Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Petr Koutný
učitel
Předseda předmětové komise Německý jazyk
NEJKNJKnjnKSJSPJ
 Po
 161

Nejnovější články

Putování po Latinské Americe

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
13 fotografií

Studenti španělštiny z tercie a kvinty se zúčastnili workshopu, který pořádala filozofická fakulta MU v prostorách Moravské zemské knihovny. V úvodní prezentaci jsme se seznámili s geografií, historií a bohatou kulturou zemí Latinské Ameriky.

Ve druhé části programu čekala na skupinky soutěžících studentů celkem čtyři stanoviště rozmístěná v různých odděleních knihovny, na kterých jsme se seznámili s nejzajímavějšími reáliemi a kulturními památkami španělsky mluvících zemí. Dozvěděli jsme se například, jak se žije lidem v Salvadoru, která vlajka patří ke kterému státu apod. Všechny skupinky si nakonec odnesly sladkou odměnu.

Zařazeno v kategoriích:

Španělský jazyk
Celý článek...

Konverzační soutěž v němčině - školní kolo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Ve čtvrtek 7. 12. ve 13 hodin proběhne školní kolo soutěže v němčině. Zájemci se mohou přihlásit do 5. 12. u svých vyučujících němčiny. Soutěžit budeme ve dvou kategoriích:

1. tercie a kvarty

2. kvinty-septimy, 1.-3. ročníky

Olimpiada del mundo hispano

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

Ve druhém listopadovém týdnu se studenti španělštiny zúčasnili školního kola tradiční soutěže Olimpiada del mundo hispano (Olympiáda hispánského světa), kterou pořádají vyučující a studenti filosofické fakulty Masarykovy univerzity. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií podle úrovní. Z každé z nich postupuje pět nejlepších do finále, které proběhne v pátek 1. prosince v prostorách FF MU.

Vystoupení na Dni národnostních menšin

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
19 fotografií

V neděli 21. května proběhl ve sluncem prozářeném Lužáneckém parku již 15. Den národnostních menšin. V rámci programu vystoupili také studenti němčiny 2. ročníku zastupující Německé kulturní sdružení a zazpívali tři písně současných německých interpretů. O pestrosti kultur, jejichž příslušníci na jižní Moravě žijí, nás přesvědčila nejen vystoupení jednotlivých spolků, ale také pěkně vyzdobené stánky, na kterých bylo možné se o národnostních menšinách dozvědět více a případně ochutnat to nejlepší z jejich gastronomie. Díky patří všem vystupujícím studentům ze 2.A a 2.B :)

Putování s donem Quijotem

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 
8 fotografií

V pátek 12. května se studenti španělštiny z kvinty a 1. ročníku zúčastnili workshopu, který pořádala filozofická fakulta MU v prostorách Moravské zemské knihovny. V úvodní prezentaci jsme se seznámili s obdobím španělského Zlatého věku, blíže jsme poznali život Cervantese a okolnosti vzniku jeho nejslavnějšího díla – Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha.

Vystoupení na Dni národnostních menšin

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

V neděli 21. května vystoupí skupina studentů němčiny 2. ročníku na Dni národnostních menšin, který se uskuteční v Brně v parku Lužánky. Reprezentovat budeme Německé kulturní sdružení a zahrajeme tři písně různých německých interpretů. Celý program je uveden v příloze. Also, bis bald :)

Přílohy

 Den národnostních menšin – program [708 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Německý jazyk
Tvorba
Žáci
Celý článek...

Výtvarná soutěž Ibérica creativa

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

V rámci flamenkového festivalu Ibérica (29.6-2.7, www.iberica.cz) je vyhlášena výtvarná soutěž pro žáky a studenty ZŠ, SŠ a gymnázií. Tentokrát je tematicky zamšřena velice konkrétně, totiž na textilie "mola", které vyrábí ženy z komunity Kuna v Kolumbii. Video zachycující výrobu můžete shlédnout na následujícím odkazu: http://www.banrepcultural.org/museo-del-oro/exposiciones-temporales/molas

Kochen im Deutschunterricht

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

3 fotografie

Proč si v němčině neuvařit třeba špagety s omáčkou? V rámci probíraného tématu jsme tuto myšlenku realizovali s oktávou A. Jak nám chutnalo vyplývá z přiložených fotografií. Guten Appetit!

Konverzační soutěž ve španělštině - krajské kolo

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

V pondělí 20. března se v SVČ Lužánky konalo krajské kolo konverzační soutěže ve španělštině, ve kterém jsme měli po dvou zástupcích ve dvou kategoriích. V I. kategorii (max. 3 roky studia španělštiny) reprezentovali naši školu Martin Jakubčík (KB) a Jakub Ševčík (3.B). Ve II. kategorii (více než 3 roky studia ŠJ) soutěžily Anna Homolová (SXB) a Dorota Čápová (SPB). V silné konkurenci se podařilo Anně Homolové získat krásné 3. místo a Dorota Čápová se umístila na 4. místě.

Konverzační soutěž ve španělštině

Vydáno:

 | 

Autor: Mgr. Petr Koutný

 – 

V úterý 24.1. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve španělštině. Studenti soutěžili ve dvou kategorií podle toho, jak dlouho španělštinu studují (I. kategorie - do 3 let, II. kategorie - déle než 3 roky). Na prvích třech místech v obou kategoriích se umístili tito studenti:

I. kategorie:

Virtuální prohlídka