Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Mgr. Veronika Břečková
učitelka
BIOPCVCHESEBSCH
 St
 239

Nejnovější články

Škola v přírodě primy B - bylo to prima

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
85 fotografií

              Škola v přírodě PB 2019


      Dne 10.6. jsme se v téměř plném počtu sešli v Králově poli. Téhož dne jsme dorazili k Chatě u Jelena v Hraběšicích, kde jsme byli také ubytovaní celý týden. Byli jsme rozdělení do čtyř týmů, které vždy organizovaly večerní program a ráno obstaraly budíček a rozcvičku. Zbytek dne jsme většinou strávili na dobrodružných výpravách plných zážitků

Zařazeno v kategoriích:

Úvahy, bilance, vzpomínky
Biologie
Celý článek...

FAST běh 2019 - unikátní zážitkový závod ovládlo BiGy

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
22 fotografií

            V úterý 28. května se již potřetí konal v parku Anthropos a na stadionu Pisárky unikátní zážitkový závod FAST běh pořádaný v rámci projektu HOBIT - HOdina BIologie pro živoT. V tomto závodě si mohli žáci ověřit, jakým způsobem by reagovali v případě setkání s mozkovým či srdečním infarktem. I přes nepřízeň počasí se závodu zúčastnilo na 80 žáků z jihomoravských škol a již tradičně se nejlépe umístili studenti z BiGy.

European Challenges in Sustainability by Biotechnology – mezinárodní projektové setkání Evreux 2019

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
36 fotografií

             Je neskutečné, jak čas letí, ale na přelomu března a dubna konkrétně 31.března – 6. dubna jsme se zúčastnili posledního velkého setkání v rámci projektu  European Challenges in Sustainability by Biotechnology, financovaného z programu ERASMUS+ KA2 spolupráce škol. Setkání se uskutečnilo v městě Evreux ve Francii a jeho cílem byly hlavně dva pokusy: výroba polyhydroxybutyrátu pomocí fermentace a testování schopností bakterií (Bacillus subtilisPseudomonas fluorescens) rozkládat některé druhy plastů. Naše výprava se skládala ze sedmi studentů – Pavla Procházková, Lucie Burešová (obě SpA), Eliška Mezerová (SxA), Markéta Zavoralová (1.C), Terezie Kánská (3.B), Tadeáš Batelka (2.C), Lukáš Pražák (QB) a dvou profesorek – Kateřina Krumpholcová a Veronika Břečková.

Přílohy

 Tadeáš Batelka 2.C [36 kB] Lucie Burešová SpA [19 kB] Markéta Zavoralová 1.C [18 kB] Eliška Mezerová SxA [18 kB] Terezie Kánská 3.B [7 kB] Pavla Procházková SpA [21 kB]

Zařazeno v kategoriích:

Zahraniční spolupráce
European Challenges in Sustainability by Biotechnology
Biologie
Celý článek...

Exkurze primy B do České televize

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
10 fotografií

          Ve čtvrtek 11. dubna jsme se s primou B vydali až do Líšně, kam se v roce 2016 přestěhovalo brněnské studio České televize. Veškeré vybavení a prostory byly velmi moderní a zářily novotou. Během exkurze jsme se podívali do jednotlivých natáčecích studií a jejich zázemí, nakoukli jsme do práce v technických pracovištích, střižně, režii a obrazové hlasatelně. Závěr prohlídky patřil ukázce newsroomu, kde se pilně pracovalo a zpravodajskému vysílacímu studiu, kde se své šance ihned chopili zřejmě budoucí moderátoři a redaktoři Marek Doubek, Filip Marek a Pavel Krchňavý, kteří nám předvedli krátkou ukázku moderátorského výstupu na téma vytvoření kompostu ve třídě. Jejich profesionální výkon ocenila i naše průvodkyně Petra Špičková – dramaturgyně Centra zábavné tvorby TS Brno.

Chemiklání 2019

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
6 fotografií

                   V pátek 8.2.2019 se pětičlenná skupinka studentů Bigy vydala na chemiklání – týmovou soutěž odehrávající se na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Tým ve složení Markéta Zavoralová, Karolína Podivínská, Štěpánka Procházková (1.C), Vojtěch Brdečko a Vojtěch Klapetek (QB) obsadili v opravdu velké konkurenci (26 týmů) a bez větší přípravy krásné 14. místo a tím velmi hezky reprezentovali naši školu. Dobrá nálada provázela celou soutěž a studenti se již teď těší na její další ročník.

Krabice od bot Primy B

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
15 fotografií

                   V letošním adventním čase jsme se rozhodli s primou B zapojit do projektu Krabice od bot aneb děti darují dětem na Vánoce 2018. Tento projekt probíhá napříč celou republikou s cílem obdarovat a zpříjemnit čas Vánoc dětem z dětských případně z azylových domovů. Do sběrného místa v Drásově jsme odvezli celých 20 dárečků a pevně věříme, že udělají dětem radost, aspoň tak velkou jakou jsme měli my při jejich tvoření!

Sekunda A v Zoo Jihlava

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
16 fotografií

              Do jihlavské zoo v pátek 15. června zavítala sekunda A v doprovodu profesorek Obdržálkové M. a Břečkové V. Na studenty tu čekala nejen prohlídka již zmíněné zoo, ale i procházka historickým centrem a na závěr absolvovali program s názvem Zvířata v ohrožení. V něm se dozvěděli spoustu zajímavých informací o samotných zvířatech i způsobech, jak se jim dá pomáhat a jak konkrétně pomáhají právě v Zoo Jihlava.

Den chemie a Den otevřených dvěří na Fakultě chemické VUT

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 

             Ve čtvrtek, 15. února 2018, od 9:00 do 13:00 hodin se bude konat Den chemieDen otevřených dveří na Fakultě chemické VUT v Brně. Akce je určena zejména studentům středních škol a kromě představení nabídky širokého spektra studia chemie, mohou studenti získat také představu o možnostech uplatnění se v praxi, jelikož zde budou přítomni zástupci firem působících v oblasti chemie a příbuzných oborech. Jelikož fakulta přijímá přihlášky ke studiu až do 31. 3. 2018, je to jedinečná příležitost pro studenty maturitních ročníků získat konkrétní představu o studiu na vysoké škole.

Do třetice všeho dobrého

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Veronika Břečková

 – 
10 fotografií

             Již potřetí se na našem plese představila skupinka studentů s krátkou, ale velmi milou a energickou choreografií s názvem V rytmu swingu. V letošním roce tančili ve složení: Kačka Bílková, Verča Ptáčková, Verča Vaculíková a Sára Černochová – 3.A, Barča Valešová – SxA a kluci Kuba Kotek, Tomáš Motyčka a Jirka Vlach – SpB. Pro některé to byla premiéra, jiní už jsou ostřílení tanečníci.
              V každém případě si zaslouží velké poděkování, nejen za odvahu, ale i za ochotu podílet se na programu plesu, do kterého svým vystoupením velmi přispěli! Také bych chtěla zmínit, že z důvodů mé nepřítomnosti museli choreografii dodělat sami a jsem velmi ráda, že to nevzdali a dovedli vše k úspěšnému konci.

Zařazeno v kategoriích:

Úspěchy
Úvahy, bilance, vzpomínky
Chemie
Biologie
Žáci
Celý článek...

Virtuální prohlídka