Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Martina Punčochářová
učitelka
Třídní učitelka PB. 
BIOPCVTEVSEB
 Po
 274

Nejnovější články

Sekunda B - den pátý

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
2 fotografie

Na závěr ještě trocha poezie: 

Na dvou dřívcích sjíždím z kopce,

vločky všude kolem tančí,

dopadají vždycky měkce,

ale moje lyže jančí.

Když celá rozmlácená,

španělskou botu si sundám,

tak celá unavená,

spánku se oddám.

 

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Celý článek...

Hory sekunda B – den čtvrtý

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
6 fotografií

Den čtvrtý.

Dnešní den byl zaměřen na běžky. Ráno jsme odjeli skibusem do Horní Rokytnice, odkud jsme se nechali vyvézt sedačkovou lanovkou. Když jsme vystupovali, tak skoro všichni spadli, jelikož běžky byly pro začátečníky neovladatelné. Čas na běžkách ubíhal rychle. Cesta na rovinkách nám šla asi nejlépe, ale z kopečka to bylo asi nejtěžší, běžky byly nezastavitelné, proto jsme museli jezdit pluhem, ale ani to dost nepomáhalo a pořád jsme padali. Na faru jsme se vrátili zpocení a mokří. Po návratu jsme dostali dlouhou dobu volna, za což jsme byli rádi. Odměnou za odvedenou práci nám byly palačinky s čokoládou a borůvkovou marmeládou, které nám připravila Bětka s Katkou. V době volna jsme se mohli jít podívat na videa a fotky z lyžáku. Dnešní den jsme zakončili nacvičováním naší anglické hry o Guliverovi. A teď už jdeme spát a nabrat síly na zítřejší lyžování a snowboarding.

Hory sekunda B - den třetí

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
2 fotografie

Dnes, stejně jako včera, jsme vyrazili na sjezdovku. Počasí nebylo nic moc.  Neustále padal drobný déšť, ale to nás od lyžování neodradilo. Všem už se na lyžích dařilo o mnoho lépe než první den.  Při pauzách jsme se skoro vždy koulovali a užívali si postupně ubývajícího sněhu plnými doušky. S příjemným pocitem po dnešním výborném obědě, houbová polévka a kuřecí stehno, jsme se vydali opět vylepšovat naši lyžařskou techniku na postupně se měnící svah. Ráno ještě bílé sjezdovky a teď čokoládově zbarvená stráň. Ze sjezdovky jsme museli dříve, jelikož jdeme zítra na běžky a skoro nikdo je nemá, tak jsme vyrazili do půjčovny. Všichni jsme si běžky vybrali a připravili se na výlet k Mumlavskému vodopádu a na prohlídku skokanských můstků v Harrachově. Tak a teď homen spát, ať jsme odpočatí na zítřek. Už se moc těšíme. 

Hory sekunda B – den druhý

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
6 fotografií

Den druhý

Po první noci jsme se probudili, zašli na snídani, vyčistili si uši a zuby a oblékli se na lyžování. V 8:45 jsme vyrazili na sjezdovku. U sjezdovky jsme si nasadili lyže, nafasovali permanentky, rozdělili se do družstev 1,2,3 a vyjeli na „pumě“ na vrchol sjezdovky. Po rozcvičení jsme okusili ranní „manšestr“ a s přestávkou na oběd u Lenocha, lyžovali až do čtyř hodin. Při lyžování někteří z nás často či občas padali, ale dopadlo to vždy dobře a s úsměvem na tváři. Lyžovali jsme všichni skvěle. :) 

Hory sekunda B - den první

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
3 fotografie

Ráno, konkrétně v 7.30 h jsme se sešli u školy. V 8.00 h jsme už mávali rodičům z rozjíždějícího se autobusu. Dlouhou cestu  jsme si zkrátili nadšením děláním blbostí. Po obědové pouze v Hradci Králové jsme opět vyrazili k Rokytnici. Po dvou hodinách jsme uslyšeli laskavý hlásek našeho profesora Zatloukala s informacemi o vylodění na faře. Po vystěhování autobusu jsme obydleli naše pokoje se všemi nadměrnými zavazadly a připravili se na počáteční lyžovačku. Za neustálého sněžení nás profesoři rozdělili do skupin podle výkonnosti a pak už nás čekala zasloužená večeře, večerní program a Guliverovy cesty.........

BIOSKOP

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
4 fotografie

V rámci výuky biologie navštívila sekunda A centrum  BIOSKOP v sousedství nejlepších výzkumných pracovišť Masarykovy univerzity v Univerzitním Kampusu Bohunice.

Studenti si zopakovali formou diskuze s lektory znalosti týkající se základní stavební jednotky všech živých organismů – buňky. Porovnali rostlinnou a živočišnou buňku a na vlastní oči si prohlédli některé organely. Osvěžili si znalosti práce s mikroskopem a tvorbu mikroskopických preparátů.

Kvarta B - nejlepším lékařským týmem

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

7 fotografií

Kvarta B se stala nejlepším lékařským týmem v projektu HOBIT (HOdina BIologie pro živoT) pořádaném v minulém roce Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně mezinárodním centrem klinického výzkumu.

Studenti získali důležité informace vedoucí  k záchraně života člověka, kterého postihla mozková mrtvice nebo srdeční infarkt.

34. ročník CORNY – středoškolského atletického poháru 2015

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

4 fotografie


Tento závod, na kterém každoročně závodí družstva dívek a chlapců, se konal i letos 16.9.  a naši školu na něm reprezentovalo jak družstvo dívek tak i chlapců. Družstvo děvčat ve složení :


Jeřábková Alžběta SxB   

Bochníčková Dominika 2. C

Přílohy

 Celkové výsledky hochů [263 kB] Celkové výsledky dívek [239 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Adaptační kurz PB

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Punčochářová

 – 
6 fotografií

V minulém týdnu se prima B  zúčastnila adaptačního kurzu v outdoorovém centru STAN v Březové. Program kurzu byl velice pestrý.

Každý kdo měl odvahu si vyzkoušel skok do prázdna, zdolal lezeckou stěnu a vysoké lanové překážky, vyzkoušel si lukostřelbu, paintball,

airsoft, projel se na raftech. Mimo tyto aktivity zůstal čas i na společné hry, řádění v bongu a lanáčku a nesmíme zapomenout na zážitky

Virtuální prohlídka