Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Michal Kubíček
učitel
Předseda předmětové komise Zeměpis
SeznZEMHUCTEVSEZ
 Út
 138

Nejnovější články

Expedice Albánie 2016

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

 – 
13 fotografií

Mirëdita

Ač znaveni a nevyspaní, právě jsme byli našim vodžou donuceni k napsání této krátké zprávy o našem putování za krásami hor Albánie a Černé Hory. Právě sedíme ve vlaku a za hodinu nás čeká nepříjemný návrat do každodenní reality. Naše dobrodružství začalo v pátek 2. září v 16 hodin, kdy jsme měli domluvený sraz ve vestibulu hlavního vlakového nádraží, odkud jsme se vlakem vydali napospas horám. Hned první den jsme se vydali na nejnáročnější výšlap, a to na druhou nejvyšší  horu Albánie Maja Jezerces (2694 m.n.m). Odměnou za tuto námahu nám byl nádherný výhled a koupel v horském jezírku. Následující den jsme pokračovali s plnou polní směrem do albánského Tèthu, kde jsme se setkali se vstřícností a pohostinností místního obyvatelstva a kvůli špatnému počasí zde zůstali i další den. I přes neustávající déšť jsme pak pokračovali směrem do Valbone. Po cestě nás velmi překvapila nezištná pomoc místního rodáka Petera, který se o nás postaral. Z Valbone jsme se za občasných přeháněk vydali do Ceremi kde jsme okusili místní chléb a pokračovali dál do sedla. Tam jsme rozbili tábor a s výhledem na krásné hory se uložili k spánku. Poslední den nás čekala nejsnadnější část cesty, sestup do města Plavu, čímž jsme se po bezproblémovém překročení hranice opět ocitli na území Černé Hory. Zde jsme smyli týdenní špínu v místním krásném jezeře a poslední večer, stejně jako všechny předešlé zakončili zpěvem našich krásných lidových písní. A nyní, po dlouhém cestování vlakem opět vjíždíme do naší vlasti. Tímto tedy připijme na zdraví našemu panu profesorovi Kubíčkovi, bez kterého by se tato úžasná expedice nekonala. 

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Zeměpis
Celý článek...

Zeměpisná olympiáda - úspěchy

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Adam Škvrna z KB se umístil  v krajském kole  na 2. místě a postoupil do celorepublikového finále, kde v kategorii C obsadil krásné 12.místo.

Vojtěch Klapetek ze SB vybojoval v krajském kole 5. místo v kategorii B.

Máme 6. nejlepší sportovce z brněnských středních škol

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Naši studenti se umístili na krásném 6. místě v hodnocení sportovních soutěží středních škol v 1. pololetí 2015/2016.

 

Předmětová komise TV děkuje a blahopřeje

 

Přílohy

 Hodnocení škol [35 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Tělesná výchova
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Výsledky okresního kola zeměpisné olympiády

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

 – 

V okresním kole zeměpisné olympiády jsme opět slavili úspěchy:

kategorie B :  Klapetek Vojtěch, SB,  1. místo, postupuje do krajského kola

kategorie C : Škvrna Adam, KB, 1. místo, postupuje do krajského kola

kategorie D : Jakub Urban, QA, 4. místo

Přechod Jeseníků na sněžnicích

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

 – 
4 fotografie


K datu 13.-14.2 2016 se konal přechod Jeseníku na sněžnicích vedený panem profesorem Kubíčkem. Skupina sedmi studentů (Tomáš Průša, Honza Panovský zvaný "Krvavá Pata", Jakub Jiřikovský, Ondřej Suchomel, Sebastian Janda, Anna Homolová a Dan Obdržálek) se vydala na sněžnicích z Ramzové k Šeráku, kde jsme měli oběd a končili jsme v chatičce na Červenohorském sedle. I přes drobné komplikace s ubytováním se p.profesorovi podařilo vše vyřešit a přečkali jsme zde klidnou noc. Ráno jsme ještě za tmy vyrazili časně s čelovkami. Náš cíl byl Praděd kam jsme se kvůli zdravotním problémům nedostali a náš pochod jsme zakončili na Ovčárně, odkud jsme přejeli autobusem do Karlovy Studánky a odtamtud přímým spojem do Brna. Akci jsme si ze strany účastníků neskutečně užili.

Seminář ze zeměpisu – volitelný předmět na rok 2017/2018

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Michal Kubíček

Seminář ze zeměpisu

Název předmětu: SEZ

Určeno pro ročník: oktávy a 4. ročníky

Předmět je: povinný/ nepovinný 

Pravděpodobný vyučující: Mgr.Michal Kubíček

Stručná charakteristika předmětu: prohloubení a ucelení středoškolského učiva zeměpisu,příprava k maturitě a studiu na VŠ.

Virtuální prohlídka