Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Petr Koutný
učitel
Předseda předmětové komise Německý jazyk
NEJKNJKnjnKSJSPJ
 Po
 161

Nejnovější články

Konverzační soutěž v němčině - okresní a krajská kola

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Také v letošním školním roce jsme měli zástupce v okresním a krajském kole konverzační soutěže v němčině. V mladší kategorii se za naši školu zúčastnila Pavla Procházková z kvarty A, která ze školního kola postoupila přímo do krajského a získala vynikající 4. místo. Ve starší kategorii pak Jitka Peloušková ze sexty A soutěžila v okresním kole a umístila se na velice pěkném 6. místě. Účastnicím gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy!

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Konverzační soutěž ve španělštině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Ve středu 27. ledna proběhlo školní kolo soutěže ve španělštině, a to ve dvou kategoriích: v 1. kategorii soutěžili studenti, kteří se španělsky učí nejvýše tři roky a ve 2. kategorii studenti s výukou delší než 3 roky. Mezinárodní porota, v níž zasedli Španělka, Guatemalec a Čech, stanovila pořadí na prvních třech místech v každé kategorii takto:

Konverzační soutěž v němčině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Ještě v předvánočním čase se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v němčině, které proběhlo ve dvou kategoriích: kategorie II.B byla určena pro studenty tercie a kvarty a kategorie III.A pro studenty kvinty, resp. 1. ročníků a starší. Pořadí na pomyslných stupních vítězů bylo následující:

Konverzační soutěž v němčině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

V pondělí 14. 12. 7. a 8. vyučovací hodinu proběhne na naší škole konverzační soutěž v němčině, a to ve dvou kategoriích:

1. kategorie: tercie a kvarty

- tematické okruhy: Wohnen, Einkaufen, Essen, Freizeit, Reisen

2. kategorie: 1.-3. ročníky, kvinty-septimy

Španělská olympiáda na FF MU

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

V pátek 20. listopadu se konalo finále olympiády ve španělštině, kterou pořádala filozofická fakulta MU pro partnerské školy z celé ČR. Účastníci soutěžili ve dvou kategoriích, přičemž rozhodující pro kvalifikaci do finále bylo školní kolo, které se na naší škole konalo začátkem listopadu. Při soutěži bylo nutno prokázat schopnost dobře porozumět slyšenému textu, znát jazyk a reálie španělsky mluvících zemí. Do závěrečného finále, které se konalo přímo na fakultě a v jehož rámci se uskutečnila také beseda se studenty španělštiny FF, postoupilo z každé školy celkem pět nejlepších studentů v každé kategorii. Vzhledem k tomu, že se v průběhu listopadu dvě skupiny našich studentů účastnily jazykového pobytu v Madridu, nebylo dopřáno všem absolvovat školní kolo, případně se účastnit finále. Ze školního kola postoupili tito studenti:

Soutěže v němčině a ve španělštině - krajská kola

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Také v letošním školním roce se naši studenti zúčastnili jazykových soutěží ve španělštině a nové také v němčině. V březnu se konala krajská kola, ve kterých nás naši studenti velice úspěšně reprezentovali. V německém jazyce dosáhl "pódiového" umístění Robert Tomek ze 3.C, který se v kategorii III.B (pro žáky, kteří mají možnost komunikovat v cizím jazyce také mimo výuku) umístil na krásném 3. místě. Dále nás v krajských a okresních kolech reprezentovaly Markéta Pokorná (SpB) a Martina Pokorná (SA).

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Španělský jazyk
Soutěže
Úspěchy
Žáci
Celý článek...

Spolupráce se španělskou školou (projekt eTwinning)

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Od konce loňského kalendářního roku probíhá spolupráce mezi studenty španělštiny 1. ročníku Biskupského gymnázia a španělskou partnerskou školou IES Cardenal Pardo Tavera, která leží ve městě Toro, přibližně 220 km severozápadně od Madridu. Společně realizujeme projekt s názvem  Emotici, který vznikl spojením španělského výrazu emoticonos a jeho českého ekvivalentu smajlíci. Cílem projektu je seznámit se s nejpoužívanějšími příslovími v obou jazycích. Na samém počátku splupráce jsme se vzájemně seznámili prostřednictvím videí, která jsme nahráli ve škole a poslali elektronicky. Poté jsme si vyměnili vánoční přání a od února začínáme pracovat na zmíněných příslovích. Ve čtvrtek 6. února proběhla videokonference, během které jsme španělské škole předložili tři česká přísloví vyjádřená obrázky, která měli Španělé za úkol rozluštit. Poté jsme předvedli další tři přísloví pantomimou. Studenti z partnerské školy pro nás připravili tři španělská přísloví, tentokrát ve formě komiksu, která jsme rovněž měli "dešifrovat". Přísloví z této videokonference budou rozmístěna na stěnách učebny španělštiny. O dalším průběhu projektu budeme informovat na webových stránkách.

Přílohy

 Článek ze španělských regionálních novin o spolupráci s Bigy - str.2 (Toro) [299 kB] Komiks – španělské přísloví: [98 kB] Komiks – španělské přísloví: [78 kB] Vánoční přání (Toro) [117 kB] Prezentace studentů Bigy [6 MB] Česká přísloví v obrázcích (Bigy) [728 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Španělský jazyk
Tvorba
Zahraniční spolupráce
Učitelé
Žáci
Celý článek...

Běžkařský závod Bigy Skilauf a filmový festival Berlinale na BIGY!

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Už jste někdy viděli na chodbách Bigy běžce na lyžích neúprosně zápolící o každý metr? Nebo jste potkali J. Bartošku, M. Freemana či C. Schifferovou? Pokud jste ještě neměli to štěstí, podívejte se na následující videa vyrobená septimou B!

Běžkařský závod Bigy-Skilauf: http://youtu.be/LJ9HUiaO9GM

Seminář COMENIUS - Individuální mobilita žáků

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
2 fotografie

Ve středu 9. listopadu se na Biskupském gymnáziu uskutečnil seminář Národní agentury určený budoucím žadatelům o projekt COMENIUS - Individuální mobilita žáků. Naše škola se projektu zúčastnila v loňském školním roce, kdy celkem čtyři studenti vyjeli na tříměsíční studijní pobyt do Madridu. Projekt je určen pro školy, které již v minulosti spolupracovaly se zahraničními školami v rámci projektů COMENIUS - Partnerství škol. Semináře se zúčastnilo přibližně dvanáct pedagogů z moravských škol a také několik zájemců z řad studentů. Program semináře byl následující:

Studijní pobyt v Madridu (program COMENIUS) – ohlédnutí účastníků projektu

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

Ve spolupráci s partnerskou školou v Madridu IES Marqués de Suanzes se naše škola zapojila do projektu COMENIUS – Individuální mobilita žáků. Na základě konkurzu byli na jaře roku 2010 vybráni čtyři studenti, kteří ve školním roce 2010/2011 na partnerské škole v Madridu absolvovali . Projektu se zúčastnili tito studenti:

Virtuální prohlídka