Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Martina Malinová
učitelka
BIOSchnSebnVkbnVKBPCVCHEMobnSEBSCH
 Út

Nejnovější články

Ředitel Ústavu experimentální biologie, prof. RNDr. Jan Šmarda, CSc. na Bigy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

Titulní obrázek článku

V pátek 19.3. bude od 14 hodin hostem na hodině Molekulární biologie pan profesor Šmarda.  Online přednáška s názvem Nádorová biologie je otevřená pro všechny zájemce z řad studentů Bigy.  V případě zájmu o přednášku si napište o link Mgr. Martině Malinové, nebo svému vyučujícímu biologie. 

Podpořte Anežku Doleželovou (4.B) v chemické fotosoutěži VŠCHT i na facebooku!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

 – 
3 fotografie

O úspěchu Anežky v chemické fotosoutěži VŠCHT jsme vás informovali již v září. Nyní ale Agnes potřebuje naši podporu - do dalšího kola zaslala nové fotografie. O vítězích rozhodne veřejnost.

Pokud se vám tedy Anežčiny fotky líbí, dejte jí svůj hlas: https://www.facebook.com/vscht/photos/a.10153780997435900.1073741994.183860610899/10153796653430900/?type=3&theater

Úspěch Anežky Doleželové (4.B) ve fotosoutěži "Chemie je cool!" pořádané VŠCHT Praha!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

Titulní obrázek článku

V prvním kole fotosoutěže obsadila Anežka Doleželová fantastické třetí místo s fotografií "DNA 1". Anežka svoji fotografii popsala takto:

"Mnozí v této fotografii vidí pouhou barevnou papírovou ozdobu, ale ti, co se trochu orientují v chemii a nebo už někdy něco slyšeli o DNA, můžou v této ozdobě vidět právě dvoušroubovici DNA. Duhová barevnost nám může připomínat jednotlivé dusíkaté báze, které DNA obsahuje. A také spirálovitý tvar je tvarem double helix." 

Molekulární biologie - exkurze na PřF MU

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

 – 
8 fotografií

V uplynulých 14 dnech jsme se se studenty semináře z molekulární biologie vydali hned dvakrát do kampusu v Bohunicích do areálu laboratoří Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. 

První páteční exkurze byla ryze praktická - vyzkoušeli jsme si metodu polymerázové řetězové reakce (PCR) a práci s elektroforetickým gelem. 

(Nejen) chemická fotosoutěž 2015 - vyhlášení vítězů

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

 – 
7 fotografií

Letos se chemické fotosoutěže zúčastnilo 60 soutěžícíh se svými snímky. Přesto, že se sešlo 363 platných hlasů od studentů, pedagogů a zaměstnanců školy, byly výsledky těsné.

Kategorie hlasování studentů:

1. místo: Jezerní blesk - Ondřej Filip, SXB

ŠvP Primy A: Fryšták

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

17 fotografií

Ve dnech 30.3. – 1.4. proběhla ve Fryštáku třídenní škola v přírodě primy A. Motto akce bylo "Moje třída, moje parta". Níže akci popisují Jana Cibulková a Klára Tomášková.

Když jsme přijeli, přivítali nás klauni, kteří nás zavedli do budovy. Potom jsme poznávali budovu tak, že jsme si ve dvojicích svázali nohy, chodili jsme po budově a odpovídali na otázky. Pak následoval oběd a polední klid, ve kterém jsme se ubytovali. Poté jsme chtěli jít ven, ale začalo pršet, takže jsme museli jít zpět dovnitř. Tam jsme se rozdělili do kupin a běhali jsme po schodech a kreslili jsme pohádky, které ostatní ze skupiny museli poznat. Potom následovala večeře, večerní program a na závěr dne jsme poděkovali za to, co se nám líbilo. Další den ráno po snídani následoval program. Začal hrou na žraloky, po ní jsme se rozdělili do skupin a plnili jsme různé úkoly. Následoval oběd, polední klid, při dalším programu jsme běhali a podepisovali se druhým k otázkám, hráli jsme také dvě hry s židlemi. Poté byla hra, kdy jsme se každý podepsali na papír, který se poslal po kruhu.  Každý z nás měl za úkol daného člověka přirovnat dle jeho charakterových vlastností k nějaké šachové figurce. Potom byla večeře, hra na rodinu Meyerovu, diskotéka a stezka odvahy. Další ráno jsme šli na snídani, vyklidili jsme pokoje, hráli hru Romeo a Julie. Poté jsme si na záda nalepili papíry a druzí nám na ně psali pozitivní věci. Po obědě jsme se rozloučili a jeli jsme domů.

Chemická fotosoutěž 2014 – vyhlášení vítězů

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

 – 
30 fotografií

V letošním ročníku chemické fotosoutěže se nám sešlo celkem 80 soutěžních snímků a hlasovalo přes 150 studentů a vyučujících.

Studenti vybrali jako třetí nejlepší snímek fotografii s názvem "Colours" od Veroniky Hrabovské ze 2.B, na druhém místě se umístila fotografie s názvem "Co dokáže příroda" od Jakuba Slavíka z 1.B a vítězem v této kategorii se stala fotografie Petra Karáska ze 4.C s názvem "Rock´n´roll".

PCV 2.A a 2.B: Exkurze do Mendlova včelína

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

15 fotografií

Během dubna absolvovala třída 2.A a 2.B exkurzi do Mendlova včelína. Prohlídku a odbornou prezentaci pro nás připravil pan docent Ptáček (PřF MU). 

Ochutnali jsme pyl rostlin, který si včely během jara nasbíraly, ukázali jsme si rozdíl mezi tmavým a světlým dílem včel, rozdíl mezi trubčinou a dělničinou, dozvěděli jsme se, jak vypadají hnízda čmeláků a mnoho dalších zajímavostí. 

MOB: Exkurze na Interní hematologickou a onkologickou kliniku

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

9 fotografií

Minulý měsíc jsme se vydali se studenty semináře z molekulární biologie do FN na Černopolní ulici. Paní doktorka Karla Plevová se svojí kolegyní nás provedla po Centru molekulární biologie a genové terapie Interní hematoonkologické kliniky. Malinko jsme nahlédli do tajů práce hematologa a dozvěděli jsme se i něco nového ohledně výzkumu rakovinných buněk.

Virtuální prohlídka