Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Akce ve školním roce 2015/2016

HOBIT-soutěže: Informace pro studenty tercií a kvart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Tarabová

Titulní obrázek článku
 – 

Díky projektu Hobit (Hodina bio pro život), kterého se naše škola účastní ve spolupráci s Fakultní nemocnicí u sv.Anny mají studenti tercií a kvart možnost nejen absolvovat testování a dozvědět se něco více o život ohrožujících stavech (infarkt, mozková mrtvice), ale též v rámci projektu se zapojit do soutěží. Od 16.10 je již na facebookové stránce projektu HOBIT na adrese: www.facebook.com/projekthobit  připravena minisoutěž s možností vyhrát stylové ceny. Od 1.11. tu navíc studenti najdou veškeré pokyny ke kreativní soutěži, ve které je později svými "lajky" na této stránce budete moci podpořit i Vy (like na Facebooku vyjadřuje, že se Vám daný příspěvek líbí).
Dále připomínáme, že na oficiálních webových stránkách projektu HOBIT lze nalézt informace o aktuálním dění v projektu.
Upozorňujeme, že velká část příspěvků je neveřejná, dostanete se k nim až po přihlášení na stránce www.projekthobit.cz stejným způsobem, jako byste se přihlašovali k testování. Po zadání uživatelského jména a hesla můžete navštívit sekci aktualit s kompletním přehledem článků. Přihlašovací údaje jste dostali od svých vyučujících: Punčochářová, Tarabová.

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

Dokončení projektu "BIGY – šablony 2015"

Vydáno:

 | 

Autor: RNDr. Jan Taraba, PhD.

Titulní obrázek článku
 – 

V průběhu roku 2015 byl na BIGY získán a následně realizován dotační titul pod názvem „BIGY-šablony 2015“. O financování projektu z prostředků EU a státního rozpočtu ČR bylo rozhodnuto začátkem července 2015 a od té doby až do dokončení projektu (závěr roku 2015) bylo z těchto fin. zdrojů realizována celá řada akcí. Celý projekt byl ke konci roku 2015 uzavřen a nedávné době (18. 1. 2016) byl odsouhlasen MŠMT jako splněný. Bližší podrobnosti najdete v přiložené závěrečné zprávě.

Přílohy

 Závěrečná zpráva projektu [140 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Úspěchy
Zahraniční spolupráce
Chemie
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Filmový cyklus (nejen) pro středoškoláky 2015/2016

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

 – 

Přijměte pozvání na 26. ročník Filmového cyklu (nejen) pro středoškoláky, který obsáhne 9 snímků evropské i světové kinematografie. Proběhne opět ve čtyřech představeních (většinou první týden v měsíci), takže si můžete vybrat, který den se vám hodí více. Rozhodnout se musíte mezi pondělím, úterým, středou a čtvrtkem. Všechna představení vašeho cyklu v kině Art se pak konají ve stanovené dny, které máte výrazně vyznačeny na vaší permanentce. Začátky představení v kině Art jsou téměř vždy v 18 hod. Permanentka na 9 filmů stojí 450 Kč, je určena studentům vyššího gymnázia a je ji možné zakoupit u I. Doleželové v kabinetu HUV během první poloviny září.

9 x JAZZ! na podzim 2015

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

 – 


Nabízíme studentům vyššího gymnázia permanentku na cyklus 9 špičkových podzimních jazzových koncertů ve Staré Pekárně za 250Kč.  Neobávejte se jazzu, je to krásný a svobodný hudební žánr! Účinkují: Carpet Cabinet, Soul Resolution, Mike Fletcher Trio, Petra Bornerová Trio, Chocofly, Afropean Project, JazzBalk, Drunk Lamb, Tres Quatros Kvintet.
Podrobnosti u I. Doleželové v kabinut HUV, kde je možné zakoupit permanentku během první poloviny září.

Adaptační kurz PB

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
6 fotografií

V minulém týdnu se prima B  zúčastnila adaptačního kurzu v outdoorovém centru STAN v Březové. Program kurzu byl velice pestrý.

Každý kdo měl odvahu si vyzkoušel skok do prázdna, zdolal lezeckou stěnu a vysoké lanové překážky, vyzkoušel si lukostřelbu, paintball,

airsoft, projel se na raftech. Mimo tyto aktivity zůstal čas i na společné hry, řádění v bongu a lanáčku a nesmíme zapomenout na zážitky

Hledáme zájemce o účast v novém biotechnologickém projektu "European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology"

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

"European Challenges in Sustainable Energy Production by Biotechnology" je název nového projektu podporovaného dotací z EU, realizovaného deseti partnerskými školami z 9 evropských zemí... Slyšeli jste už o projektu Comenius? Víte, že naše škola je zapojená už do 5. projektu tohoto typu? Dotační program Comenius byl přejmenován na Erasmus +, klíčová aktivita KA2 – partnerství škol – nicméně princip zůstává víceméně stejný. Zástupci zapojených škol (max. 10) se po dobu dvou let potkávají a spolupracují na konkrétním projektu. Naše téma vidíte v názvu článku. První setkání se bude konat v říjnu 2015 ve Vilnjusu. A právě teď hledáme studenty / studentky 2. – 3. ročníků či odpovídajících ročníků vyššího gymnázia, kteří by se chtěli do projektu zapojit. 

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
European Challenges in Sustainability by Biotechnology
Biologie
Celý článek...

Projektový týden kvart

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Jitka Piskačová

 – 

Zápis studentů kvart do skupin pro projektový týden se uskuteční ve čtvrtek 3. září 2015 v učebně 340 od 7:00 do 7:50. Zapsat se mohou studenti pouze osobně, pokud se někdo v uvedenou dobu k zápisu nedostaví, bude přidělen do skupiny, ve které zbyde volné místo.

Kulturní kalendář kabinetu hudební výchovy 2015/2016

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Ilona Doleželová

 – 

21. září, pondělí, 19:00-21:00, Mahenovo divadlo, 2 výrazové taneční příběhy

GAMER OVER "Shořet mladý aneb Proti proudu"
Každý z muzikantů, ať to byl Jim Morrison, Janis Joplin, Kurt Cobain nebo Jimi Hendrix, mají jedno společné: jejich život se podobal jízdě na horské dráze a jejich umělecký odkaz se stal nesmrtelným. Za nevídaný úspěch zaplatil vysokou cenu, zemřeli za mnohdy záhadných okolností ve svých 27 letech.
Choreografie: Marek Svobodník, Adam Sojka, Martin Svobodník
Cena: student 185 Kč (dospělý 369 Kč)

Virtuální prohlídka