Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Lenka Valasová
učitelka, výchovná poradkyně
LISCJLLICScjnSCJLLAT
 Út
 140

Nejnovější články

Pozvánka do filmového klubu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

Titulní obrázek článku
 – 

Milé studentky, milí studenti,

   zveme Vás na pravidelné filmové podvečery věnované adaptacím literárních předloh. Promítat budeme každou středu v 16:15 hod. v aule školy. Začínáme ve středu 25.11. a jako první  z řady filmových skvostů nás čeká Tramvaj do stanice touha  ( Kazan, 1951). Film byl natočen  podle literární předlohy Tenesseeho Williamse a jako vždy mu bude předcházet krátký lektorský úvod paní Mgr. Anežky Luklové. Zváni jsou všichni studenti vyššího gymnázia.

Zařazeno v kategoriích:

Český jazyk a literatura
Celý článek...

Minimální preventivní program 2019/2020

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

Přílohy

 Minimální preventivní program 2015/2016 [219 kB] Minimální preventivní program 2017/2018 [234 kB] Minimální preventivní program 2018/2019 [235 kB] Minimální preventivní program 2015/2016 – harmonogram akcí [35 kB] MMP 2019/2020 [313 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Poradenské služby
Celý článek...

Výsledky literární soutěže

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

 – 
15 fotografií

11. ročník, rok 2014 - Biskupské gymnázium Brno

 Letos proběhl na naší škole již 11. ročník literární soutěže. 5. února 2014 byl pak završen slavnostním vyhlášením výsledků s přehlídkou vítězných prací, při níž se soutěžilo ještě o cenu publika. Hodnotícím publikem se stali diváci a hosté z řad studentů i pedagogů. Porotu tvořili profesoři – Zdeňka Růžičková, Lenka Valasová, Lenka Dobrovolná a Vít Slíva. Soutěžících studentů se sešlo 15 z 11 tříd, mnozí přispěli několika texty, někteří z oblasti poezie i prózy.

Literární soutěž

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

 – 

LITERÁRNÍ   SOUTĚŽ

  

Ve středu 5. února 2014 od 14.00 hod

se uskuteční ve studovně naší školy

vyhlášení výsledků 11. ročníku literární soutěže

Den díkůvzdání

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

 – 
3 fotografie

Dne 28. 11. oslavila naše třída kvarta B na Biskupském gymnáziu v Brně Den díkůvzdání v rámci poznávání jiných kultur. Stalo se tak na podnět naší učitelky anglického jazyka Jarmily Sedlákové.
Jde o jeden z nejvýznamnějších amerických svátků, ale v USA jej zavedli puritáni z Velké Británie z vděčnosti k Indiánům. Ti je naučili jak pěstovat různé plodiny, aby tam přežili další krutou zimu. V minulosti se tento svátek slavil různě, ale časem se ustálil na čtvrtý čtvrtek v listopadu.
Abychom jej vůbec mohli slavit, museli jsme si vše přichystat sami. Rozdělili jsme se do pěti skupin. Jedna měla na starosti nakupování a ostatní vaření, výzdobu sálu, divadlo a program. Vybraly se peníze a mohlo se nakupovat. Bylo zapotřebí koupit krocana, brambory, zeleninu na salát, přísady na nádivku a také interiérové doplňky. Toho se ujaly skupiny nakupování a dekorace. V Den D jsme se v osm hodin sešli ve školním sále. Do desáté hodiny se vše muselo dochystat. Skupina dekorace se pustila do výzdoby sálu, skupina divadlo měla generální zkoušku tří představení souvisejících s historií Dne díkůvzdání, skupina vaření mezitím ve školní jídelně připravovala typický slavnostní oběd a ostatní skupiny pomáhaly, kde bylo třeba.
Oficiálně akci zahájil projev paní učitelky, samozřejmě v angličtině. Poté jsme hráli tematické hry a shlédli prezentaci o historii tohoto významného dne. Těsně před obědem se k nám připojila naše třídní učitelka, Ilona Doleželová, a pan Berník, školní technik, aby natočil anglické divadlo, které pro nás secvičili naši spolužáci. Následoval velmi chutný oběd a po něm ještě chutnější dezert, takzvaný Apple Pie s vanilkovou zmrzlinou. S plnými žaludky jsme si zahráli ještě jednu klidnější hru.
Samozřejmě jsme po sobě museli také uklidit, jinak by nám vedení školy další podobnou akci nepovolilo. Když bylo vše v původním stavu, mohli jsme opustit sál a těšit se na následné přespání ve škole.
Byla to velmi vydařená akce, přinesla nám nové zkušenosti a vědomosti. Už se moc těšíme na příští rok, kdy si opět jako třída uspořádáme Čaj o páté.
Dorota Čápová, Petra Doležalová
 

Změna v provozní době knihovny

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

Milí čtenáři,

chtěli bychom vás touto cestou upozornit na zkrácenou provozní dobu knihovny ve dnech 25.11.26.11. Po oba tyto dny se budou v knihovně a ve studovně konat mezinárodní jazykové zkoušky DELF. Zkoušky proběhnou v pondělí 25.11. od 10 do 17 hodin, v úterý 26.11. od 10 do 16 hodin. Po tuto dobu bude knihovna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

"Knižní amnestie"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

 – 

Vážené a milé studentky, vážení a milí studenti,
knihovna Bigy vyhlašuje každoroční „knižní amnestii“. Po celý květen můžete vracet knihy, jejichž výpůjční doba již minula, a to bez jakýchkoli sankcí. Prosíme zvláště maturanty, aby po splnění svých studijních povinností vrátili vše, co mají z knihovny zapůjčeno.
Odměnou vám bude dobrý pocit a čistý knihovní rejstřík.
 

Proč byl zaveden poplatek za knihovnu

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

V tomto školním roce si připomíná dvacet let své činnosti nejen naše škola, ale i školní knihovna. Také ona za dvacet let své existence prošla řadou změn, aby se mohla stát kulturním a informačním centrem gymnázia a mohla studentům i zaměstnancům nabídnout kvalitní studijní zázemí.

Literární soutěž

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

 – 
68 fotografií

Letos proběhl na naší škole již 8. ročník literární soutěže. 2. února 2011 byl pak završen slavnostním vyhlášením výsledků s přehlídkou vítězných prací, při níž se soutěžilo ještě o cenu publika. Hodnotícím publikem se stali diváci a hosté z řad studentů i pedagogů. Porotu tvořili jako již tradičně profesoři – Vít Slíva, Lenka Dobrovolná a Zdeňka Růžičková. Samotných soutěžících se sešlo 17 z 8 tříd, mnozí přispěli několika texty, a to ještě zároveň do obou kategorií, tedy poezie i prózy.
Nejzdařilejší práce byly zaslány také do městské soutěže Brněnské kolo (literární obor). Z oceněných soutěžních výtvorů bude také sestaven další ročník Sborníku literárních prací. Bude umístěn na webových stránkách školy.

Virtuální prohlídka