Poslední zvonění – 3. část
Vydáno:
|Autor: Bronislav Berník
Vydáno:
|Autor: Bronislav Berník
Vydáno:
|Autor: Bronislav Berník
Vydáno:
|Autor: Bronislav Berník
Vydáno:
|Autor: Mgr. Tomáš Vaněk
V rámci projektového týdne v následujícím školním roce 2013/14 chystá předmětová komise TV pro studenty sext a druhých ročníků týden neobvyklého sportovního vyžití a poznání -
jako např.: jak se zachovat při napadení agresivního útočníka...; jak pomoct o život bojujícímu tonoucímu a sám přitom neutonout....; nebo jak správně vyrovnat tlak při přístrojovém potápění, aby jsme se vrátili na hladinu ok...; a nebo se naučíte různé způsoby jištění a slaňování na lezecké stěně či na skále, tak abyste mohli lézt i podruhé....... a mnohé další. Bližší předběžné info najdete v příloze
Vydáno:
|Autor: RNDr. Miloš Winkler
Projektového týdne v říjnu 2013 se účastní rovněž kabinet fyziky.
V rámci akce navštívíme špičkové laboratoře vysokých škol a výzkumných ústavů.
Nepůjde jen o exkurze, ale budeme mít možnost v laboratoři i pracovat.
Rádi uvítáme vážné zájemce o fyziku, v laboratořích po nás budou vyžadovat reálné výstupy.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Jindřiška Horáková
V pondělí 3. 6. 2013 proběhl každoroční turnaj chlapců v plážovém volejbalu na Sokoláku na Brněnské přehradě.
Naši školu reprezentovaly 2 týmy ve složení David Janků, Michal Drápal (OkB) a Boris Prudík, Lukáš Kulísek (3. C).
I přes velkou zimu a vydatný déšť chlapci urputně bojovali a druzí dva postoupili až na 8. místo z 28. týmů.
Vydáno:
|Autorka: Ing. Věra Helceletová
Ve čtvrtek 6.6.2013 vyrazila P.A do botanické zahrady (hned po rychlém obědě). Zde na studenty čekala delší práce, protože vyplňovali pracovní listy nejen ve skleníku (kde jsme obdivovali především sbírku orchidejí), ale i ve venkovních prostorách. Třídu lze charakterizovat úslovím: "Malí, ale šikovní...!"
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Martina Punčochářová
Studenti našeho gymnázia se zapojují do projektu Hodina biologie pro život.
Hobit poradí, jak poznat infarkt
Naučíme děti, jak vás zachránit, když dostanete mozkovou mrtvici, slibují lékaři z brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny. Nedávno představili projekt Hodina biologie pro život, zkráceně Hobit.
Cílem tříletého projektu zaměřeného na žáky osmých a devátých tříd základních škol je naučit děti rozpoznat příznaky mozkového i srdečního infarktu a umět postiženému poskytnout pomoc. „Kampaně zaměřené na dospělé jsou účinné jen částečně. Proto odborníci začali uvažovat o vzdělávání o nejzávažnějších nemocech ve školách,“ vysvětlil ředitel nemocnice Roman Kraus. Mozková mrtvice je nejčastější příčinou trvalé invalidity. Na ni nebo na srdeční infarkt zemře každý druhý člověk v České republice „Medicína dokáže mnoha úmrtím zabránit, když budou lidé vědět, jak na prvotní příznaky správně zareagovat,“ upozornila mluvčí svatoanenské nemocnice Šárka Urbánková.
V hodinách biologie zhlédnou děti instruktážní pořad, ve kterém se dozvědí potřebné informace. Před promítáním a po něm budou mít za úkol vyřešit modelové situace. Díky tomu mohou učitelé zjistit, zda děti obstojí, když budou muset zasáhnout. „Součástí projektu jsou také soutěže mezi školami o nejlepší lékařský tým nebo nejlepší návrh letáku s informacemi o cévní mozkové příhodě a její prevenci, který pak vyvěsíme ve vozech brněnské městské hromadné dopravy,“ dodala Urbánková.
V plánu jsou také akce pro učitele, kde se dozvědí základní informace o projevech různých onemocnění a jejich prevenci. Společně budou řešit, jak vhodně připravit hodiny biologie.
Autor projektu lékař Robert Mikulík předpokládá, že projekt pomůže k vytvoření nových metod výuky, které budou zařazeny do celostátních školních vzdělávacích programů, a k diskuzi mezi lékaři, učiteli a ministerstvem školství.
Vydáno:
|Autor: Mgr. Filip Kirchner
V rámci projektového týdne v příštím školním roce (2013/14) chystají předmětové komise ZSV a náboženství pro studenty sext a druhých ročníků poznávací zájezd do Polska. Hlavním bodem programu bude prohlídka koncetračního tábora v Osvětimi. V dalších dnech navštívíme řadu zajímavých polských míst jako Krakov, Wadowice a solné doly ve Veličce. V průběhu celého pobytu budou studenti sbírat informace a materiály a pořizovat fotodokumentaci. Z těchto zdrojů pak vytvoří prezentaci, se kterou při závěrečném zhodnocení projektového týdne vystoupíi před svými spolužáky v aule školy.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová
V příštím školním roce v rámci projektového týdne pro druhé ročníky a sexty nabízí komise biologie a zeměpisu společný projekt Bílé Karpaty. Ze základny v obci Strání - Květná na okraji CHKO Bílé Karpaty budeme vyrážet do okolí a prozkoumávat tuto jedinečnou oblast, kde se nachází národní přírodní rezervace Javorina, přírodní rezervace Velká Javořina a Nová hora a další chráněná území, a to z hlediska nejen biologického, ale i geografického, historického a sociologického.