Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
PhDr. Yveta Reiterová
učitelka
Třídní učitelka 2.C. 
BIOSebnPCVSEB
 Čt
 333

Nejnovější články

Středoškolská odborná činnost - SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku
 – 

Milí studenti,

blíží se termín přihlašování do SOČ. Termín registrace studentů je od 2. 3. 2022. 

Přihláška zde: https://www.jcmm.cz/projekt/soc_studenti/prihlaseni

V souvislosti s blížícím se termínem registrací se již tradičně uskuteční na MUNI Vědecké projekty pro středoškoláky, kde se studenti mohou setkat se svými školiteli a které JCMM s MUNI tradičně v únoru pro studenty pořádá. Studenti se mohou domluvit na konkrétní práci SOČ. 
 

Třetí možností se SOČ spojenou je novinka Stockholm Junior Water Prize, kde se JCMM stal oficiálním partnerem. Soutěž je určena pro středoškolské studenty, kteří mají zájem o vodu a její udržitelnost. Soutěže se mohou zúčastnit studenti ve věku 15-20 let a zúčastnit se jí může i student s prací SOČ nebo školní závěrečnou prací. Termín registrace je 28. 2. 2022.

Yveta Reiterová

Přílohy

 letak.pdf [258 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Soutěže
Biologie
Celý článek...

SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

Studenti, kteří  mají  zájem o soutěž v SOČ, tak nové termíny budou vyhlašované až v příštím roce. Přihlášky k tématům budou probíhat od 2. 3. 2022 do  25. 3. 2022. Nová témata budou vypsána v průběhu měsíce února 2022. 

Výsledky ve Středoškolské odborné činnosti - SOČ

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

Titulní obrázek článku

V letošním školním roce velmi dobře reprezentovali naše gymnázium tito studenti - Vojtěch Klapetek (Spb) a Karolína Podivínská (3.C). Krajské kolo v SOČ Karolína Podivínská vyhrála s prací "Demonstrátor: Blockhain jako moderní nástroj pro obchod s elektřinou" a postoupila do celostátního kola, kde se umístila na krásném 12. místě z většího počtu účastníků. Práci napsala na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií.

Vojtěch Klapetek se svojí prací z oblasti biologie "Charakterizace interakcí mezi JAW doménou RNA polymerázy II, RECQL 5 beta a ortology TF II S" se v krajském kole umístil na 2. místě a postoupil rovněž do celostátního kola, ve kterém obsadil skvělé 7. místo z 16. účastníků a také získal Cenu poroty za dobře zpracované téma. Práci napsal ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity Brno.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia!

Za komisi biologie

Yveta Reiterová

Pozvánka k soutěžím pro středoškolské studenty (N-Trophy,SOČ)

Vydáno:

 | 

Autorka: PhDr. Yveta Reiterová

 – 

N-Trophy: středoškolská experimentální soutěž pro tříčlenné týmy. Baví tě logika, fyzika, chemie a biologie? Máš rád zapeklité otázky a experimentální odpovědi? N-trophy je soutěž právě pro tebe! Sežeň tříčlenný tým a registruj se na https://ntrophy.cz/registrace/.


Středoškolská odborná činnost: od 3. 2. 2020 do 3. 3. 2020 bude spuštěna registrace školitelů a témat do nového ročníku SOČ 2020. Jedná se o soutěž talentovaných středoškoláků v 18 vědních oborech. Registrace studentů a výběr témat, proběhne po 3. 3. 2020. Více informací o SOČ ve spolupráci s JCMM najdete zde http://www.soc.cz/
Zájemci o lékařské obory a molekulární biologii se mohou v rámci SOČ hlásit u prof. RNDr.Jana Šmardy z Ústavu experimentální biologie na Př.F.MU.

Virtuální prohlídka