Kontakt
Mgr. Martina Malinová
učitelka
SchnSebnVkbnCHEMobnSEBSCHBIOVKBPCV
Nejnovější články
27. března 2014, 23.00 – 28. března 2014, 22.59
9 fotografií

Minulý měsíc jsme se vydali se studenty semináře z molekulární biologie do FN na Černopolní ulici. Paní doktorka Karla Plevová se svojí kolegyní nás provedla po Centru molekulární biologie a genové terapie Interní hematoonkologické kliniky. Malinko jsme nahlédli do tajů práce hematologa a dozvěděli jsme se i něco nového ohledně výzkumu rakovinných buněk.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Celý článek...
Chemická fotosoutěž - 2. ročník

Vydáno: 29. ledna 2014, 19.19

 | 

Autorka: Martina Malinová

Titulní obrázek článku
31. ledna 2014, 23.00 – 31. března 2014, 21.59

Předmětová komise chemie vyhlašuje druhý ročník chemické fotosoutěže!

Chemie je všude kolem nás. Nevěříte? Co vás napadá při pohledu na tuto fotku? Chlorofyl, škrob, fotosyntéza.... Stačí se zamyslet a vyfotit zajímavou fotku, na které zachytíte děj či předmět související s chemií. Pak už stačí fotografii nechat vyvolat (ve formátu minimálně A4), nějak originálně pojmenovat a přinést prof. Malinové (kabinet 135). A pak už jen s napětím očekávejte jak budou vaši spolužáci a profesoři hlasovat!

Zařazeno v kategoriích:
Soutěže
Chemie
Celý článek...
Hodina moderní chemie

Vydáno: 29. ledna 2014, 18.01

 | 

Autorka: Martina Malinová

23. ledna 2014, 23.00 – 24. ledna 2014, 22.59
28 fotografií

Už jste někdy jedli zmrzlinu připravenou pomocí tekutého dusíku? Myslíte, že může magnet levitovat? A věděli jste, že se dá karafiát rozbít na drobné střepy?

To vše a ještě mnohem víc jsme vyzkoušeli v Hodině moderní chemie, kterou vedli dva lektoři z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Doktorandi Jarka a Jirka představili našim studentům chemii atraktivním způsobem a zároveň jako důležitý a perspektivní obor, bez něhož se neobejde náš každodenní život.Podívejte se na pár fotografií z této akce.

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Celý článek...
Chemická fotosoutěž

Vydáno: 15. listopadu 2013, 8.52

 | 

Autorka: Martina Malinová

17. února 2013, 23.00 – 31. března 2013, 21.59

Chemie je všude kolem nás! Nevěříte?

Díky chemii lze vyrobit sýry, salámy, víno, pivo, ale i oblečení, plasty, šperky... Chemie je velkým pomocníkem, díky kterému pijeme čistou vodu a jezdíme moderními automobily. Chemické procesy probíhají neustále i v našem těle.

Zachyťte objektivem svého fotoaparátu okamžik, který jakkoli s chemií souvisí. Zapojit se může každý! Své snímky nechejte vyvolat nejlépe ve formátu A4 (210 x 297 mm), opatřete je zajímavým názvem, připojte svoje jméno a třídu. Poté zaneste své dílo do kabinetu chemie (prof. Malinové).

Zařazeno v kategoriích:
Soutěže
Chemie
Celý článek...
24. září 2013, 22.00 – 25. září 2013, 21.59
12 fotografií

Dnes jsme se studenty 2.A absolvovali prohlídku areálu čistírny odpadních vod v Modřicích. Čistírna slouží k čistění odpadních vod přiváděných systémem kanalizačních stok z města Brna a ve stále větší míře prostřednictvím soustavy čerpacích stanic i z širokého okolí Brna. Výklad pana průvodce byl zajímavý, počasí nám vyšlo... co víc si přát? :-)

Zařazeno v kategoriích:
Chemie
Celý článek...
Chemie – úspěchy

Vydáno: 3. května 2013, 9.52

 | 

Autorka: Martina Malinová

2 fotografie

Vyhlášení vítězů chemické fotosoutěže

V pondělí 29.4. proběhlo předání cen autorům vítězných fotografií s chemickou tématikou. V kategorii hlasování studentů zvítězila Anežka Lavičková z 1.B s fotografií "Šrouby a matice". Vyučující zvolili za nejlepší fotografii "Křídla něžnosti" od Kryštofa Horáka z 3.C. Vítězům gratulujeme!

Zařazeno v kategoriích:
Úspěchy
Chemie
Žáci
Celý článek...
Chemie – soutěže

Vydáno: 9. dubna 2013, 12.51

 | 

Autorka: Martina Malinová

Hlasujte o nejlepší snímek chemické fotosoutěžě!

Ve druhém patře naleznete výstavu fotografií našich studentů, na kterých je zachycena chemie kolem nás. Dejte svůj hlas fotce, která se vám líbí nejvíc!

Hlasovat můžete do 19. dubna.  Nejlepší fotografii vybírají studenti (studentské hlasování probíhá taktéž ve druhém patře, na lístek napište svoje jméno a název fotografie, které fandíte). Ale pozor! Nejpovedenější fotografii budou volit i profesoři (hlasovací lístky najdete ve sborovně na nástěnce).

Zařazeno v kategoriích:
Soutěže
Chemie
Celý článek...
Finančně gramotná školaBigy je eTwinningová školaInterreg Rakousko - Česká republikaEvropská unieKřesťanská pedagogicko-psychologická poradna BrnoLingua Centrum - partnerské logoCambridge P.A.R.K. - partnerské logo