Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Den díkůvzdání

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Lenka Valasová

3 fotografie

Dne 28. 11. oslavila naše třída kvarta B na Biskupském gymnáziu v Brně Den díkůvzdání v rámci poznávání jiných kultur. Stalo se tak na podnět naší učitelky anglického jazyka Jarmily Sedlákové.
Jde o jeden z nejvýznamnějších amerických svátků, ale v USA jej zavedli puritáni z Velké Británie z vděčnosti k Indiánům. Ti je naučili jak pěstovat různé plodiny, aby tam přežili další krutou zimu. V minulosti se tento svátek slavil různě, ale časem se ustálil na čtvrtý čtvrtek v listopadu.
Abychom jej vůbec mohli slavit, museli jsme si vše přichystat sami. Rozdělili jsme se do pěti skupin. Jedna měla na starosti nakupování a ostatní vaření, výzdobu sálu, divadlo a program. Vybraly se peníze a mohlo se nakupovat. Bylo zapotřebí koupit krocana, brambory, zeleninu na salát, přísady na nádivku a také interiérové doplňky. Toho se ujaly skupiny nakupování a dekorace. V Den D jsme se v osm hodin sešli ve školním sále. Do desáté hodiny se vše muselo dochystat. Skupina dekorace se pustila do výzdoby sálu, skupina divadlo měla generální zkoušku tří představení souvisejících s historií Dne díkůvzdání, skupina vaření mezitím ve školní jídelně připravovala typický slavnostní oběd a ostatní skupiny pomáhaly, kde bylo třeba.
Oficiálně akci zahájil projev paní učitelky, samozřejmě v angličtině. Poté jsme hráli tematické hry a shlédli prezentaci o historii tohoto významného dne. Těsně před obědem se k nám připojila naše třídní učitelka, Ilona Doleželová, a pan Berník, školní technik, aby natočil anglické divadlo, které pro nás secvičili naši spolužáci. Následoval velmi chutný oběd a po něm ještě chutnější dezert, takzvaný Apple Pie s vanilkovou zmrzlinou. S plnými žaludky jsme si zahráli ještě jednu klidnější hru.
Samozřejmě jsme po sobě museli také uklidit, jinak by nám vedení školy další podobnou akci nepovolilo. Když bylo vše v původním stavu, mohli jsme opustit sál a těšit se na následné přespání ve škole.
Byla to velmi vydařená akce, přinesla nám nové zkušenosti a vědomosti. Už se moc těšíme na příští rok, kdy si opět jako třída uspořádáme Čaj o páté.
Dorota Čápová, Petra Doležalová
 

Zařazeno v kategoriích:

Knihovna a infocentrum

Virtuální prohlídka