Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Martina Malinová
učitelka
BIOSchnSebnVkbnVKBPCVCHEMobnSEBSCH
 Út

Nejnovější články

Chemická fotosoutěž 2014 – vyhlášení vítězů

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

 – 
30 fotografií

V letošním ročníku chemické fotosoutěže se nám sešlo celkem 80 soutěžních snímků a hlasovalo přes 150 studentů a vyučujících.

Studenti vybrali jako třetí nejlepší snímek fotografii s názvem "Colours" od Veroniky Hrabovské ze 2.B, na druhém místě se umístila fotografie s názvem "Co dokáže příroda" od Jakuba Slavíka z 1.B a vítězem v této kategorii se stala fotografie Petra Karáska ze 4.C s názvem "Rock´n´roll".

PCV 2.A a 2.B: Exkurze do Mendlova včelína

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

15 fotografií

Během dubna absolvovala třída 2.A a 2.B exkurzi do Mendlova včelína. Prohlídku a odbornou prezentaci pro nás připravil pan docent Ptáček (PřF MU). 

Ochutnali jsme pyl rostlin, který si včely během jara nasbíraly, ukázali jsme si rozdíl mezi tmavým a světlým dílem včel, rozdíl mezi trubčinou a dělničinou, dozvěděli jsme se, jak vypadají hnízda čmeláků a mnoho dalších zajímavostí. 

MOB: Exkurze na Interní hematologickou a onkologickou kliniku

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

9 fotografií

Minulý měsíc jsme se vydali se studenty semináře z molekulární biologie do FN na Černopolní ulici. Paní doktorka Karla Plevová se svojí kolegyní nás provedla po Centru molekulární biologie a genové terapie Interní hematoonkologické kliniky. Malinko jsme nahlédli do tajů práce hematologa a dozvěděli jsme se i něco nového ohledně výzkumu rakovinných buněk.

Chemická fotosoutěž - 2. ročník

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

Titulní obrázek článku
 – 

Předmětová komise chemie vyhlašuje druhý ročník chemické fotosoutěže!

Chemie je všude kolem nás. Nevěříte? Co vás napadá při pohledu na tuto fotku? Chlorofyl, škrob, fotosyntéza.... Stačí se zamyslet a vyfotit zajímavou fotku, na které zachytíte děj či předmět související s chemií. Pak už stačí fotografii nechat vyvolat (ve formátu minimálně A4), nějak originálně pojmenovat a přinést prof. Malinové (kabinet 135). A pak už jen s napětím očekávejte jak budou vaši spolužáci a profesoři hlasovat!

Hodina moderní chemie

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

28 fotografií

Už jste někdy jedli zmrzlinu připravenou pomocí tekutého dusíku? Myslíte, že může magnet levitovat? A věděli jste, že se dá karafiát rozbít na drobné střepy?

To vše a ještě mnohem víc jsme vyzkoušeli v Hodině moderní chemie, kterou vedli dva lektoři z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Doktorandi Jarka a Jirka představili našim studentům chemii atraktivním způsobem a zároveň jako důležitý a perspektivní obor, bez něhož se neobejde náš každodenní život.Podívejte se na pár fotografií z této akce.

Chemická fotosoutěž

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

 – 

Chemie je všude kolem nás! Nevěříte?

Díky chemii lze vyrobit sýry, salámy, víno, pivo, ale i oblečení, plasty, šperky... Chemie je velkým pomocníkem, díky kterému pijeme čistou vodu a jezdíme moderními automobily. Chemické procesy probíhají neustále i v našem těle.

Zachyťte objektivem svého fotoaparátu okamžik, který jakkoli s chemií souvisí. Zapojit se může každý! Své snímky nechejte vyvolat nejlépe ve formátu A4 (210 x 297 mm), opatřete je zajímavým názvem, připojte svoje jméno a třídu. Poté zaneste své dílo do kabinetu chemie (prof. Malinové).

Chemická exkurze – Čistírna odpadních vod v Modřicích

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

12 fotografií

Dnes jsme se studenty 2.A absolvovali prohlídku areálu čistírny odpadních vod v Modřicích. Čistírna slouží k čistění odpadních vod přiváděných systémem kanalizačních stok z města Brna a ve stále větší míře prostřednictvím soustavy čerpacích stanic i z širokého okolí Brna. Výklad pana průvodce byl zajímavý, počasí nám vyšlo... co víc si přát? :-)

Chemie – úspěchy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

2 fotografie

Vyhlášení vítězů chemické fotosoutěže

V pondělí 29.4. proběhlo předání cen autorům vítězných fotografií s chemickou tématikou. V kategorii hlasování studentů zvítězila Anežka Lavičková z 1.B s fotografií "Šrouby a matice". Vyučující zvolili za nejlepší fotografii "Křídla něžnosti" od Kryštofa Horáka z 3.C. Vítězům gratulujeme!

Chemie – soutěže

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Malinová

Hlasujte o nejlepší snímek chemické fotosoutěžě!

Ve druhém patře naleznete výstavu fotografií našich studentů, na kterých je zachycena chemie kolem nás. Dejte svůj hlas fotce, která se vám líbí nejvíc!

Hlasovat můžete do 19. dubna.  Nejlepší fotografii vybírají studenti (studentské hlasování probíhá taktéž ve druhém patře, na lístek napište svoje jméno a název fotografie, které fandíte). Ale pozor! Nejpovedenější fotografii budou volit i profesoři (hlasovací lístky najdete ve sborovně na nástěnce).

Virtuální prohlídka