Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Petr Koutný
učitel
Předseda předmětové komise Německý jazyk
NEJKNJKnjnKSJSPJ
 Po
 161

Nejnovější články

Konverzační soutěž ve španělštině – školní kolo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

Zveme všechny studenty k účasti na školním kole konverzační soutěže ve španělštině, která se uskuteční v úterý 24.1. od 12.45 v učebně španělštiny č. 166. Přihlašovat se můžete do pátku 20.1. u vyučujících španělštiny!

Zařazeno v kategoriích:

Španělský jazyk
Soutěže
Celý článek...

Putování s donem Quijotem

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
27 fotografií

V úterý 6. prosince se dvě skupiny španělštinářů (sexta B, 3. A a 3. B) zúčastnily workshopu, který pořádala filozofická fakulta MU v prostorách Moravské zemské knihovny. V úvodní prezentaci jsme se seznámili s obdobím španělského Zlatého věku, blíže jsme poznali život Cervantese a okolnosti vzniku jeho nejslavnějšího díla – Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha.

Španělská olympiáda – Olimpiada del mundo hispano

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

Titulní obrázek článku
 – 

V pátek 2. 12. se šest studentů naší školy zúčastnilo finále španělské olympiády, které se konalo na filozofické fakultě MU. V 1. kategorii nás reprezentovala Marie Hudcová (SXB), Adam Havlíček (SXB), Belinda Buličičová (4.A), Terezie Novotná (4. C) a Jakub Ševčík (3. A). V kategorii pokročilých soutěžila Michaela Bohušová (OKB). V 1. kategorii se na krásném 5.-6. místě umístili Marie HudcováAdam Havlíček, ve 2. kategorii získala vynikající 4. místo Michaela Bohušová.

Konverzační soutěž v němčině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

V pondělí 5. 12. proběhlo na naší škole konverzační kolo soutěže v němčině. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích, jejichž absoutní vítězové postupují do okresního kola. S úkoly se při soutěži nejlépe vypořádali tito studenti:

 

Kategorie tercie-kvarty:

1. místo - Markéta Kampánová (TA) - postupující do okresního kola

Soutěž v německém jazyce

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

V pondělí 5. 12. od 14 hodin se v učebnách 162 a 164 uskuteční školní kolo soutěže v němčině, a to v následujících kategoriích:

Kategorie II.B: tercie a kvarta

Kategorie III.B: kvinta-septimy, 1.-3. ročník

Mohou se přihlásit i studenti, kteří mají trvalou možnost komunikovat německy mimo výuku, budou mít své kategorie podle ročníku. Přihlašovat se můžete u svých vyučujících němčiny. Nejlepší v obou kategoriích postupují do okresního kola a první tři obdrží věcné ceny. Těšíme se na vaši účast :)

Úspěch v soutěži Ibérica creativa

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Také v letošním roce se studenti španělštiny zapojili do výtvarné soutěže v rámci flamenkového festivalu Ibérica. Úkolem bylo jakoukoliv technikou ztvárnit cokoliv související s původními kulturami Latinské Ameriky. V kategorii od 16 do 18 let se na 2. místě umístil Mikuláš Přikryl z 1.A. Čestné uznání v téže kategorii získala Belinda Buličičová ze 3.A. Všechna díla budou vystavena v prostorách SVČ Lužánky od 29. 6. do 3. 7. 2016. Předání cen se uskuteční 3.7.2016 v 15:00 tamtéž. Oceněným srdečně gratulujeme a všem ostatním děkujeme za jejich příspěvky!

"Gastronomická exkurze" – návštěva španělské restaurace

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
2 fotografie

Se studenty španělštiny 3. ročníku jsme se v rámci probírané látky rozhodli ochutnat typické španělské jídlo – paellu, a to přímo ve španělské restauraci. Paella, která připomíná české rizoto, se nejčastěji připravuje s mořskými plody. Ty ovšem většina zúčastněných neměla odvahu vyzkoušet, proto jsme se shodli na variantě s kuřecím masem. K pití nemohla chybět tradiční sangría s kousky ovoce.

Ceviche de pollo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

6 fotografií

Jak jinak zakončit lekci zabývající se jídlem než zkusit připravit nějakou specialitu? Spolu se studenty kvinty B jsme se pustili do peruánského pokrmu ceviche.  Tradičně je jeho základem syrová ryba, ale my jsme se pokusili o variantu s kuřecím masem. Jídlo lze docela snadno připravit takto:

Skvělý úspěch ve španělské konverzační soutěži

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
11 fotografií

V letošním školním roce jsme měli zastoupení také v celostátním kole soutěže ve španělštině, kde naši školu v kategorii pokročilých výborně reprezentovala Pavla Kvasnicová z oktávy A. V konkurenci vítězů krajských kol z celé ČR se umístila na vynikajícím 7. místě! Soutěž se konala v Praze v prostorách Institutu Cervantes a hosty při slavnostním vyhlášení výsledků byli též velvyslanci Argentiny a Venezuely, ředitel pražské pobočky Institutu Cervantes, zástupkyně španělského ministerstva školství a ředitelka Národního institutu pro další vzdělávání. Součástí samotné soutěže byl poslech, porozumění psanému textu a ústní část. Slavnostní atmosféru soutěže dokládají přiložené fotografie.

Vynikající výsledky v krajském kole soutěže ve španělštině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
3 fotografie

V úterý 22. března se konalo krajské kolo soutěže ve španělštiny, kde jsme měli ve dvou kategoriích celkem čtyři zástupce. Ve 2. kategorii určené pro pokročilé studenty (více než 3 roky výuky španělštiny) se na 1. místě umístila Pavla Kvasnicová z oktávy A a na 3. místě Anna Homolová z kvinty B. V 1. kategorii (studenti věnující se španělštiny max. 3 roky) se na 3. místě umístila Terezie Novotná ze 3. C a na 7. místě Olivie Ivančíková z kvinty B.

Virtuální prohlídka