Vydáno:

|

Autor: Mgr. Jakub Zatloukal

–

Sešli jsme se opět po roce na hřišti v Komíně. Letošní rok byl zajímavý nejen tím, že to byl 10. jubilejní ročník, ale také tím, že se hrál 10. 10. 2010. Turnaj pořádala Česká tábornická unie ve spolupráce s městskou částí Brno-Komín.
Ráno bylo chladné a mlhavé, ovšem během dne se počasí vyjasnilo do krásného slunečného dne. A tak se v 9:00 zahájil streetbalový turnaj, kterého se letos zúčastnilo celkem jedenáct týmů. Byla tu opět družstva, která už známe z dřívějška: Kings of Blackfield, AND 1 (, který letos nastoupil pouze ve dvou) a Pouliční směs, která přijela až z Olomouce. Nejmladším týmem byl MTČ, zastoupen čtyřmi žáky 9. třídy CMcZŠ.
Herní systém byl sestaven ze tří tabulek, kde hrál každý s každým ze své tabulky. Z každé tabulky postupovali dva vítězové, mezi kterými postoupila do finále tři nejlepší družstva.
Finále bylo vskutku velmi napínavé. Na 3. místě se umístili Křováci z Kyjova, stříbrní byli jako loni Pouliční směs z Olomouce a vítězný pohár jubilejního desátého ročníku vybojoval tým No name v čele s domorodkyní Jitkou Olbortovou z Komína. Nikdo neodcházel z turnaje s prázdnou, každý tým si odnesl cenu. Věcnou cenu také získali nejlepší hráč, nejlepší hráčka a dále nejzkušenější a nejmladší hráč. Pro všechny účastníky bylo také zajištěno občerstvení.
Jubilejní ročník se opravdu vydařil a zásluhou skvělého fotografa Vítězslava Berana můžete shlédnout fotky z tohoto turnaje na www.tksokoli.cz

Memoriál Pepy Cepáka

Vydáno:

|

–
3 fotografie

Dne 9.12.2010 se konal volejbalový turnaj církevních škol v Plzni, který od letošního ročníku nese název Memoriál Pepy Cepáka.
Naše škola – Bigy Brno – se tohoto turnaje zúčastnila v sestavě: Verča Šromová, Míša Dudáková, Markétka Kopecká, Anička Odstrčilová, Monča Dobešová, Míša Hájková a Kristýna Cívková. Doprovázela nás paní profesorka Horáková jako trenérka a pan profesor Snopek, který skvěle řídil školní auto.
Soutěžilo zde 8 družstev, každé z jiného města v republice.
Náš tým statečně bojoval a vydřel 2. místo. S vítěznými českými Budějovicemi jsme neměly v úmyslu za žádnou cenu prohrát. Poslední rozhodující zápas jsme dotáhly až do tie-breaku, a ten o pár bodů rozhodl o prvním a druhém místě.
Avšak nezvládly bychom se dostat do finále bez našich psychických opor (p. profesorky a p. profesora), kteří nám celý turnaj dodávali sílu a bojovnost.
Nadšeni, vyčerpáni, a plni dojmů jsme všichni večer dorazili zpět do Brna.

Silový čtyřboj základních škol a víceletých gymnázií 2011

Vydáno:

|

Titulní obrázek článku
 –

Dne 9. února 2011 se konala silová soutěž žáků v kategorii 14 – 16 let. Tým BIGY-siláků ve složení - Jiří Vejmělek T.A, Ondřej Nováček T.A, Daniel Šimek T.A, Karel Fintes T.B bojovali do posledních sil a v konkurenci 30 závodníků Jiří Vejmělek obsadil výborné 4. místo a Karel Fintes pěkné 16. místo. Vzhledem k věku našich závodníků (patřili k nejmladším) a studijnímu zaměření BIGY, jsou tyto výsledky mimořádné!
Děkuji všem chlapcům za skvělou reprezentaci naší školy a přeji mnoho dalších sportovních i životních úspěchů.

Středoškolské hry ve volejbale děvčat

Vydáno:

|

–
4 fotografie

V úterý 1. března 2011 se družstvo děvčat z vyššího gymnázia zúčastnilo městského kola středoškolských her ve volejbale – první skupiny.

Utkalo se s družstvy:
SPŠ Stavební
SOŠ Obchodní Jánská
SOŠ a SOU Charbulova

Výsledek 2:0 s Jánskou, 0:2 s Charbulovou a 1:2 s Kudelovou nás dostal na 3. místo ve skupině, takže dále nepostupujeme.

Projekt COMENIUS - studijní pobyt v Madridu

Vydáno:

|

Autor: Mgr. Petr Koutný

–
5 fotografií

Dne 16. září začali svůj tříměsíční studijní pobyt na partnerské škole IES Marqués de Suanzes v Madridu Veronika Čeňková (4.B) a Dominik Pejchar (4.A). Tento pobyt je realizován v rámci programu COMENIUS - Individuální mobilita žáků. Studenti jsou ubytováni v rodinách a navštěvují v hostitelské škole maturitní ročník se zaměřením na humanitní vědy. Již v den příjezdu se uskutečnila přátelská schůzka v hostitelské škole, které se zúčastnili ředitelé obou partnerských škol, koordinátoři projektu, studenti a také jejich hostitelské rodiny. Hned následující den začal na madridské škole nový školní rok a oba naši studenti se tak ihned zapojili do výuky. Přejeme jim hodně úspěchů a příjemně strávený studijní pobyt!

Výměnný pobyt – Stuttgart

Vydáno:

|

Autorka: Mgr. Hana Hrochová

–
17 fotografií

Koncem října jsme opláceli návštěvu naší partnerské škole ve Stuttgartu. Týdenního výměnného pobytu se tentokráte zúčastnilo 16 studentů a studentek z třídy sexty B, profesora Milana Hamingera. Christof Seiler se svými svěřenci a svěřenkyněmi připravili opět zajímavý a zábavný program zahrnující již obligátní návštěvu Mercedes - Benz muzea a čokoládovny Rittersport, ve které jsme si mohli vyrobit vlastní "krychličku" čokolády, postarali se ale také o to, abychom nezmeškali nic z aktuálního dění na politické scéně Stuttgartu. Byli jsme svědky demonstrace proti plánované přestavbě nádraží (ne nadarmo jsou Brno a Stuttgart partnerská města) a stali se tak "součástí historie" při prohlídce města, jehož hranice jsme, právě vlakem překročili ve čtvrtek. Návštěvu malebného Tübingenu, univerzitního městečka, nám zkalil jen fakt, že při cca čtyřech stupních Celsia nebylo možné projet se na gondolách a nemuset vyčkat jarního tání.

Návštěva evangelizační školy z Florencie

Vydáno:

|

Autor: Mons. Ing. Pavel Konzbul, Dr.

–

V úterý 1. března 2011 navštívili naši školu členové evangelizační školy z Itálie. Se studenty vybraných ročníků (3.B, Sx. A,B a Sp. A) hovořili o svojí víře v Boha, o osobních zkušenostech ve víře a o poslání evangelizačních škol. Podle jejich vyjádření se nikde v Itálii nesetkali ze strany studentů s tak velkým zájmem, jako právě na Bigy. Kdo se více zajímá o jejich projekty, tak může navštívit stránky:http://www.scuoladievangelizzazione.it/

Soutěž Bible a my (vyšší gymnázium)

Vydáno:

|

–

[[wysiwyg_imageupload:289:width=180]]

Soutěže se zúčastnilo 23 studentů vyššího gymnázia.  První tři místa obsadily studentky, které postupují do městského kola: