Bigy logo
Biskupské gymnázium Brno a mateřská škola

Profilová fotografie
Mgr. Martina Tinková
učitelka
Předsedkyně předmětové komise Francouzský jazyk
KFJKfjnFRJ
 dle domluvy
 169

Nejnovější články

Cocteau na BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

 – 
6 fotografií

Dne 28.3. 2014 měli v aule studenti francouzštiny, možnost shlédnout dva nádherné dialogy od Jeana Cocteaua, a to v provedení bývalé studentky BIGY Gábiny Francové, její kolegyně z Pedagogické fakulty MU Pavlíny Randákové a profesora Guillauma Artuse. Představení bylo úspěšné a studentům se velmi líbilo. Děkujeme všem účinkujícím za krásný zážitek.

Zařazeno v kategoriích:

Francouzský jazyk
Celý článek...

Návštěva Alliance Francaise

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

 – 

V pondělí 31.3. 2014  navštívily první ročníky v hodině francouzštiny Francouzskou Alianci - místo, kde si může každý vychutnat kousek francouzské kultury, účastnit se kurzů francouzštiny, přečíst francouzskou knihu, naslouchat francouzské hudbě, nebo si jen tak francouzsky popovídat.

Studenti měli možnost seznámit se s prostředím aliance, s nabízeným programem, zahráli si krátké hry ve francouzštině a na rozloučenou dostali dárkem program na blížící se francouzský festival BONJOUR BRNO.

Krajské kolo soutěže ve francouzské konverzaci

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

 – 
6 fotografií

Dne 20.3 2014  proběhlo v prostorách francouzské alliance krajské kolo soutěže ve FRANCOUZSKÉ KONVERZACI. Naše studentky byly velmi ÚSPĚŠNÉ!!!! BLAHOPŘEJEME!!!

V kategorii A1 se Alžběta Jeřábková z kvarty B umístila na 1. místě.

Krajské kolo konverzační soutěže ve francouzštině

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

Titulní obrázek článku
 – 

Pozvánka na krajské kolo Soutěže ve francouzském jazyce, kategorie A1, A2, B1, B2, které se koná dne 20.3. 2014 v Alliance Francaise, Moravské nám. 15, Brno.

Soutěže se zúčastní tyto studentky:

kat. A1 – Alžběta Jeřábková – kvarta B

kat. A2 – Karolína Slachová – kvinta B

Letní Korsika očima studentů BIGY

Vydáno:

 | 

Autorka: Mgr. Martina Tinková

 – 
3 fotografie

Jak vypadá Korsika v létě očima nadšených turistů, přiblížili absolventi Biskupského gymnázia Jana Jeřábková a Albert Stehlík během hodinové přednášky, určené pro studenty SeptimyA a Oktávy A. Ve francouzštině i česky, Jana a Albert ukázali studentům fotografie a videa ze své cesty po Korsice. Studenti měli možnost položit zajímavé otázky, týkající se cestování po francouzsky mluvící zemi.

Virtuální prohlídka