Vzpomínka na LVK 1.A a 1.B
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Martina Malinová
Osmileté gymnázium – výuka začíná od tercie, je vedena od obecné, anorganické, organické, analytické chemie, chemie plastů a polymerů a v septimě je ukončena kurzem biochemie.
Čtyřleté gymnázium – třídy jsou podle zájmu rozdělené na humanitní, všeobecný a přírodovědný směr. Jak ve třídách s všeobecným změřením, tak především v třídách s přírodovědným zaměřením jsou žáci vedeni k samostatné práci a k řešení různých problémů chemie, zvláště v oblasti aplikací svých teoretických poznatků, ve druhém a třetím ročníku zvládají i některé laboratorní práce, běžně prováděné až na vysokých školách. To nám umožňuje velmi dobře vybavená chemická laboratoř, kde může pracovat současně až šestnáct žáků.
V roce 2021/2022 otvíráme mimo standardní výuku
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Martina Malinová
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Jitka Tarabová
Ne všechna probíraná látka v chemii lze procvičit hravou formou. Ale u uhlovodíků to jde velmi snadno a mnoha způsoby. Proto jsme v obou kvartách zopakovali dané učivo tím, že si studenti vlastně hráli.
Pomocí plastelíny a kousků slámek si sami vytvářeli modely molekul uhlovodíků a díky tomu si procvičovali nejen samé vzorce, ale také si utužovali důležité pojmy jako je vaznost (např. to, že uhlík musí být v uhlovodících vždy 4vazný). Nadšení z hrátek s plastelínou lze vidět na přiložených fotografiích.
Vydáno:
|Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová
Děcka, věda je fajn!
JCMM (Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu) připravilo sérii diskuzí s lidmi, kteří se pro vás mohou stát inspirací i zdrojem zkušeností, jaký jinde nenajdete.
Všichni tito lidé pracují v oblasti biologie, chemie, IT, fyziky nebo techniky, všichni jsou úspěšní v praxi a jejich práce je baví. Mnozí z nich už se studenty dlouhodobě pracují jako vedoucí stáží nebo školitelé SOČ a nyní se jich budete moci zeptat na cokoli a oni vám povědí všechno tak, jak to sami vidí.
Vydáno:
|Autor: Mgr. Vojtěch Maša
Týden vědy a techniky je největší vědecký festival v ČR. 11. ročník představí vědu v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci, Hradci Králové a na mnoha dalších místech.
Program Týdne vědy a techniky 2011 nabízí přednášky, vědecké kavárny, výstavy, prezentace, panelové diskuse, semináře, workshopy, promítání dokumentárních filmů, vědecké experimenty, technické vynálezy, soutěže a kvízy, exkurze a dny otevřených dveří ústavů Akademie věd ČR.