Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Kateřina Krumpholcová
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Biologie
BIOSebnVkbnVKBPCVTEVMobnSEB
 Po
 274

Nejnovější články

Červnový výlet za vlhami pestrými a dalšími klenoty NP Podyjí

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
11 fotografií

V neděli 17. 6. 2012 jsme se (my viz foto) vypravili na jih naší dech beroucí Moravy. Vše začalo příjezdem do Lechovic, vesnice nedaleko Znojma, kde nás na faře, po krátkém čekání, uvítal Marek Orko Vácha. S ním jsme si bohužel pouze potřásli rukou, ale k naší radosti nás svěřil osobě nejpovolanější, správci národního parku Ing. Martinu Škorpíkovi.

Zařazeno v kategoriích:

Gymnázium
Biologie
Celý článek...

Projektový týden biologie 1

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Přihlašování: kabinet BIO dveře č. 333, ve čtvrtek 13.9.2012 od 7.00 hod, u prof. Reiterové.

Přílohy

 Plakát projektový týden BIO 1 [643 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Gymnázium
Biologie
Celý článek...

Letní tábor s Lipkou

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

Máte jedinečnou možnost o prázdninách v srpnu prozkoumat Krásensko a okolí Olešnice – společně s dalšími studenty jihomoravských středních škol a víceletých gymnázií a lektory z Lipky – Rychty Krásensko, navíc vše hrazeno z dotačních programů EU!

Bližší informace viz přiložený plakát.

Ekolíky - příprava na biologickou olympiádu nebo jen k vyzkoušení!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

1. června odstartovalo druhé kolo Ekolíků! Neváhejte a přihlašte se, nezapomeňte dát vědět o svém snažení na tomto poli svým vyučujícím biologie, případně se na ně obrátit o radu.

Další informace http://www.lipka.cz/ekoliky

Comenius – Game of Proteins – projektové setkání v Granadě – duben 2012

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
49 fotografií

V týdnu od 16. – 21. 4. 2012 skupina studentů ve složení David Máchal (OkB), Ondřej Vymazal (4.C), Tereza Madaraszová (3.C), Adam Vejmělek (SxA), Monika Štětková (SxA) a Barbora Jeřábková (SxA) pod vedením profesorek Kateřiny Krumpholcové a Věry Helceletové absolvovala závěrečné setkání studentů a učitelů v rámci evropského biologického projektu Comenius: Game of Proteins ve španělské Granadě.

Na šťopkách – víkendovka 2.B s Lipkou v Bílých Karpatech

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
37 fotografií

Už v zimě jsme dostali nabídku vyjet na 3 dny s Lipkou do některého z přírodně zajímavých míst Moravy. 

Já a mí milovaní spolužáci jsme na nabídku výletu sponzorovaného Evropskou Unií kývli okamžitě. A tak jsme minulý týden společně s paní profesorkou Krumpholcovou a třídním profesorem vyrazili do chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Nejen Ekologická olympiáda

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

Titulní obrázek článku
 – 

V příštím školním roce bude konečně i u nás v Jihomoravském kraji probíhat krajské kolo celostátní soutěže – Ekologické olympiády. Koordinátorem jihomoravského krajského kola bude Rezekvítek.

Základní propozice:
- soutěže se účastní tříčlenná družstva středoškoláků, která reprezentují vysílající subjekt (školské zařízení, články občanského sdružení,…), předpokládá se však hlubší zájem talentované mládeže o přírodu, ekologii a životní prostředí
- vítězové krajských kol postupují do Národního kola, které se koná zpravidla v květnu/červnu
- na všech úrovních se EO skládá z části teoretické a praktické
- podrobné informace k právě probíhajícímu i minulým ročníkům soutěže naleznete na www.smop.cz (na levé liště Naše aktivity, Ekolympiáda)

Studenti sobě – soutěž ve sběru papíru pokračuje!

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Kateřina Krumpholcová

 – 
2 fotografie

Soutěž ve sběru papíru pokračuje!

Naším cílem je vybudovat výukový altán na jižní straně školy. Altán bude příjemným místem pro setkání při výuce, zpestřením a osvěžující oázou. Přinese možnost studovat venku a přitom ve vhodných podmínkách.
Jak na to:
٭ sbírejte za celou třídu
٭ papír můžete sbírat
- ve třídě – pokud ještě stále nemáte krabici na tříděný papír, tak si ji pořiďte!
- domluvte si službu, která pravidelně papír zabalí a vyexpeduje do garáže
- domluvte si za třídu pravidelný odběr papíru – pravidlo – kdo se domluví první, ten odebírá :-) – v kabinetech, ve školní kuchyni, v kantýně, v odborných učebnách…
- doma, u příbuzných a známých a kdekoli jinde …
٭ papír sbírejte veškerý, kromě voskovaného, použitého hygienického a znečištěného od potravin, knihy a sešity bez tvrdých desek
٭ odběr papíru – převázané balíky (nebo papír nacpaný do krabice a krabice převázaná či přelepená) vyexpedujte do garáže ke zvážení KAŽDÝ 2. PÁTEK OD 7,30 DO 7,50.
ZAČÍNÁME 11. KVĚTNA 2012
Mimořádné dodávky papíru je možné předat i mimo daný termín, a to po domluvě na údržbě s panem Mikuláškem.

Virtuální prohlídka