svou práci při oficiálním přijetí na štutgartské radnici. Všichni účastníci byli s pobytem velmi spokojeni. Během procházky městem viděli významná místa a památky, navštívili televizní věž a Muzeum Porsche. Při tom měli samozřejmě příležitost využít své znalosti němčiny. Tato soutěž bude s největší pravděpodobností vypsána i v příštím šk. roce. Je to výzva a dobrá příležitost pro studenty příštích septim, sext a třetích ročníků.

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Úspěchy
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Žáci
Celý článek...

Slam Poetry auf Deutsch

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
12 fotografií

16. a 17. června proběhl na BIGY a na gymnáziu Křenová workshop Slam poetry.  Díky Goethe institutu, který zprostředkoval kontakt se skutečný průkopníkem německé Slam poesie Timem Brunke, se učitelky a učitelé, stejně jako studentky a studenti pustily do své vlastní tvorby, hráli si se slovy, byli vtipní, angažovaní, vážní i poetičtí. 

Nur für dich die Welt retten

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
8 fotografií

V rámci partnerství města Brna a rakouského St. Pöltenu, proběhla v Knihovně Jiřího Mahena výstava dětských prací, jejíž vernisáž obohatili svým zpěvem i studentky a studenti kvinty A. Sklidili nadšený aplaus nejen dětí, ale i delegace ze St. Pöltenu v čele s jeho starostou. Děkujeme za skvělou reprezentaci!

projektový týden němčina - ZSV

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

PO STOPÁCH ČESKO-NĚMECKO-ŽIDOVSKÉHO SOUŽITÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ

Vydejte se s námi na dvoudenní cykloputování po stopách bývalého německého osídlení na Jižní Moravě do okolí Pravic. Jak vypadají dnes kdysi pestré vesnice, co zbylo ze zámků
a hřbitovů? Popovídejte si s pamětníky přímo tam, kde se kdysi střetávalo několik kultur.

ČERSTVÉ ZPRÁVY Z MELKU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 
8 fotografií

Přinášíme čerstvé zprávy z pobytu Vašich spolužaček Sáry, Sylvy a Terezie:

Co škola, baví? Nebo už ti přijdou ty proseděné dny ve škole příliš dlouhé, stejné a uvítal bys nějakou změnu? Toužil jsi celý svůj život po něčem nevídaném a vzrušujícím? Říkají ti něco slovíčka: „Grüß Gott, keine Ahnung, könnt ihr bitte langsamer sprechen?“

SLAM POETRY WORKSHOP – AUF DEUTSCH!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

Titulní obrázek článku
 – 

Máš Traum o tom, že budeš hrát?

A nebo se ti ani nesní,

že tvůj Reim je jako Švýcar přesný?

Že auf der Bühne můžeš stát

a světly lamp svůj Gesicht hřát?

Pak tě zveme k účasti na WORKSHOPU SLAM POETRY, který se uskuteční pod vedením známého německého SLAM POETY Tima Brunke přímo na našem gymnáziu. Vyzkoušíš si napsat svou vlastní Slam – báseň a tu také předvést.  Přihlásit se můžeš v kabinetě němčiny u profesorky Hrochové.

SETKÁNÍ S POSLANCI NĚMECKÉHO PARLAMENTU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

 – 

Již asi sedm let spolupracuje předmětová komise německého jazyka s Německým kulturním centrem, sdružujícím německou menšinu v Brně. Centrum pro nás již zorganizovalo mezinárodní soutěž nebo nás pozvalo k diskuzi s německou menšinou v rámci projektového týdne. My je zase na oplátku zastupujeme například na Dni menšin jihomoravského kraje nebo třeba jako v úterý 19. dubna při návštěvě poslanců německého parlamentu. Třída kvinta A si připravila jednu píseň "a capela" a jednu s doprovodem violoncella, příčné flétny a kytary. Setkaly se s velmi vřelým přijetím. Za Pk německého jazyka moc děkuji za spolupráci. 

Virtuální prohlídka