Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Lucie Urbancová
učitelka
CMAMATFYZSEFSEM
 
 133

Nejnovější články

Exkurze do čistých prostor PřF MU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Urbancová

5 fotografií

Studenti 1. C se ve čtvrtek 20. 6. 2024 zúčastnili exkurze do čistých prostor PřF MU.

Zařazeno v kategoriích:

Fyzika
Celý článek...

Finále Energetické olympiády na ČVUT v Praze

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Urbancová

7 fotografií

Studenti sexty A Jan Graffe, Jiří Konečný, Martin Piňos, Matěj Polák, Štěpán Vlach a Petr Záviška reprezentovali naši školu ve finále Energetické olympiády, které proběhlo ve dnech 9.-10. 11. 2023 v Praze. Kluci se umístili na úžasném 8. a 13. místě! 

Více informací si můžete přečíst v článku na idnes.cz a na odkazu níže se můžete podívat na krátkou videoreportáž z finálového kola ENOL:
https://youtu.be/ZS2COMvia4E?si=Gi46uXz7LIafTphQ

Moc gratulujeme!

Úspěch našich studentů v mezinárodní soutěži Astro Pi

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Urbancová

8 fotografií

Studenti sexty A Štěpán Buchta, Jan Graffe, Martin Piňos, Matěj Polák, Štěpán Vlach a Petr Záviška se zúčastnili mezinárodní soutěže Astro Pi spolupracující s Mezinárodní vesmírnou stanicí ISS. Studenti měli příležitost provést vědecký výzkum ve vesmíru. Naprogramovali software, který prošel výběrem organizátorů soutěže. Tento program se tak rozběhl na počítačích Raspberry Pi 4 na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Jeho prostřednictvím studenti pořídili databázi fotografií, ze které dále zpracovávali data pro svůj výzkum. Některé fotografie z projektu můžete vidět níže.

Studentům gratulujeme a vážíme si takové doslova vesmírné reprezentace naší školy!

Postup studentů do finále Energetické olympiády v Praze

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Urbancová

Dne 13. 10. 2023 se studenti ze sexty A Jan Graffe, Jiří Konečný, Martin Piňos, Matěj Polák, Štěpán Vlach a Petr Záviška zúčastnili Energetické olympiády. Umístili se na úžasném 3. a 15. místě (z 523 týmů), a tak postupují do finálového kola, které se uskuteční 9. a 10. 11. v Praze.

Ohromně gratulujeme a držíme palce!

Studenti se zúčastnili výzvy "Přehraj desku" a sestavili funkční gramofon

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Urbancová

5 fotografií

Studenti se měli možnost ve druhém pololetí zúčastnit výzvy "Přehraj desku", jejímž prostřednictvím se dozvěděli o tom, jak funguje gramofon. Soutěž pořádala nezisková organizace Elixír do škol se spoluprací s nadačním fondem CZ Media GRAMOFOND. Studenti měli za úkol sestavit funkční gramofon, na kterém pak přehrají gramofonovou desku zaslanou organizací.

Výzvy se zúčastnili studentky SA Alžběta Munzarová, Šárka Šebelová, Dora a Klára Vykoupilovy a studenti David Hruban a Julian Vitrykus. V týmech pak konstruovali a zdokonalovali vlastní gramofon. Za své skvělé a originální nápady a sestrojení funkčního gramofonu získali od organizace diplomy a čestná uznání.

Všem zúčastněním gratulujeme! :)

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Úspěchy
Fyzika
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Matematické soutěže

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Urbancová

Milé studentky a milí studenti,

i v letošním školním roce se můžete zúčastnit řady matematických soutěží: 

1) MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA: zadání včetně termínů pro nižší a vyšší gymnázium naleznete na následujícím odkazu:

 http://www.matematickaolympiada.cz/ 

2) LOGICKÁ OLYMPIÁDA: jedná se o jednorázovou online soutěž s logickými úlohami na čas. Je nutné se zaregistrovat do 30. 9. 2022 na následujících stránkách:

https://www.logickaolympiada.cz/ 

3) HOMO ŠPEKULUS: každý měsíc se můžete rovněž zúčastnit naší interní soutěže. Jedná se o trojici logických úloh k řešení. Odkaz na úlohy naleznete na stránkách https://haminger.wbs.cz/homo-spekulus-aktualni--vysledky-.html  nebo v MS Teams .

V průběhu školního roku Vás budou Vaši vyučující informovat o dalších soutěžích. 

Za kabinet matematiky přeji hezký školní rok!

Milan Haminger 

ÚSPĚCH NAŠICH STUDENTŮ V MEZINÁRODNÍM PROJEKTU MOON CAMP CHALLENGE

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lucie Urbancová

Titulní obrázek článku

Milí přátelé, 

v letošním roce se Petr Záviška a Martin Piňos (TA) zúčastnili mezinárodního projektu Moon Camp Challenge ve věkové kategorii Explorers (https://mooncampchallenge.org/). Soutěž pořádá Evropská vesmírná agentura (ESA) a Airbus Foundation v kooperaci se společností Autodesk. V tomto projektu mají studenti navrhnout a vymodelovat s využitím softwaru Tinkercad nebo Fusion 360 základnu na Měsíci, která udrží na živu minimálně 2 astronauty.

Petr a Martin se v tomto projektu umístili na fantastickém 2. místě, a vybojovali si tak účast na webináři s astronautem Andreasem Mogensenem. Klukům moc gratulujeme k obrovskému úspěchu! Je povzbuzující vidět, že navzdory distanční výuce studenti nacházejí inspiraci a dělají dobré jméno škole u nás i ve světě.

Zařazeno v kategoriích:

Úspěchy
Fyzika
Správní zaměstnanci
Učitelé
Absolventi
Žáci
Celý článek...

Virtuální prohlídka