Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Nové příspěvky

Tábor v Opatově 2015 – Tajemství svatého Grálu

Vydáno:

 | 

Autorka: Jana Kozlíčková

2 fotografie

Tajemství svatého Grálu

Tak jsme se zase vydali na tábor…  Hned po příjezdu nás na svém dvoře uvítal král Artuš. Přijal nás do stavu pážecího a oznámil nám, že budeme usilovat o to, stát se rytíři. Také nám ukázal největší klenot hradu Kamelot (ve který se pro tento týden proměnila opatovská fara), svatý Grál.

Zařazeno v kategoriích:

Spolek přátel Bigy
Opatov
Celý článek...

Adaptační kurz PB

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
6 fotografií

V minulém týdnu se prima B  zúčastnila adaptačního kurzu v outdoorovém centru STAN v Březové. Program kurzu byl velice pestrý.

Každý kdo měl odvahu si vyzkoušel skok do prázdna, zdolal lezeckou stěnu a vysoké lanové překážky, vyzkoušel si lukostřelbu, paintball,

airsoft, projel se na raftech. Mimo tyto aktivity zůstal čas i na společné hry, řádění v bongu a lanáčku a nesmíme zapomenout na zážitky

Projektový týden - Zájezd do severní Itálie

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. et Mgr. Martin Doležel

 – 

Přílohy

 Zájezd do severní Itálie [11 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Latina
Dějepis
Celý článek...

Biologie – akce (exkurze, projekty...)

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Během školního roku pořádáme různé akce a exkurze v rámci výuky biologie. Pravidelnou součástí výuky je v 1. ročníku návštěva skleníků a botanické zahrady Přírodovědecké fakulty MU, výstavy léčivek na LF MU, ve 2. ročníku chodíme do ZOO v Brně, Praze, Jihlavě či Lešné a do zoologických expozic MZM. Ve 3. ročníku potom zavítáme do pavilonu Anthropos MZM a na Transfúzní stanici FN Bohunice, ve 4. ročníku do Mendelova muzea. 

Hledáme zájemce o účast v novém biotechnologickém projektu "European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

"European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology" je název nového projektu podporovaného dotací z EU, realizovaného deseti partnerskými školami z 9 evropských zemí... Slyšeli jste už o projektu Comenius? Víte, že naše škola je zapojená už do 5. projektu tohoto typu? Dotační program Comenius byl přejmenován na Erasmus +, klíčová aktivita KA2 – partnerství škol – nicméně princip zůstává víceméně stejný. Zástupci zapojených škol (max. 10) se po dobu dvou let potkávají a spolupracují na konkrétním projektu. Naše téma vidíte v názvu článku. První setkání se bude konat v říjnu 2015 ve Vilnjusu. A právě teď hledáme studenty / studentky 2. – 3. ročníků či odpovídajících ročníků vyššího gymnázia, kteří by se chtěli do projektu zapojit. 

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
European Challenges in Sustainability by Biotechnology
Biologie
Celý článek...

Projektový týden sext a druhých ročníků - francouzský jazyk

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku
 – 

Dobré jídlo, sport, krásná města, legendy,cestovní ruch,  to je francouzský region Rhone - Alpes.

Náplní projektového týdne francouzského jazyka bude seznámit se s dalším francouzským regionem a navázat tak na úspěšný projekt z loňského roku, který se týkal Bretaně.

Virtuální prohlídka