Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
PhDr. Yveta Reiterová
učitelka
Třídní učitelka 2.C. 
BIOSebnPCVSEB
 Čt
 333

Nejnovější články

Informace k soutěži - SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

Milí studenti,

nabízíme vám možnost účasti na podzimním semináři k SOČ. Podzimní seminář SOČ se -  pod názvem Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a medializace výsledků -  koná 7.- 9. listopadu v Brně. Seminář je sice určen pro pokročilé SOČkaře, rozhodně na něm ale bude jedna až dvě skupiny (tj. 25 - 50 lidí) naprostých začátečníků, kteří nemají se soutěží v podstatě žádné zkušenosti. Účast na semináři je pro žáky zdarma,včetně stravování. Můžete se přihlásit mailem paní Mgr. Moškvanové - viola.moskvanova@jcmm.cz, nebo telefonicky: 735 75 90 87. Podrobnosti najdete v letáčku v příloze.

Přílohy

 Informace k semináři [107 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

Výsledky SOČ - okresní kolo

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

28. března 2018 se konala okresní soutěž Studentské odborné činnosti (SOČ), které se zúčastnili také naši studenti.

Martin Zavřel (3. C) se umístil na krásném 3. místě s prací Wnt3 signalizace v buňkách CLL (chronické lymfocytární leukémie). Martin postoupil do krajského kola, které se bude konat v květnu 2018.

Výsledky školního kola biologické olympiády kategorie A a B

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

Dne 29. ledna 2018 se konala biologická olympiáda – kategorie A a B. Celkem se účastnilo 52 studentů vyššího gymnázia. Olympiáda byla – jako každoročně – náročná. Do krajského kola v kategorii A postoupil Martin Zavřel z 3.C. V krajském kole se Martin umístil na krásném 3. místě. Blahopřejeme!

Témata SOČ – na rok 2018/2019

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku
 – 

Milí studenti,

přehled témat SOČ pro rok 2018/2019 najdete na webových stránkách JCMM – http://www.jcmm.cz/cz/seznam-temat-soc-na-rok-2018-2019.html

Pokud váš některé z témat zaujme, je potřeba se zaregistrovat, abyste o tématu zjistili více. Jedná se zatím o seznam všech vypsaných témat, nikoli těch podpořených, ty budou známy na přelomu března – dubna 2018.

Nabídka pro zájemce o SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Byla spuštěna nová registrace pro zájemce z řad studentů o SOČ. Informace  o nových tématech a školitelích najdete na následujících odkazech: 

http://www.jcmm.cz/cz/podpora-soc--.html

http://www.jcmm.cz/cz/podporena-temata-2.html

http://www.jcmm.cz/cz/harmonogram.html

Pozvánka na odbornou přednášku o vzácných onemocněních

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Dne  1. března  2018 od 16:00 se bude v Mendelově muzeu MU v Brně konat přednáška s názvem:

"Velký krok pro pacienty se vzácnými nemocemi! Malý krok pro lidstvo?”  

Bližší informace viz:
https://www.debra-cz.org/aktualita/velky-krok-pro-pacienty-se-vzacnymi-nemocemi-maly-krok-pro-lidstvo,
případně na FB odkazu: https://www.facebook.com/events/316439828865661/

Středoškolská odborná činnost - informace pro studenty

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

Milí studenti,

nabízím možnost zúčastnit se projektu SOČ. Projekt koordinuje RNDr. Petra Matulová z Bioskopu Masarykovy univerzity.
Pro účastníky kurzu proběhne 1. 2. 2018 9:00 hod setkání s vedoucími SOČ, kteří v krátké prezentaci představí svoji laboratoř, její zaměření, cíle i tým. Zároveň představí navrhované téma SOČ a popíší náplň práce studenta, cíle a výstupy této práce. Po skončení bude následovat diskuse účastníků s vedoucími.

projekt Krokus

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku
 – 

V úterý 7. listopadu studenti kvinty B v hodině biologie vysadili před školou 30 cibulek krokusů. Touto akcí se naše gymnázium zařadilo do projektu Krokus - žluté květy krokusu připomínají jeden a půl milionu židovských (a tisíce nežidovských) dětí, které zemřely během holokaustu za druhé světové války. Tyto žluté květy symbolizují Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit za nacistické nadvlády. Krokusy by měly rozkvést začátkem února, tedy v době kolem Mezinárodního dne památky obětí holokaustu. Studenty akce zaujala a rádi by pokračovali v podobných aktivitách dále.

Vynikající úspěch naší absolventky Lucie Šlezingrové ze 4.B

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 
2 fotografie

Studentka 4. B Lucie Šlezingrová se zúčastnila soutěže Maturantka roku 2017. Ve velké konkurenci v pátek 23. června tato krásná, inteligentní a usměvavá Lucie uspěla natolik, že tuto soutěž vyhrála!

Soutěž Maturantka roku je nejenom o kráse, ale také o společenské zodpovědnosti. V rámci soutěže byla vybrána charitativní organizace, která bude prostřednictvím Maturantky roky finančně podporovat např. onkologické pacienty.

ZOO Lešná

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

5 fotografií

25.5.2017 SxB  a  2.B navštívili  ZOO Zlín-Lešná.  Studenti  viděli  některá  cizokrajná zvířata, podívali se do  několika  pavilonů (např.  v tropickém mohli vidět  lenochoda, atraktivní piraně dravé, rejnoky- trnuchy a další ryby).  V teráriu mohli spatřit  jedovaté žáby, hady a další žraloky . Studenti se také naučili  latinské názvy některých  živočichů . Věřím, že exkurze  přinesla prohloubení znalostí ze zoologie.

Virtuální prohlídka